Waluta
Język

Pompki rowerowe

(33)
  W magazynie
  Już od 155,00 zł
  W magazynie
  Kolor
  Już od 155,00 zł
  Już od 179,00 zł
  W magazynie
  Kolor
  Już od 179,00 zł
  Już od 189,00 zł
  W magazynie
  Kolor
  Już od 189,00 zł
  W magazynie
  Brak w magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  Już od 225,90 zł
  W magazynie
  Kolor
  Już od 225,90 zł
  Już od 179,00 zł
  W magazynie
  Kolor
  Już od 179,00 zł
  Już od 119,00 zł
  W magazynie
  Kolor
  Już od 119,00 zł
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  Brak w magazynie

Zdjęcie

Nazwa

Detal br.

Hurt br.

Stan

Zniżka ilościowa

Zakupy

Pompki rowerowe

Pompki rowerowe, wbrew pozorom, są ważnymi akcesoriami używanymi do prawidłowej eksploatacji roweru. Utrzymywanie prawidłowego ciśnienia w oponach rowerowych, jest czynnikiem bezpośrednio wpływającym nie tylko na bezpieczeństwo i komfort jazdy, ale również na stopień zużycia opon. Pompek rowerowych używamy zarówno przed rozpoczęciem sezonu - na wiosnę, jak również, w razie potrzeby, w okresie późniejszym podczas sezonowej eksploatacji.

Lekkie i poręczne pompki rowerowe

Wśród pompek rowerowych możemy rozróżnić:

  • Pompkę ręczną - jest to pompka, najczęściej lekka i niewielkich rozmiarów, która jest przeznaczona do zamocowania przy rowerze i daje możliwość napompowania opon roweru, gdy jesteśmy poza domem. Powinna ona posiadać wężyk, który po użyciu wsuwa się do korpusu pompki.
  • Pompkę na dwutlenek węgla - zamiast powietrza stosowany jest w niej dwutlenek węgla w pojemniku. Dzięki tej metodzie pompowanie opony rowerowej trwa bardzo krótko i nie wymaga żadnego wysiłku z naszej strony. Kolejną zaletą takiej pompki są jej niewielkie rozmiary, co jest istotne, jeżeli chcemy zminimalizować dodatkowy ekwipunek, który zabieramy z sobą w trasę.
  • Pompkę podłogową - jest to pompka stacjonarna, o wiele bardziej efektywna, niż pompka ręczna. Posiada wbudowany wężyk do podłączenia do wentyla opony i manometr, dzięki któremu mamy możliwość sprawdzenia poziomu ciśnienia w oponach, uzyskanego w trakcie pompowania. Podczas pompowania opon taką pompką nie musimy używać tak dużego nakładu siły, jak to ma miejsce w przypadku pompki manualnej.

Zamierzając kupić pompkę powinniśmy również wziąć pod uwagę typ zaworu wentyli. Większość oferowanych na rynku pompek jest kompatybilna ze wszystkimi zaworami, jednakże przed podjęciem decyzji o kupnie, należy się upewnić, czy pompka będzie się nadawać do naszego roweru. W oponach rowerowych możemy znaleźć zawory typu: Presta, Dunlop i Schrader.

W przypadku roweru szosowego najpopularniejsze są zawory Presta, podobnie jest w rowerze górskim. Natomiast w pozostałych rowerach, np. miejskich czy trekkingowych, najczęściej możemy spotkać zawory Dunlop i Schrader. Na rynku można spotkać pompki posiadające dwa niezależne otwory do pompowania, które posiadają możliwość współpracy z różnymi rodzajami zaworów.

Pompka do roweru z manometrem – szybkie napełnianie opon

Pompki, zarówno ręczne, jak i stacjonarne, powinny być wyposażone w manometry. Najbezpieczniejszą metodą pompowania opon rowerowych jest uzyskanie w nich ciśnienia, jakie zaleca producent dla danego typu opon. Dlatego też zaleca się każdorazowo sprawdzić, czy opona została napompowana zgodnie z wytycznymi. Jeżeli decydujemy się na zakup jedynie pompki ręcznej - wskazane jest posiadanie przez nią manometru. W przypadku opon rowerowych bezdętkowych konieczne będzie zastosowanie pompki do opon typu ""tubeless"", która ma działanie podobne do kompresora.