Waluta

Dzwonki rowerowe

(4)

Dzwonek do roweru to nie tylko praktyczny dodatek, ale również ważny element bezpieczeństwa na drodze. W gąszczu miejskiego zgiełku czy na zatłoczonych ścieżkach rowerowych, skuteczne ostrzeżenie pieszych czy innych rowerzystów jest nieocenione. W naszej ofercie znajdziesz dzwonki rowerowe, które łączą w sobie doskonałą jakość dźwięku z trwałością i estetyką. Dla miłośników klasyki przygotowaliśmy modele inspirowane stylem retro, które dodadzą charakteru każdemu jednośladowi. Natomiast dla najmłodszych rowerzystów oferujemy kolorowe dzwonki do roweru dla dzieci, które zachwycą nie tylko swoim wyglądem, ale również klarownym dźwiękiem.

  • -15%
  Już od 75,65 zł Normalna cena 89,00 zł
  W magazynie
  Kolor
  Już od 75,65 zł Normalna cena 89,00 zł
  W magazynie

Zdjęcie

Nazwa

Detal br.

Hurt br.

Stan

Zniżka ilościowa

Zakupy

Dzwonki rowerowe

Zapewniamy wszechstronne wyposażenie w części rowerowe, elementy dodatkowego wyposażenia oraz wyjątkowe akcesoria rowerowe, dopasowane do potrzeb każdego fana jazdy na rowerze. Dostępne w naszej ofercie dzwonki rowerowe pochodzą od renomowanych producentów, takich jak Giant, Kross czy Palomar. Akcesoria dopasowane są do kierownic różnej średnicy - posiadają mechanizm służący do regulacji obręczy zaciskowej oraz wytrzymałe mocowanie. Wydają z siebie donośny dźwięk, wykorzystywany ostrzegawczo, do zwrócenia uwagi innych uczestników ruchu. Wysokiej jakości dzwonek rowerowy jest odporny na niekorzystne warunki pogodowe, wilgoć i wstrząsy, a przy tym odznacza się oryginalnym wyglądem. Oryginalne dzwonki rowerowe są szczególnie popularne dla roweru dziecięcego. Dzwonek rowerowy dla dziecka może występować w przeróżnych kolorach i wzorach. Dzwonek rowerowy dla dziewczynki będzie miał inny motyw niż dzwonek rowerowy dla chłopaka. Często przedstawiają one ulubione postaci z bajek, które będą towarzyszyły dzieciom w przejażdżkach.

 

Dzwonek rowerowy – obowiązkowy element do jazdy po mieście

Podczas codziennej jazdy po mieście, dzwonek rowerowy okazuje się być nieodzownym elementem wyposażenia roweru. Dzięki niemu można szybko ostrzec pieszych, znajdujących się na chodniku lub ścieżce rowerowej. Może nie każdy jest świadomy tego, że dzwonek rowerowy to obowiązkowe wyposażenie roweru, za brak którego możemy otrzymać nawet mandat. 

Proponujemy wytrzymałe dzwonki do rowerów, wykonane z aluminium oraz wytrzymałych tworzyw sztucznych, idealnie sprawdzających się w roli elementu montażowego. Regulowana obręcz, w zaledwie kilku ruchach dopasowuje się do kształtu i średnicy kierownicy. Dzwonek na rower można wybierać pod kolor lakierowanej ramy lub innych części roweru - dostępne są różne wersje kolorystyczne. Wybierając dzwonek rowerowy, warto pamiętać aby był on odpowiednio głośny, ale również przyjemny dla ucha, tak aby nie przeszkadzać innym uczestnikom ruchu. Każdy proponowany przez nas dzwonek do roweru wykończony jest w taki sposób, aby metalowe elementy były zabezpieczone przed odpryskiwaniem farby i korodowaniem w czasie opadów deszczu.

 

Dzwonek rowerowy do każdego roweru

Uniwersalne dzwonki do rowerów można dobierać do wszystkich modeli pojazdów, przeznaczonych na różne trasy. Najczęściej dzwonki do rowerów znajdują zastosowanie w mieście, gdzie po chodnikach i ścieżkach rowerowych przemieszcza się wiele osób. Oferujemy nie tylko klasyczne modele, mocowane do kierownicy, ale również nowinki - elektroniczny dzwonek rowerowy. W rzeczywistości jest to niewielki głośniczek w formie kulki. Do kierownicy mocuje się gumową opaskę, która bez trudu dopasuje się do średnicy kierownicy, a sam głośnik przyczepia się do niej przy pomocy magnesu. Produkt posiada możliwość zmiany dźwięku, dzięki czemu w parę chwil może zmienić się w klakson rowerowy lub klasycznie brzmiący dzwonek rowerowy. Po skończonej jeździe należy jednak pamiętać o każdorazowym zabraniu gadżetu ze sobą. 

 

Rodzaje dzwonków rowerowych

Wybór dzwonków rowerowych jest naprawdę duży. Stylowe dzwonki rowerowe nie tylko zapewnią nam bezpieczeństwo, ale również będą ozdobą i wyróżnią nasz rower. Zasadniczo wyróżnia się cztery rodzaje dzwonków. Pierwsze to wspomniane wcześniej nowoczesne dzwonki rowerowe, czyli dzwonki elektryczne do roweru. Wśród klasycznych dzwonków rowerowych możemy wyróżnić 3 trzy typy dzwonków.

 

Dzwonek rowerowy tyou gong

Pierwszym typem dzwonków jest dzwonek typu gong. Jest to najprostszy i najmniejszy dzwonek rowerowy, wyposażony w mały młoteczek, który po odciągnięciu i uderzeniu w metalową konstrukcję wydaje krótki dźwięk. Taki dzwonek rowerowy ze względu na swoje małe gabaryty nie zabiera dużo miejsca i pozwala na montaż na kierownicy dodatkowych akcesoriów - lusterka, oświetlenia czy koszyka rowerowego. Najniższa cena jest kolejnym wyróżnikiem tego typu dzwonków. Dzwonek rowerowy tego typu posiada niestety wady. Możemy do nich zaliczyć niezbyt długi czas eksploatacji oraz krótki, niezbyt głośny sygnał, który może zniknąć w miejskim gwarze. Najniższa cena nie gwarantuje nam dobrej jakości i wytrzymałości. Jeśli zdecydujemy się na ten model postarajmy się wybrać dzwonek rowerowy dobrej jakości. Pamiętajmy też, że głośny dzwonek rowerowy jest bardzo ważny, ale nie może mieć on też zbyt przeraźliwego dźwięku. 

 

Dzwonek rowerowy typu ding dong

Kolejnym typem dzwonków jest dzwonek typu ding dong, czyli dzwonek z kołatką. Wydawany przez taki dzwonek rowerowy dźwięk jest dłuższy i głośniejszy. Dzięki temu każdy powinien usłyszeć nasz sygnał. Na rynku dostępnym jest wiele kolorów i wzorów, również dla miłośników stylu retro. W porównaniu do dzwonka rowerowego typu gong jest to duży dzwonek, a duży dzwonek może wydawać lepszy dźwięk.

 

Trąbki rowerowe

Kolejnym rodzajem dzwonków są trąbki rowerowe. Jest to często wykorzystywany dzwonek do roweru dla dziecka. Każdemu kto lubi styl rowerowy retro również może przypaść taki dzwonek rowerowy do gustu. Świetnie pasuje do rowerów miejskich lub holenderskich w stylu retro.