Waluta
Język

Pompki rowerowe

(25)
  • -10%
  • Popularny
  Cena promocyjna 44,10 zł Normalna cena 49,00 zł
  W magazynie
  Cena promocyjna 44,10 zł Normalna cena 49,00 zł
  • Popularny
  W magazynie
  • -10%
  • Popularny
  Cena promocyjna 89,10 zł Normalna cena 99,00 zł
  W magazynie
  Cena promocyjna 89,10 zł Normalna cena 99,00 zł
  • -10%
  Już od 107,10 zł Normalna cena 119,00 zł
  W magazynie
  Kolor
  Już od 107,10 zł Normalna cena 119,00 zł
  • -10%
  Już od 161,10 zł Normalna cena 179,00 zł
  W magazynie
  Kolor
  Już od 161,10 zł Normalna cena 179,00 zł
  • -10%
  Już od 203,31 zł Normalna cena 225,90 zł
  W magazynie
  Kolor
  Już od 203,31 zł Normalna cena 225,90 zł

Zdjęcie

Nazwa

Detal br.

Hurt br.

Stan

Zniżka ilościowa

Zakupy

Pompki rowerowe

Pompki rowerowe, wbrew pozorom, są ważnymi akcesoriami używanymi do prawidłowej eksploatacji roweru. Utrzymywanie prawidłowego ciśnienia w oponach rowerowych, jest czynnikiem bezpośrednio wpływającym nie tylko na bezpieczeństwo i komfort jazdy, ale również na stopień zużycia opon. Pompek rowerowych używamy zarówno przed rozpoczęciem sezonu - na wiosnę, jak również, w razie potrzeby, w okresie późniejszym podczas sezonowej eksploatacji.

Lekkie i poręczne pompki rowerowe

Wśród pompek rowerowych możemy rozróżnić:

  • Pompkę ręczną - jest to pompka, najczęściej lekka i niewielkich rozmiarów, która jest przeznaczona do zamocowania przy rowerze i daje możliwość napompowania opon roweru, gdy jesteśmy poza domem. Powinna ona posiadać wężyk, który po użyciu wsuwa się do korpusu pompki.
  • Pompkę na dwutlenek węgla - zamiast powietrza stosowany jest w niej dwutlenek węgla w pojemniku. Dzięki tej metodzie pompowanie opony rowerowej trwa bardzo krótko i nie wymaga żadnego wysiłku z naszej strony. Kolejną zaletą takiej pompki są jej niewielkie rozmiary, co jest istotne, jeżeli chcemy zminimalizować dodatkowy ekwipunek, który zabieramy z sobą w trasę.
  • Pompkę podłogową - jest to pompka stacjonarna, o wiele bardziej efektywna, niż pompka ręczna. Posiada wbudowany wężyk do podłączenia do wentyla opony i manometr, dzięki któremu mamy możliwość sprawdzenia poziomu ciśnienia w oponach, uzyskanego w trakcie pompowania. Podczas pompowania opon taką pompką nie musimy używać tak dużego nakładu siły, jak to ma miejsce w przypadku pompki manualnej.

Zamierzając kupić pompkę powinniśmy również wziąć pod uwagę typ zaworu wentyli. Większość oferowanych na rynku pompek jest kompatybilna ze wszystkimi zaworami, jednakże przed podjęciem decyzji o kupnie, należy się upewnić, czy pompka będzie się nadawać do naszego roweru. W oponach rowerowych możemy znaleźć zawory typu: Presta, Dunlop i Schrader.

W przypadku roweru szosowego najpopularniejsze są zawory Presta, podobnie jest w rowerze górskim. Natomiast w pozostałych rowerach, np. miejskich czy trekkingowych, najczęściej możemy spotkać zawory Dunlop i Schrader. Na rynku można spotkać pompki posiadające dwa niezależne otwory do pompowania, które posiadają możliwość współpracy z różnymi rodzajami zaworów.

Pompka do roweru z manometrem – szybkie napełnianie opon

Pompki, zarówno ręczne, jak i stacjonarne, powinny być wyposażone w manometry. Najbezpieczniejszą metodą pompowania opon rowerowych jest uzyskanie w nich ciśnienia, jakie zaleca producent dla danego typu opon. Dlatego też zaleca się każdorazowo sprawdzić, czy opona została napompowana zgodnie z wytycznymi. Jeżeli decydujemy się na zakup jedynie pompki ręcznej - wskazane jest posiadanie przez nią manometru. W przypadku opon rowerowych bezdętkowych konieczne będzie zastosowanie pompki do opon typu ""tubeless"", która ma działanie podobne do kompresora.