Waluta

Skarpetki rowerowe

(4)
  Już od 54,00 zł
  W magazynie
  Już od 22,00 zł
  W magazynie
  Rozmiar uniw
  Już od 22,00 zł
  Już od 49,00 zł
  W magazynie
  Już od 49,00 zł
  W magazynie

Zdjęcie

Nazwa

Detal br.

Hurt br.

Stan

Zniżka ilościowa

Zakupy

Skarpetki rowerowe

Jazda na rowerze to nie tylko letnia rekreacja. Najbardziej wytrwali cykliści jeżdżą przez cały rok niezależnie od pory roku oraz warunków atmosferycznych. Niewątpliwie w ich opinii - nie ma złej pogody, to tylko my nie zawsze jesteśmy na nią gotowi. Niezbędnym elementem przygotowania do jazdy na rowerze jest dobór odpowiedniej odzieży. Właściwe podejście do tego tematu pozwoli na radość z jazdy niezmąconą niewłaściwym przygotowaniem. Trzeba potraktować kwestię odzieży kompleksowo i skupić się na każdym jej elemencie. W tym względzie bardzo ważną rolę pełnią dobrze dobrane skarpetki rowerowe.

Skarpetki rowerowe przystosowane do intensywnego wysiłku fizycznego

Jakie cechy odróżniają skarpetki sportowe od innych? Przede wszystkich są produkowane z oddychających i odprowadzających wilgoć materiałów. W odróżnieniu od skarpet użytkowanych na co dzień, mają one nadążać za naszą aktywnością i wspierać nas w trwaniu w zdrowym trybie życia. Skarpety kolarskie to niezwykle ważny element ubioru cyklisty. Dobrze dobrane, oddychające, nie trzymające wilgoci pozwalają na pokonywanie coraz dłuższych tras oraz bardzo szybką regenerację po wysiłku. Skarpetki na rower chronią nasze stopy przed otarciami i urazami, na które podczas jazdy są szczególnie narażone. Skarpetki sportowe męskie muszą mieć przede wszystkim antybakteryjne i odprowadzające pot. Na rynku dostępnych jest wiele wzorów i kolorów, które bez wątpienia pozwolą wyróżnić się na tle innych rowerzystów. Jednak należy pamiętać, że ciekawy wygląd to tylko dodatek do podstawowej funkcji skarpet rowerowych, czyli ochrony stóp.

Dopasowane i funkcjonalne skarpety kolarskie

Skarpetki kolarskie można znaleźć w sklepach w różnej długości - od krótkich, sięgających tylko nieco powyżej buta, aż do długich tuż przed kolano. Nie ma żadnej zasady, zgodnie z którą dobiera się długość skarpetek - wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Skarpety kolarskie nie posiadają szwów i są idealnie dopasowane do nogi - nie sprawiają żadnego dyskomfortu nawet podczas długich wycieczek rowerowych. Skarpety sportowe dla rowerzystów są również zróżnicowane pod względem przeznaczenia. Chodzi tu przede wszystkim o kwestie pogodowe - nieco inne są skarpetki sportowe, które wykorzystuje się latem i inne są zimą. Te drugie są tworzone z materiałów, które oprócz właściwości wentylacyjnych mają również zachowywać ciepło. Sportowcy doskonale wiedzą, że warto zainwestować w dobre skarpety rowerowe. Komfort stóp jest nie do przecenienia, a to one w głównej mierze są najbardziej narażone na urazy.