Waluta

Opony rowerowe z najlepszą przyczepnością

(125)
  • -20%
  Już od 79,00 zł
  W magazynie
  • -45%
  Już od 11,00 zł
  W magazynie
  • -25%
  Już od 15,00 zł
  W magazynie
  • Już od 19,00 zł
   W magazynie
   • -11%
   Już od 17,00 zł
   W magazynie
   • -23%
   Już od 17,00 zł
   W magazynie
   • W magazynie
    • W magazynie

    Zdjęcie

    Nazwa

    Detal br.

    Hurt br.

    Stan

    Zniżka ilościowa

    Zakupy

    Opony rowerowe z najlepszą przyczepnością

    Wybór odpowiednich opon podyktowany jest przeznaczeniem roweru oraz rodzajem podłoża, po jakim się przemieszcza. Opony rowerowe są zróżnicowane pod względem szerokości oraz rodzaju bieżnika. Najlepszą przyczepność zapewniają specjalnie profilowane opony do rowerów MTB, przełajowej i trekkingowej. Są dość ciężkie, ale liczne perforacje i wypustki, a także szeroki bieżnik, zapewniają doskonałą przyczepność na nierównym, mocno zróżnicowanym terenie. Rowery szosowe wymagają z kolei niewielkiej wagi i dobrej przyczepności w czasie jazdy po gładkim asfalcie - dedykowane do nich opony są wąskie oraz posiadają gładki bieżnik. Na rynku dostępne są także opony do rowerów wyposażone w kolce, co czyni je zdatnymi do zimowej jazdy oraz z bieżnikami semi-slick, które łączą w sobie cechy wcześniej wymienionych modeli.

    Wytrzymała dętka rowerowa

    W naszym asortymencie znajdują się takie akcesoria, jak dętka rowerowa. Wykonane z mocnej, odpornej na uszkodzenia gumy, sprawdzają się w różnym terenie. Dobrze dopasowana dętka pozwoli na komfortową i bezpieczną jazdę. Należy jednak brać pod uwagę jej grubość. Jeżeli najczęściej wybiera się wymagające trasy, o zróżnicowanym terenie, warto sięgać po nieco grubsze modele. Są one wprawdzie nieco cięższe, ale nie jest to istotne, o ile nie zależy nam na jak najlżejszym rowerze. Dętka do roweru szosowego, odznacza się nieco innym rodzajem materiału, z jakiego jest wykonana oraz tym, że jest znacznie cieńszy. Pozwala to zachować niewielką wagę osprzętowania, ale jednocześnie zwiększa prawdopodobieństwo przebicia gumy.

    Opony do roweru przeznaczone na nawierzchnie utwardzone i w teren

    Bardzo trudno jest znaleźć opony rowerowe o całkowicie uniwersalnym kształcie bieżnika, który dostosuje się do absolutnie każdego rodzaju nawierzchni. Opona rowerowa do jazdy górskiej po prostu różni się od opon dedykowanych do jazdy po betonie i asfalcie. Można jednak dobierać modele, które będą kompromisowo łączyć ze sobą poszczególne cechy.