Waluta

Błotniki rowerowe

(41)

Zdjęcie

Nazwa

Detal br.

Hurt br.

Stan

Zniżka ilościowa

Zakupy

Błotniki rowerowe

Oferujemy bogaty asortyment dostępnych elementów osprzętu rowerowego oraz części zamiennych, dopasowanych do rowerów różnego typu. Błotniki rowerowe to jedno z kluczowe części rowerowe, które osłaniają rowerzystę i inne osoby znajdujące się w jego pobliżu, przed rozpryskiwaniem w czasie jazdy wody i błota. W ten sposób zapewniamy sobie komfortową jazdę w trudnych warunkach atmosferycznych. Produkty wysokiej jakości, jak np. błotniki rowerowe firmy GIANT oraz wiele innych modeli, dopasowanych do kół różnej średnicy, znajdziecie właśnie u nas. Niezależnie od tego, czy preferujesz jazdę po mieście czy też wymagające kolarstwo górskie - bez trudu dobierzesz odpowiednie błotniki do roweru. Marki błotników rowerowych dostępne w naszym sklepie to Topeak oraz Giant.

Popularne rodzaje błotników rowerowych

Błotniki rowerowe dzielimy na tylne i przednie. Niekiedy producenci sprzedają błotniki jako zestaw błotników rowerowych, w ten sposób oferując błotnik rowerowy tylny oraz przedni jednocześnie. Tym samym możemy łatwo zakupić komplet błotników rowerowych odpowiedni dla naszego roweru.

Popularne rozmiary błotników to błotniki rowerowe 20 cali, błotniki rowerowe 24 cale, błotniki rowerowe 26 cali, błotniki rowerowe 27,5 cala, błotniki rowerowe 28 cali oraz błotniki rowerowe 29 cali. Rozmiary błotników rowerowych odpowiadają rozmiarom kół w rowerach. Różne rodzaje rowerów charakteryzują się różnymi wielkościami kół. Inne rozmiary kół mogą by stosowane np. w rowerach górskich a inne w rowerach turystycznych. Dlatego błotnik rowerowy dobiera się również do typu roweru oraz stylu jazdy.

Błotniki do rowerów Górskich czyli MTB

Większość rowerów górskich posiada koła w rozmiarze 27,5 cala lub 29 cali. W związku z tym najpopularniejsze błotniki MTB to: błotniki rowerowe 26 cali, błotniki rowerowe 27,5 cala, błotniki rowerowe 29 cali mtb. Do rowerów Enduro, czyli rowerów górskich przeznaczonych do ostrzejszej jazdy stosujemy błotnik rowerowy Enduro 26 cali. Na rynku znajdziesz błotniki rowerowe wielu marek. Wśród rowerów górskich dużą popularność zdobyły: błotniki rowerowe Fox, błotniki rowerowe SKS, błotniki rowerowe Simpla, błotniki rowerowe Topeak, błotniki rowerowe Kross.

Błotniki do rowerów turystycznych

Do jazdy turystycznej wykorzystywane są głównie rowery trekkingowe o wielkości kół 26-28". Błotniki, które możemy zastosować do tych rowerów to błotniki rowerowe 26 cali oraz błotniki rowerowe 28 cali. Rower crossowy czyli bliski kuzyn roweru trekkingowego posiada błotniki rowerowe 28 crossowe. Dla tych rowerów często wybierane są błotniki Orion.

Błotniki do rowerów miejskich

W rowerach miejskich wielkość kół jest taka sama jak w rowerach trekkingowych. Zatem do wyboru mamy błotniki rowerowe 26 cali oraz błotniki rowerowe 28 cali.

Błotniki do rowerów szosowych

W rowerach szosowych najlepiej sprawdzają się koła 28". W tym przypadku wybieramy błotniki w tym samym rozmiarze, czyli błotniki rowerowe 28 cali. Często spotykanymi błotnikami w rowerach szosowych są błotniki typu ass savers. Błotniki te są najłatwiejsze w montażu, jednak zapewniają najmniejszą ochronę. Jak sama nazwa wskazuje, ratują jedynie nasze pośladki przed zachlapaniem. Przede wszystkim są stosowane w rowerach szosowych, gdyż brudna woda z tylnych kół najbardziej moczy nasze pośladki oraz plecy właśnie na asfaltowej drodze. W celu zdobycia większej ochrony, błotniki ass savers warto również posiadać przy uprawianiu kolarstwa górskiego. 

Błotniki rowerowe do rowerów dziecięcych

Kolejną kategorią rowerów są rowery dziecięce. Dla najmłodszych rowerzystów wybieramy rowery, których rozmiar koła wynosi od 12" do 24". Najpopularniejsze rozmiary błotników do tych rowerów to: błotniki rowerowe 16 cali, błotniki rowerowe 20 cali, błotniki rowerowe 24 cale. Dla młodzieży polecane są większe koła. Zatem najlepiej sprawdzą się błotniki rowerowe 26 cali.

Błotniki rowerowe dla najlepszej ochrony przed błotem i wodą

W czasie jazdy w deszczu, lub gdy woda wciąż zalega na nawierzchni, rozpryskiwana jest przez obracające się z dużą prędkością koła. Aby uchronić swoją odzież przed zniszczeniem warto używać błotników rowerowych. Wybór części zależy od rodzaju roweru. Modele miejskie, tzw. holenderskie, bardzo często posiadają stylizowany błotnik. Specyficzny sposób montażu - do widelca przedniego, tylnych widełek oraz dodatkowo, do zacisków kół, pozwala na bardzo stabilny i pewny montaż. Podobne rozwiązania coraz częściej wykorzystuje się także w rowerach szosowych. Błotnik tylny oraz przedni są mocno wygięte, dopasowując się do kształtu koła, dzięki czemu blokowana jest większość drobinek wody. Zupełnie inną konstrukcją odznacza się błotnik rowerowy MTB czy też do jazdy turystycznej, poza miastem. Elementy mogą być montowane na kilka sposobów - błotnik rowerowy przedni może być montowany pod koroną widelca, lub do otworu korony. Proponujemy nowoczesne błotniki rowerowe wysokiej jakości, wykonane z wytrzymałych tworzyw, sprawdzające się w każdych warunkach atmosferycznych. Obecnie tworzywo sztuczne jest coraz chętniej wykorzystywane do produkcji błotników, gdyż zachowują one odpowiednią sztywność i nie są tak ciężkie jak modele stalowe. Błotniki powinny być wykonane z dobrej jakości tworzywa sztucznego, by spełniały jak najdłużej swoje zadanie.

Błotnik rowerowy do każdego roweru

Polecamy błotniki rowerowe dopasowane do każdego rodzaju roweru - od miejskich, po trekkingowe. Błotniki do roweru górskiego, ze względu na niesprzyjający teren, muszą być odpowiednio wytrzymałe i stabilnie zamocowane. Dobrym rozwiązaniem jest błotnik tylny mocowany do ramy - konkretnie do wspornika siodełka. Zapobiega to odginaniu się elementu, utrzymując go przez cały czas w jednym miejscu. Tylny błotnik wymaga szczególnie starannego montażu. Warto jednak pamiętać, że wybierając błotnik do roweru, warto zainwestować w model wysokiej jakości. Zapobiega to konieczności jego wymiany po sezonie oraz znacznie lepiej chroni odzież w czasie jazdy. Oferujemy błotniki na koła o średnicy od 24 do 29 cali, dostępne w kompletach lub osobno na przód i tył.

Modele błotników rowerowych dobieramy do typów rowerów do jakich są przeznaczone. Do rowerów miejskich i trekkingowych zastosujemy smukłe błotniki, w kształcie łuku, o promieniu niewiele większym niż promień koła. Montowane są zazwyczaj do osi koła. Natomiast krótkie błotniki stosowane są do rowerów górskich. Również mają kształt łuków, ale są szersze. Szerokie błotniki mtb mocowane są zazwyczaj do głowic amortyzatorów.

Montaż błotników rowerowych

W zależności od typu roweru, błotniki rowerowe mocowane są do ramy (tzw. błotniki pełne, jak w rowerach crossowych czy trekkingowych) albo mocowane są do sztycy podsiodłowej z tyłu, jak w przypadku rowerów MTB. Większość rowerów miejskich i turystycznych posiada specjalne otwory do montażu błotników. Mocowanie błotnika rowerowego wykonywane jest za pomocą śrub. Przedni błotnik przykręcamy do otworu w widelcu, a tylny montuje się w górnej części widełek - przy dolnym fragmencie ramy. W przypadku rowerów szosowych i górskich najczęściej otwory montażowe nie występują. Do montażu stosuje się różne rodzaje zacisków, gumek i obejm. W rowerach górskich błotnik rowerowy tylny montuje się zazwyczaj do sztycy podsiodłowej. Montaż błotnika przedniego wykonywany jest na podkowie amortyzatora albo pod główną rurą ramy. Błotniki rowerowe szosowe mocuje się zazwyczaj do widełek lub widelca.

Błotniki rowerowe to akcesoria rowerowe, które znacznie poprawiają komfort jazdy w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Zamów błotniki rowerowe w naszym sklepie, a ochronisz siebie oraz swój rower przed wodą i brudem. Komplet błotników rowerowych (błotnik przedni + błotnik tylny) to idealne rozwiązanie w Twoim rowerze. Szereg błotników rowerowych przeznaczonych do różnych typów rowerów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Błotniki rowerowe należy wybierać pod kątem rozmiaru kół oraz typu roweru. Wybór błotników rowerowych jest duży, a więc dopasowanie błotników do Twojego roweru nie będzie trudne.