Waluta
Język

Zaciski kół

(8)

Zdjęcie

Nazwa

Detal br.

Hurt br.

Stan

Zniżka ilościowa

Zakupy

Zaciski kół

Oferujemy najwyższej klasy części zamienne oraz przydatne akcesoria, ułatwiające konserwację roweru. W naszej ofercie znajdziecie także specjalne zaciski rowerowe do kół. Zadaniem zacisków jest umożliwienie beznarzędziowego odkręcania kół. Wszystko co wystarczy zrobić, to upewnić się, że zacisk koła rowerowego został zamocowany poprawnie. Działanie elementu opiera się na wykorzystaniu siły zaciskowej generowanej za sprawa krótkiej dźwigni. Zaciski kół przydają się zwłaszcza w nieprzewidzianych sytuacjach - jak np. nagła konieczność zmiany dętki. Montaż nie wymaga żadnych dodatkowych kluczy. Wysokiej jakości zacisk rowerowy pozwala na odkręcenie i mocne dokręcenie piasty - co rzecz jasna przekłada się na zachowanie bezpieczeństwa w czasie jazdy.

Zaciski kół, czyli sposób na to jak usprawnić prowadzenie roweru

Aby szybko odkręcić piastę, nie potrzeba zestawy narzędzi. Zaciski do kół rowerowych - przednich i tylnych. Dźwignia ma za zadanie zastępować nakrętkę, do demontażu której zwykle wymagany jest odpowiedni klucz. Zacisk składa się z kilku części - główki, szpilki, sprężyn oraz samej dźwigni - dociskając nakrętki z obu stron koła, co zapobiega jego wysunięciu się z widełek ramy. Jakość materiałów wykorzystanych przy produkcji decyduje o tym jak trwałe są zaciski do kół rowerowych - proponujemy produkty marki Giant, dostępne także w komplecie dwóch zacisków, na przednie i tylne koło. Aby domknąć zaciski do kół, nie potrzeba i nie należy wcale używać dużej siły. Zbyt mocno dociśnięty zacisk może blokować pracę koła, przyspieszając zużywanie łożysk.

Zaciski rowerowe dla każdego roweru

Zaciski rowerowe nadają się absolutnie do każdego rodzaju roweru - niezależnie od tego jaki rodzaj tras się preferuje. Zarówno w przypadku rowerów turystycznych, miejskich, jak i dla rowerów trekkingowych, stworzonych do pokonywania wymagających tras, zróżnicowanych pod kątem podłoża. Uniwersalny zacisk koła rowerowego z pewnością okaże się przydatny tak samo dla profesjonalistów, jak i dla laików. Zamki zacisków najlepiej wzdłuż ramy - z przodu wedle linii amortyzatora, z tyłu zgodnie z ramieniem trójkąta ramy, przeciwnie do napędu. Nie tylko ułatwia to demontaż, ale także wpływa na wygląd roweru. Prawidłowo zamocowane zaciski do kół szosowych ułatwią demontaż koła w nagłych przypadkach. Proponowane przez nas produkty wykonane są z najlepszych materiałów, takich jak stal nierdzewna. Aluminiowe dźwignie zacisków są wytrzymałe, ale przy tym nie obciążają dodatkowo konstrukcji roweru.

Sztywne osie kół

Aktualnie producenci stusują coraz częściej tzw sztywne osie kół. Takie rozwiązanie było pierwotnie zarezerwowane dla rowerów zjadzowyh.

Pierwsze osie sztywne miały średnice 20mm i były stosowane wyłacznie w widelcach wmortyzowanych. Z czasem wprowadzono standardy 15mm i 12mm.

Osie sztywne zaczęto stosowac również w tylnym kole, oraz w coraz szerszej gamie rowerów, również szosowych.

W chwili obecnej w zasadzie wszystkie dobre rowery z hamulcami tarczowymi mają sztywne osie.