Waluta

Bidony rowerowe

(11)
  • -10%
  Już od 19,00 zł
  W magazynie
  • -10%
  Już od 19,00 zł
  W magazynie
  • Już od 27,00 zł
   W magazynie
   • -10%
   Już od 19,00 zł
   W magazynie
   • W magazynie
    • Popularny
    Brak w magazynie
    • W magazynie
     • W magazynie
      • W magazynie
       • W magazynie

       Zdjęcie

       Nazwa

       Detal br.

       Hurt br.

       Stan

       Zniżka ilościowa

       Zakupy

       Bidony rowerowe

       Bidon rowerowy to butelka na wodę lub inne płyny, przystosowana do przewożenia jej na rowerze. Wykonywane są one najczęściej z tworzyw sztucznych lub metali, takich jak aluminium lub stal nierdzewna. Pojemność, jaką posiada typowy bidon do roweru to z reguły od 250 ml do 1000 ml.

       Bidon – niezbędne wyposażenie kolarza w trasie

       Dlaczego bidon na rower powinien znaleźć się na wyposażeniu każdego rowerzysty? Podczas długotrwałego wysiłku fizycznego, a z takim mamy często do czynienia podczas jazdy rowerze, kluczowe dla zdrowia i dobrego samopoczucia jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Jest to szczególnie ważne podczas ciepłych i słonecznych dni, a właśnie w taką pogodę można spotkać na drogach najwięcej miłośników jednośladów. Odwodnienie prowadzi do osłabienia organizmu i negatywnych skutków zdrowotnych, takich jak bóle głowy, a nawet omdlenia. Bidony na wodę lub inny napój, na przykład izotonik, pozwalają na łatwe i szybkie uzupełnianie płynów.

       Bidon sprawdzi się lepiej w tej roli, ponieważ jest on odpowiednio przystosowany do tego celu. Bidony posiadają grubsze ścianki w porównaniu do zwykłej butelki, przez co są bardziej wytrzymałe. Mają także odpowiedni kształt, który w połączeniu z uchwytem pozwala na zamontowanie ich na ramie rowerowej i wygodny dostęp podczas jazdy. Dodatkową wygodę obsługi zapewnia zastosowanie ustników zamiast zwykłych zakrętek. Pozwalają one na otwieranie i zamykanie bidonu jedną ręką lub nawet bez ich użycia samymi ustami. Co jest niemożliwe w przypadku zwykłych butelek.

       Profesjonalne bidony rowerowe nie tylko dla zawodowców

       Producenci posiadają w swojej ofercie również profesjonalne bidony kolarskie, które wydają się przeznaczone tylko dla profesjonalnych kolarzy. Jednak ich zalety docenią też rowerzyści amatorzy. Przykładem może być bidon termiczny. Jego zasada działania jest identyczna co termosu. Ma bowiem utrzymywać temperaturę wlanych do niego płynów, zarówno jeśli chodzi o ciepłe napoje, jak i zimne. Dlatego bidon rowerowy termiczny jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, które sprawdzi się zarówno podczas jazdy w czasie ciepłych, jak i chłodnych miesięcy w roku.

       Z kolei bidony sportowe, jak sama nazwa wskazuje, zostały zaprojektowane z myślą o osobach uprawiających sport, także tych, które robią to amatorsko. Z reguły są one bardziej odporne na upadki możliwe podczas aktywności fizycznej oraz bardziej poręczne i lepiej mieszczące się dłoni. Umożliwia to ich wykorzystywanie nie tylko podczas jazdy rowerem, ale również podczas biegania lub wyjścia na siłownię.