Rower szosowy - na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Niezmiernie ważne jest abyśmy poprawnie ocenili 3 aspekty:

1. W jaki sposów planujemy uzytkować rower

Użytkowanie sportowe - kierunek czasówki lub triathlon.

Tutaj celować będziemy w rowery czasowe, jak na przykład seria Giant Trinity, lub rowery szosowe typu Aero, czyli klutowe już Giant Propel, będące świetnym kompromisem między szybkością rowerów czasowych, a uniwersalnością klasycznych szosówek.

Jeśli planujemy jezdzić mocno i w miarę sportowo, ale w zróżnicowanym terenie.

Jeżeli dodatkowo ważna jest dla nas waga roweru, wybierzemy rowery typu all-rounder, czyli klasyczne, uniwersalne rowery szosowe. Giant oferuje legendarną serię Giant TCR, będącą pierwszymi slopingowanymi rowerami szosowymi. Sloping ramy, czyli obniżenie górnej rury i jej opadania pod większym kątem zapewnia wyższą sztywność całej ramy, niesamowity wygląd oraz niższą wagę roweru.

Szosa jako odskocznia od rutyny

Jeśli planujemy bardziej przejażdżki, wybierzemy prawdopodobnie rower typu Endurance. Rowery takie mają wyższe główki ramy, powodując że pozycja na nich jest mniej sportowa, po prostu bardziej wygodna. Jednocześnie kąty ramy są bardziej zrelaksowane, powodująć że prowadzenie takiego roweru staje się czystą przyjemnością i nie wymaga wysokich umiejętności czy doświadczenia, jak ma się to w przypadku bardziej sportowych odmian rowerów szosowych.

2. Na jakim stopniu zaawansowania fizycznego oraz technicznego jesteśmy

Generalna asada generalna jest taka, że w razie wątpliwości co do rozmiaru roweru jeśli jesteśmy amatorami lub mamy małe doświadczenie w rowerach szosowych, najlepiej kupować rowery większe i skracać mostek. Jeśli natomiast jeździmy bardziej sportowo kupujemy rowery mniejsze i wydłużamy mostek.

Taką samą zasadę stosujemy biorąc pod uwagę nasz wiek, stopień zaawansowania, gibkość.

Im młodsi jesteśmy, im mniejszy brzuch mamy, im bardziej rozciągnięci jesteśmy, będziemy mogli pozwolić sobie na bardziej sportowe odmiany roweru.

Im starsi, mniej rozciągnięci, z oponką na brzuszku, będziemy szli w kierunku rowerów Endurance.

3. Jakie są nasze parametry czyli zwrost, waga, wiek.

Zazwyczaj producenci podają tabele gdzie do każdego rozmiaru roweru mamy podane zakresy zwrostu użytkowników. Kolejnym krokiem jest przymierzenie takiego roweru z sklepie gdzie planujemy zakup, tak aby doradca klienta, dopasował go do nas, ewentulalnie zasugerował inny rozmiar bądź wymianę mostka na inną długość lub wysokość, tak aby jak najlepiej dopasować go do użytkownika.

Rowery szosowe Giant, sprawdzona i polecana marka rowerowa

Marka Giant jest jednym z pionierów w branży rowerowej. To właśnie GIant stworzył pierwsze ramy z włókna węglowego pod nazwą CADEX, popularnie nazywane karbonowymi. W kwestii aluminium Giant nie pozostaje w tyle i w pewnym momencie produkował tak dobre ramy, że były one absolutnym liderem w branży rowerowej.

Giant jako największy producent rowerów na świecie, posiadający własne fabryki przykłada najwyższą wagę do jakości oferowanych rowerów. Jednocześnie olbrzymia skala działalności pozwala na zachowanie kosztów na rozsądnym poziomie, powodując, że rowery klasy premium mają najwyższy stosunek jakości do ceny w branży rowerowej.

Najlepsze rowery szosowe w naszym sklepie

Klasyczne rowery szosowe Giant TCR Advanced

Rowery szosowe Aero Giant Propel Advanced

Rowery typu Endurance, czyli flagowy Giant Defy Advanced disc