Waluta

Ochraniacze na buty rowerowe

(2)

Ochraniacze na buty rowerowe to niezbędny element wyposażenia każdego rowerzysty, który nie chce pozwolić, by złe warunki pogodowe czy brudna trasa zepsuły mu jazdę. Nasze ochraniacze na buty rowerowe zapewniają nie tylko ochronę przed deszczem, błotem i zimnem, ale także doskonałą przyczepność i wygodę podczas pedałowania. Dostępne są w różnych rozmiarach i stylach, więc każdy znajdzie coś odpowiedniego. Wybierz jakość i komfort, wybierz ochraniacze na buty rowerowe.

  • -47%
  • Popularny
  Już od 99,00 zł Normalna cena 129,00 zł
  W magazynie
  Rozmiar uniw
  Już od 99,00 zł Normalna cena 129,00 zł
  Już od 159,00 zł
  W magazynie
  Rozmiar uniw
  Już od 159,00 zł

Zdjęcie

Nazwa

Detal br.

Hurt br.

Stan

Zniżka ilościowa

Zakupy

Ochraniacze na buty rowerowe

Ochraniacze na buty rowerowe, czyli shoe cover, to kolejne bardzo przydatne akcesorium dla rowerzystów. Stworzone zostały z myślą o zabezpieczeniu butów kolarskich przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a co za tym idzie o dbają o suche stopy. Znane są również jako ocieplacze na nogi lub pokrowce na buty. Zaawansowane modele pozwalają na komfortową jazdę w trudnych warunkach pogodowych. Posiadają cały szereg udogodnień i dodatkowych właściwości, w zależności od tego, w jak trudnych warunkach będziemy chcieli ich używać i na jakie buty rowerowe planujemy je założyć. Ochraniacze wykonane z wysokiej jakości materiałów świetnie zabezpieczą zarówno buty szosowe jak i modele do MTB przed zniszczeniem.

 

Najpopularniejszym typem są ochraniacze przeciwdeszczowe, przeznaczone zarówno do butów szosowych, jak i występują w wersjach wzmocnionych do butów MTB.

 

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, ile kosztują profesjonalne buty rowerowe, jednak nie tylko ich ochronie dedykowane są ochraniacze na buty kolarskie. Ważne jest przede wszystkim zabezpieczenie kolarza przed mrozem lub opadami w deszczowe dni. Wodoodporne jakości ochraniacze powinny zapewniać komfort termiczny w każdych warunkach pogodowych.

 

Jakie ochraniacze na buty rowerowe wybrać?

W ofercie profesjonalnych sklepów rowerowych dostępne są różne rodzaje ochraniaczy na buty rowerowe. Mogą to być ocieplacze zimowe, ochraniacze przeciwdeszczowe, przeznaczone do szosowych butów, modele ochraniaczy na buty MTB lub ochraniacze palców na czubek buta. Zazwyczaj ocieplacze na buty rowerowe wykonane są z wysokiej jakości materiałów takich jak neopren, cienka lycra, polipropylen i guma. Zapinane są na zamek lub rzepy, większość modeli ochraniaczy jest dopasowana do różnych rodzajów bloków i pedałów zatrzaskowych dostępnych w sprzedaży. Niektóre z ochraniaczy posiadają elementy odblaskowe, co zwiększa bezpieczeństwo rowerzysty w czasie jazdy wieczorową porą. W sprzedaży dostępne są również ochraniacze na obuwie rowerowe w kolorze żółtym, bardzo jaskrawym, który jeszcze bardziej poprawia widoczność na drogach.

 

Pokrowce na buty zaprojektowane zostały tak, że bez problemu dopasowują się do kształtu większości modeli butów rowerowych, jednak przed zakupem warto poświęcić czas na przymierzenie i dopasowanie ochraniaczy. Nie mogą one uciskać nóg i tym samym powodować kłopotów z krążeniem.

 

Ochraniacze na buty rowerowe - zimowe

Na zimowe jazdy rowerowe warto zaopatrzyć się w ochraniacze o właściwościach termoizolacyjnych, zazwyczaj są one wykonane z grubego neoprenu. Modele stworzone do jazdy w chłodniejsze dni zapewniają ochronę przed niską temperaturą. W chłodne dni ochraniacze zabezpieczają stopy i kostki kolarza przed wyziębieniem, przenikliwym wiatrem i wilgocią. Przeważająca część modeli dostępna jest w kolorze czarnym, który jest najbardziej uniwersalny w śnieżnych i błotnistych warunkach atmosferycznych. Większość ochraniaczy posiada elementy odblaskowe, które zapewniają dobrą widoczność w czasie jazdy po zmroku, który jesienią i zimą zapada bardzo szybko. Podczas zakupu zimowych ochraniaczy na buty warto zwrócić uwagę, czy szwy i zamek zostały zabezpieczone przed wilgocią. Docieplające ochraniacze powinny posiadać również wzmocnienia na piętach i palcach, dzięki czemu zapewnią ochronę na najwyższym poziomie. Istnieje możliwość zakupu także ochraniaczy przeznaczonych jedynie na czubek buta.

 

Przeciwdeszczowe ochraniacze na buty turystyczne

Skuteczną ochronę przed przemoczeniem zapewnią przeciwdeszczowe ochraniacze. Są to bardzo przylegające i mocno dopasowane pokrowce, wykonane zazwyczaj wodoodpornego materiału, jakim jest poliamid lub wodoodpornego neoprenu. Często są one powleczone warstwą gumy, zapewniając tym samym jeszcze większą barierę przed wodą i wilgocią. W sprzedaży dostępne są wodoodporne ochraniacze krótkie, osłaniające czubek buta, lub długie - model zabezpieczający także nogawkę. Warto zdecydować się na zakup modeli z podklejonymi szwami, które zapewnią ochronę przed wnikaniem wilgoci w newralgicznych miejscach buta kolarskiego.
Modele wyposażone w zamek błyskawiczny, są łatwiejsze w zakładaniu, ale nierzadko powodują otarcia. Idealnie gdyby zamek znajdował się z boku, a nie z tyłu nogi, gdzie mocno pracujemy stopą podczas pedałowania, generując znaczny ruch pięty.
 

Ochraniacze rowerowe na buty MTB

Ochraniacze na buty MTB wykonane zostały z materiałów charakteryzujących się lepszą ochroną przed błotem i wodą. Są dobrze dopasowane kształtem do butów oraz większości rodzajów zapięć wykorzystywanych w kolarstwie górskim. W porównaniu do ochraniaczy przeznaczonych do jazdy szosowej, posiadają one mniej aerodynamiczny kształt, jednak bez problemu dopasują się do profesjonalnych butów rowerowych i zapewnią ochronę przed niekorzystnymi warunkami w trudnym terenie.
 

Ochraniacze rowerowe na buty szosowe

Ochraniacze na szosowe buty wykonane zostały z elastycznego materiału, dopasowującego się do kształtu buta i nogi. Posiadają duże właściwości aerodynamiczne i są kompatybilne z systemem SPD. Ochraniacze na szosowe buty rowerowe mają właściwości przeciwdeszczowe, które wpływają na komfort jazdy nawet podczas ulewnego deszczu. Kolejną zaletą ochraniaczy na buty szosowe może być wykorzystanie w ich budowie membran wiatroodpornych.
 

Rodzaje ochraniaczy na buty kolarskie

Wybór ochraniaczy uzależniony jest od ich przeznaczenia i potrzeb. W zależności od pór roku i warunków atmosferycznych każdy rowerzysta potrzebować będzie innego rodzaju rowerowych ochraniaczy. Jeśli kupujesz buty rowerowe warto, abyś zaopatrzył się od razu w dopasowane ochraniacze z wodoodpornego materiału, które zapewnią Ci skuteczną ochronę w deszczowe dni lub docieplające ochraniacze w czasie jazdy zimą.
 
Wodoodporne ochraniacze na buty rowerowe kosztują niewiele i zajmują bardzo mało miejsca, a dzięki nim pozbywamy się konieczności czyszczenia butów po każdej deszczowej wyprawie rowerowej. Na zimowe jazdy rowerowe warto zaopatrzyć się w ocieplane ochraniacze, które zabezpieczą nasze stopy przed odczuwalnym chłodem. Ochraniacze rowerowe świetnie sprawdzą się też w okresie letnim i przejściowym. Wówczas warto zdecydować się na modele ochraniaczy na buty wykonane z przewiewnych materiałów. W każdym wypadku warto wybrać wysokiej jakości ochraniacze na buty rowerowe wiodących producentów sprzętu kolarskiego. W ofercie naszego sklepu posiadamy szeroki wybór ochraniaczy na rowerowe buty, które zapewnią ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.