Waluta

Rowery elektryczne, E-bike męskie

(1)
  • -12%
  Już od 17 999,00 zł Normalna cena 20 499,00 zł
  W magazynie
  Rozmiar roweru
  S
  M
  L
  XL
  Już od 17 999,00 zł Normalna cena 20 499,00 zł

Zdjęcie

Nazwa

Detal br.

Hurt br.

Stan

Zniżka ilościowa

Zakupy

Rowery elektryczne

Moda na elektromobilność dotyczy nie tylko motoryzacji. Wśród sympatyków jednośladów także coraz bardziej odczuwalny jest wzrost popularności rowerów elektrycznych. Nie od dziś wiadomo, jakie korzyści dla środowiska naturalnego może przynieść przesiadka na bardziej ekologiczne środki transportu, którymi bez wątpienia są rowery. W porównaniu do roweru tradycyjnego, elektryczny rower męski posiada wiele dodatkowych funkcji, wpływających na wygodę użytkowania. Nowoczesne rowery elektryczne dedykowane są wszystkim, bez względu na wiek i płeć. W wielu przypadkach ułatwiają jazdę osobom, które mają trudności z poruszaniem się na klasycznym rowerze. Z drugiej strony mogą dostarczyć wielu nowych doznań zapalonym rowerzystom górskim.

Jak działa rower elektryczny?

Oglądając rower elektryczny możemy dojść do wniosku, że niczym nie różni się on od tradycyjnych modeli rowerów. Różnica tkwi w wyposażeniu rowerów elektrycznych w silniki i akumulatory gwarantujące dodatkową moc. Silnik może znajdować się z przodu, z tyłu lub w centralnym miejscu jednośladu.

Elektryczne rowery wyposażone są w silnik elektryczny, który zapewnia swobodne i wygodne podróżowanie. Nie oznacza to jednak, że całkowicie możemy zrezygnować z pedałowania. Działanie napędu elektrycznego odbywa się przy pomocy silnika elektrycznego, który ma za zadanie wspomagać jazdę rowerem w czasie wzmożonego wysiłku fizycznego. Silnik roweru elektrycznego dostarcza mocy wówczas gdy rowerzysta kręci korbą, a kiedy przestaje - wyłącza się. Siłę wspomagania elektrycznego można regulować za pomocą manetki, dedykowanej aplikacji lub ekranu dotykowego umieszczonego na kierownicy. Tych elementów roweru elektrycznego na pewno nie znajdziemy w wyposażeniu roweru tradycyjnego.

Zgodnie z przepisami obowiązującymi w Unii Europejskiej, napęd wspiera rowerzystę do prędkości 25 km/h. Wyższe wartości ogranicza blokada i odcięcie napędu elektrycznego - wówczas rowerzysta skazany jest już jedynie na siłę własnych nóg.

Modele rowerów elektrycznych

Producenci oferują duży wybór rowerów elektrycznych. Dopasowanie modelu roweru zależy od naszych preferencji. Popularne typy rowerów elektrycznych zbieżne są z wariantami rowerów tradycyjnych, jednak będą one dysponować nieco wyższą wagą. W kategorii rowerów elektrycznych znajdziesz wiele modeli jednośladów.

Miejski rower elektryczny posiada możliwość zamontowania dodatkowych akcesoriów takich jak bagażniki, kosze błotniki. Idealnie sprawdzają się w ruchu miejskim, podczas dojazdu do szkoły lub pracy. Pozwalają na szybszą i sprawniejszą jazdę.

Męski elektryczny rower górski posiada wszystkie zalety roweru MTB tradycyjnego, jednak pozwala na przemieszczanie się w jeszcze trudniejszych warunkach terenowych. Silnik elektrycznego roweru górskiego ma większą moc, która pozwala na pokonywanie trudniejszych podjazdów. Posiada obniżony środek ciężkości, dzięki czemu jest bardziej przyczepny. Podróż po wymagających ścieżkach rowerem elektrycznym nie będzie dla Ciebie problemem.

Rowery elektryczne trekkingowe to rozwiązanie bardzo uniwersalne i wytrzymałe. W ich przypadku można łączyć codzienną jazdę rowerem po mieście z dłuższymi wycieczkami. Trekkingowy rower elektryczny ma kształt i budowę pozwalająca na przyjęcie za kierownicą wygodnej i wyprostowanej pozycji. Napęd silnika elektrycznego w rowerze trekkingowym ma kompaktowe wymiary. Elektryczny rower trekkingowy to świetny wybór dla osób starszych, którym zależy na aktywności fizycznej. Zdecydowanie przemawia to na korzyść roweru elektrycznego.

Rowery elektryczne crossowe posiadają duży zakres przełożeń i sportowy kształt ramy, w związku z czym możesz osiągać na nim znacznie większe prędkości. Idealnie sprawdzają się zarówno na trasach asfaltowych, jak również na wymagających leśnych szlakach. Elektryczne crossowe rowery są bardzo wytrzymałe i wyposażone w bardzo dobre hamulce oraz amortyzatory.

Jaki męski rower elektryczny wybrać?

Rower elektryczny posiada wiele zalet. Jedną z nich jest łatwość i lekkość użytkowania takiego jednośladu. Rowerzysta mniej się męczy, a jednocześnie może pozwolić sobie na pokonywanie większej liczby kilometrów i mierzenie się z trudnościami terenowymi. Zakup roweru elektrycznego pozwoli także na znacznie szybsze podróżowanie - w mieście lub na górskich szlakach.

Szukając dla siebie roweru elektrycznego w pierwszej kolejności zwróć uwagę na swoje preferencje i dopasowanie odpowiedniego modelu roweru. Kupując rower elektryczny trzeba również zapoznać się z technologią i pojemnością akumulatora. Zazwyczaj rowery elektryczne posiadają baterię o pojemności 500 wH, a niektóre nawet 750wH. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że waga rowerów elektrycznych będzie większa niż w przypadku zwykłego roweru.

Cena roweru elektrycznego

Nie ma co ukrywać, że cena roweru wyposażonego w silnik elektryczny będzie wyższa niż normalnego roweru. Wpływ na to ma niewątpliwie koszt specjalistycznej baterii oraz dodatkowych komponentów. Mimo tego elektryczny rower zdobywa wśród Polaków coraz większą popularność. Pomożemy Ci dobrać najlepszy rower elektryczny męski spełniający Twoje potrzeby i oczekiwania. Wszystkie rowery elektryczne dostępne w naszym salonie pochodzą od renomowanych producentów i wykonane są z użyciem najnowszych rozwiązań technologicznych.