Waluta

Lusterka rowerowe

(6)

Lusterka rowerowe to niezbędny element wyposażenia każdego rowerzysty. Dzięki nim zyskujesz pełen przegląd sytuacji na drodze, zwiększając swoje bezpieczeństwo. Nasza oferta obejmuje lusterka do roweru, w tym lusterka na kierownicę. Dostępne u nas lusterka rowerowe są wytrzymałe, łatwe w montażu i regulacji, a także zapewniają klarowny obraz. Wybierając lusterko rowerowe, warto postawić na jakość i funkcjonalność. Odpowiednio dostosowane lusterka do roweru podnoszą komfort jazdy i dają pewność, że nic nie umknie Twojej uwadze.

  • -15%
  Cena promocyjna 53,47 zł Normalna cena 62,90 zł
  W magazynie
  Cena promocyjna 53,47 zł Normalna cena 62,90 zł
  • -15%
  Cena promocyjna 53,47 zł Normalna cena 62,90 zł
  W magazynie
  Cena promocyjna 53,47 zł Normalna cena 62,90 zł
  • -15%
  Cena promocyjna 53,47 zł Normalna cena 62,90 zł
  W magazynie
  Cena promocyjna 53,47 zł Normalna cena 62,90 zł
  • -15%
  Cena promocyjna 81,52 zł Normalna cena 95,90 zł
  W magazynie
  Cena promocyjna 81,52 zł Normalna cena 95,90 zł
  • -15%
  Cena promocyjna 98,52 zł Normalna cena 115,90 zł
  W magazynie
  Cena promocyjna 98,52 zł Normalna cena 115,90 zł
  • -15%
  Cena promocyjna 47,52 zł Normalna cena 55,90 zł
  W magazynie
  Cena promocyjna 47,52 zł Normalna cena 55,90 zł

Zdjęcie

Nazwa

Detal br.

Hurt br.

Stan

Zniżka ilościowa

Zakupy

Lusterko rowerowe

Według polskiego prawa nie ma obowiązku stosowania lusterka rowerowego, jednak jak przyzna wiele rowerzystów, jest to akcesorium rowerowe, które w znaczący sposób poprawia bezpieczeństwo, wygodę i ogląd sytuacji na drodze. Rowerzyści bardzo często muszą się oglądać za siebie, aby kontrolować swoją jazdę i sprawdzać co się dzieje wokół nich, aby nie narazić siebie i innych na niebezpieczeństwo wypadku lub wywrotki. Trudno wyobrazić sobie jazdę na rowerze bez wyprzedzania, omijania przeszkód, pieszych i samochodów w ruchu miejskim. Wszystkie te sytuacje przekonują do posiadania lusterka rowerowego. Na szczęście w sprzedaży dostepnych jest wiele modeli lusterek rowerowych, zatem każdy użytkownik jednośladu znajdzie dla siebie odpowiednie lusterko

 

Jak wybrać lusterko rowerowe?

Lusterko rowerowe powinno przede wszystkim zapewniać bardzo dobry kąt widzenia, dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać lusterko rowerowe posiadające ramię, które pozwala regulować lusterko w różnych płaszczyznach. Podczas wyboru warto sprawdzić, czy lusterko rowerowe ma możliwość składania. Przed zakupem należy sprawdzić średnicę kierownicy lub średnicę otworów na jej końcach. Jest to podstawowa informacja techniczna, która pozwoli dokonać właściwej decyzji. Lusterka rowerowe pełnią bardzo istotne znaczenie, dlatego trzeba pamiętać, aby tafla szkła nie była zbyt mała, ponieważ w tym wypadku również będziemy mieli małą widoczność.

 

Rodzaje usterek rowerowych

W ofercie sklepów rowerowych istnieje bardzo bogaty wybór, dzięki czemu zakup lusterka rowerowego nie powinien być dużym problemem. Warto zatem zastanowić się, jakie będzie dla nas najlepsze. Do wyboru są różne modele lusterek:

 

 • lusterko rowerowe okrągłe, owalne, prostokątne, kwadratowe, o nieregularnych kształtach
 • lusterko rowerowe przykręcane po lewej stronie lub po prawej stronie
 • lusterko małe i duże
 • lusterko z długim lub krótkim wysięgnikiem
 • lusterko wkładane do otworu kierownicy, lusterko rowerowe przykręcane za pomocą stelaża lub specjalnej obejmy
 • lusterko rowerowe o nowoczesnym kształcie oraz o klasycznym wyglądzie
 • lusterko montowane na kierownicę, do otworów kierownicy, na rękę i na kask

 

 

Lusterko wsteczne płaskie

Najbardziej uniwersalny rodzaj lusterka rowerowego. Dzięki zastosowaniu mocnej obudowy z tworzyw sztucznych, stali nierdzewnej lub aluminium jest odporne na wstrząsy i uderzenia. Zapewnia kontrolę sytuacji z tyłu roweru bez konieczności ciągłego odwracania się. Posiadają mniejszy kąt widzenia niż lusterka rowerowe wypukłe.

 

Lusterko na rękę

Mocowanie tego lusterka możliwe jest na nadgarstku lub przedramieniu za pomocą specjalnych pasów. Minusem może być małe lustro, które nie będzie w stanie zagwarantować odpowiedniej widoczności.

 

Lusterko wypukłe

Dzięki zastosowaniu wypukłego szła w tym rodzaju lusterka rowerowego możliwa jest obserwacja większego pola. Występują na długich i krótkich nóżkach, montowane są na kierownicy za pomocą specjalnego stelaża. W tym wypadku konieczne jest dokładne sprawdzenie średnicy mocowania na kierownicy.

 

Elektroniczne lusterko rowerowe

Ten rodzaj lusterka rowerowego może występować jako system czujników optycznych. Ewentualne zagrożenia i niezbędne informacje rowerzysta otrzymuje za pomocą sygnałów dźwiękowych. Elektroniczne lusterko rowerowe może też występować w wersji z kamerą montowaną na tylnym kole lub sztycy siodełka. Na kierownicy należy umieścić monitor lub telefon wyposażony w dedykowaną aplikację.

 

Lusterko rowerowe montowane na kask

Ten rodzaj lusterka montowany jest na kasku za pomocą specjalnej taśmy lub wysięgnika. Takie lusterko rowerowe umożliwia jazdę na rowerze bez konieczności ciągłego odwracania się i dekoncentracji podczas jazdy.

 

Przeznaczenie lusterek rowerowych

Akcesoria rowerowe, takie jak lusterka rowerowe, doskonale sprawdzają się w rowerach miejskich. Warto stosować lusterko jadąc po zatłoczonych ulicach i ścieżce rowerowej ze względu na dużą ilość niebezpiecznych sytuacji, które mogą się wydarzyć i spowodować upadek. Istnieje szeroki wybór lusterek rowerowych, zatem można je łatwo dopasować do ogólnej stylizacji Twojego roweru i własnych wymagań. W rowerze miejskim sprawdzą się zwłaszcza lusterko o dużej powierzchni szkła z możliwością regulacji.

 

W przypadku rowerów MTB najlepsze będzie lusterko montowane na końcówce kierownicy z lewej i prawej strony. Często wybierane są także lusterka rowerowe montowane na ręce lub na kasku. Podczas jazdy typowo górskiej, po trudnym i wyboistym terenie, lusterka uważane są za niepraktyczne, ponieważ wystają poza obrys. Warto zatem zainwestować w lusterko rowerowe składane.

 

Zakup lusterka rowerowego

Odpowiednie lusterko rowerowe sprawi, że zwiększy się poziom naszego bezpieczeństwa na rowerze. Warto stosować lusterko zwłaszcza podczas jazdy w mieście, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby również rower MTB był zaopatrzony w takie akcesorium rowerowe. Do wyboru jest wiele opcji i możliwości.

 

W ofercie naszego sklepu znajduje się szereg akcesoriów rowerowych, w tym także lusterko rowerowe montowane na kierownicy rowerowej lub w otworach kierownicy, lusterko rowerowe owalne lub prostokątne. Do wyboru mamy także lusterka rowerowe lewe oraz montowane po prawej stronie, czarne, chromowane i w innych kolorach. Bez problemu można u nas zakupić cały zestaw lusterek rowerowych, który idealnie dopasuje się do twojego roweru i potrzeb jego właściciela. Pokażemy Ci także, jak odpowiednio zamontować lusterko.