Waluta

Amortyzatory i dampery rowerowe

(1)

Znajdź idealny amortyzator lub damper do swojego roweru. Nasza oferta obejmuje szeroki wybór amortyzatorów rowerowych, które zapewnią Ci płynną jazdę w trudnym terenie. Oferujemy amortyzatory do rowerów górskich, szosowych i trekkingowych. Dzięki nim pokonasz nierówne ścieżki bez problemu. Wybierz najlepszy model dla swoich potrzeb już dziś!

  • -40%
  Cena promocyjna 1 499,00 zł Normalna cena 2 499,00 zł
  W magazynie
  Cena promocyjna 1 499,00 zł Normalna cena 2 499,00 zł

Zdjęcie

Nazwa

Detal br.

Hurt br.

Stan

Zniżka ilościowa

Zakupy

Amortyzatory i dampery rowerowe

Amortyzator rowerowy dzielimy na 2 główne rodzaje, czyli amortyzator przedni, znany również jako widelec amortyzowany oraz amortyzator tylny, potocznie zwany damperem.

Amortyzatory przednie posiadają 2 główne elementy charakteryzujące dany model. Są to:

 • medium sprężające, którym może być sprężyna, elastomer lub powietrze
 • sposób tłumienia, który dzieli amortyzatory na:
  - wysokiej klasy, gdzie za tłumienie odpowiada olej, tzw amortyzatory olejowe.
  - tańsze, amortyzatory z tłumieniem ciernym, lub powietrznym

Amortyzator powietrzny

Takie amortyzatory są najlżejsze oraz pozwalają na bardzo dokładne ustawienie charakterystyki kompresji, ponieważ pompujemy je powietrzem, które działa jak poduszka. Im jest go więcej tym amortyzator powietrzny jest sztywniejszy, bardziej responsywny, oraz progresywny w przeciwieństwie do amortyzatorów sprężynowych które mają charakterystykę liniową.

Amortyzator sprężynowy

Medium sprężające jakim jest sprężyna stosowane jest w tańszych amortyzatorach rowerowych, z uwagi na niższe koszty produkcji oraz w amortyzatorach stosowanych do Enduro, DH, Freeride z uwagi na liniową charakterystykę pracy. Praktycznie przez całą długość skoku amortyzator jest bardzo płynny, dając niezrównany komfort i zapewniając wyjątkową trakcje.

Amortyzator olejowy

W amortyzatorach olejowych można ustawiać tzw tłumienie odbicia, czyli szybkość z jaką amortyzator będzie wracał do swojej pozycji wyjściowej. W bardziej zaawansowanych modelach można również kontrolować tłumienie dobicia, czyli szybkość z jaką amortyzator będzie się zapadał pod siłą uderzenia. Wszystkie te ustawienia pozwalają na osiągnięcie idealnej charakterystyki pracy amortyzatora, dopasowanej do każdego użytkownika i warunków terenowych.

Amortyzatory rowerowe przednie

Ich podstawowe zadanie polega na polepszeniu trakcji roweru, poprzez otrzymanie koła na ziemi. Tylko koło toczące się na ziemi ma zdolność do zahamowania, czy zmiany kierunku jazdy roweru. Dodatkowym efektem zastosowania widelca przedniego amortyzowanego jest znaczna poprawa komfortu jazdy poprzez amortyzowanie wstrząsów spowodowanych przez nierówności terenu. Amortyzatory przednie mają różne rury sterowe, tzw sterówki, od jednocalowych, poprzez najbardziej popularny rozmiar 1 1/8"" aż po najbardziej zaawansowane rury ze zmienną średnicą, tzw amortyzatory taperowane, z angielskiego tapered. W taka taperowana rura ma średnicę dolną znacznie większą niż średnica górna, poprawiając sztywność amortyzatora i polepszając sterowność roweru.

Dampery

Te amortyzatory rowerowe tylne mają funkcje dokładnie taką jak amortyzatory przednie, ale stosowane są przez kolarzy i rowerzystów dla których komfort i pewność prowadzenia roweru na najwyższym poziomie jest nieodzowna.

Różne amortyzatory do różnych zastosowań

Posiadamy szeroką ofertę amortyzatorów rowerowych, takich jak:

 • Amortyzatory rowerowe do DH czyli Downhill
 • Amortyzatory rowerowe do FR czyli Freeride
 • Amortyzatory przednie do XC czyli Cross Country
 • Amortyzatory rowerowe przednie do Maratonu.

Amortyzatory najlepszych marek

W naszej ofercie znajdują się amortyzatory najlepszych marek takich jak Rock Shox, Fox, Magura, Manitou, czy SR Suntour