Kaski rowerowe

Zapewnienie odpowiedniej ochrony w czasie jazdy jest kluczowe. Kaski rowerowe chronią głowę, amortyzując uderzenie i zapobiegając powstawaniu poważniejszych urazów. Oferujemy wysokiej jakości kaski na rower, pochodzące od uznanych na rynku producentów, takich jak GIANT, Alpina, Kross czy LIV. Różnorodne modele, dedykowane dzieciom, dorosłym, a dostępne są także kaski unisex. Wysokiej jakości kask rowerowy będzie zarazem odpowiednio chronił czaszkę w czasie uderzenia i zapewnia cyrkulację powietrza. W zależności od modelu - do jazdy miejskiej, szosowej czy do bardzo wymagających, górskich zjazdów - kask na rower zaprojektowany jest tak, aby jak najlepiej spełniać potrzeby rowerzysty.

Lekki i wygodny kask rowerowy

Bardzo popularne, uważane za jedne z najbardziej uniwersalnych, kaski rowerowe MTB, charakteryzują się najczęściej mocno powycinaną, ale przy tym jednocześnie bardzo wytrzymałą konstrukcją. Wytrzymały i oryginalnie zdobiony kask rowerowy Alpina stanowi jeden z najpopularniejszych modeli, mimo iż plasuje się w obrębie górnej półki cenowej. Kask rowerowy damski różni się od wariantu męskiego, lepszym dopasowaniem do anatomii kobiecej głowy oraz okazuje się być dużo lżejszy.

Aerodynamiczne kaski rowerowe dla każdego kolarza

Specjalnie zaprojektowany kask szosowy posiada aerodynamiczną formę, która pozwala zmniejszać opór powietrza w czasie szybkiej jazdy. Są to także modele bardzo lekkie - kask GIANT bądź też szosowy kask Kross, znakomicie ochraniają głowę, gwarantując przy tym optymalną cyrkulację powietrza. Kask rowerowy GIANT dostępny jest w bardzo wielu modelach i wykończeniach. Wybierając kask rowerowy męski, z pewnością ułatwieniem okaże się szeroka rozmiarówka ponieważ, jak wiadomo kask do roweru musi być dopasowany perfekcyjnie do obwodu i kształtu głowy.

Kask rowerowy dziecięcy – designerski wygląd i bezpieczeństwo w jednym

Wybierając kask dla dziecka, powinno się postępować podobnie, jak przy wyborze pełnowymiarowego ochraniacza. Powinien być przewiewny, dobrze dopasowany do obwodu głowy, wygodny i zwracać uwagę kolorową grafiką. Kask dziecięcy jest elementem wyposażenia rowerowego, który wymaga dopasowania - oznacza to konieczność wymiany modelu na większy, wraz z wzrostem dziecka. Co także istotne, kask rowerowy dziecięcy nie może obciążać karku. Powinien być wykonany z lekkich, odpowiednio wzmocnionych materiałów, tak aby zapewnić komfort w czasie jazdy. Kask rowerowy dla dzieci powinien być dobrze wentylowany, co ważne zwłaszcza w przypadku dłuższych dystansów.