Waluta

Podpórki i nóżki rowerowe

(7)

Twoje bezpieczeństwo i wygoda to nasz priorytet. Oferujemy szeroki wybór podpórek, nóżek i stopków do roweru, które zapewnią stabilność i ochronę Twojego roweru. Nasze produkty są solidnie wykonane, łatwe w montażu i idealnie dopasowane do różnych modeli rowerów. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz stopki do parkowania w garażu, czy nóżki do stabilizacji podczas przewożenia roweru, u nas znajdziesz rozwiązania spełniające Twoje oczekiwania. Zabezpiecz swój rower i ciesz się komfortem użytkowania.

Zdjęcie

Nazwa

Detal br.

Hurt br.

Stan

Zniżka ilościowa

Zakupy

Stopka, podpórka, inaczej nóżka rowerowa

Podpórki i nóżki rowerowe to dodatkowe oprzyrządowanie, które wpływa na komfort użytkowania roweru. Mają one znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy chcemy szybko unieruchomić rower podczas postoju czy w czasie parkingu w garażu, a nie chcemy kłaść roweru na podłożu. Jest to ważne dla każdego rowerzysty, który na swoim jednośladzie nie chce widzieć żadnych rys i zabrudzeń. Podpórka rowerowa montowana jest zazwyczaj do rury tylnego trójkąta ramy roweru, ale jest to akcesorium rowerowe, które ma kilka rodzajów. Typ stopki zależny jest także od kształtu i modelu roweru.

Stopka rowerowa, popularne rodzaje

Akcesoria rowerowe to bardzo szerokie zagadnienie. Nie inaczej ma się sprawa w przypadku podpórek, dlatego warto poświęcić czas odpowiednio dopasowanym stopkom rowerowym. Istnieje kilka rodzajów stópek rowerowych. Tylna podpórka, stopka do roweru centralna, podpórka regulowana i podpora rowerowa podwójna. Do wyboru jest także uniwersalna podpórka rowerowa oraz taka dedykowana do konkretnego modelu producenta roweru. Stopki rowerowe wykonane są z różnych materiałów, mają inne długości i kąty nachylenia. Ważne jest, aby dopasować podpórkę do rozmiaru i kół roweru. W niektórych rowerach nie będzie możliwości zamontowania nóżki rowerowej do ramy roweru, a najlepsza w tym wypadku może się okazać nóżka rowerowa centralna.

Z czego wykonane są podpórki rowerowe?

Najlepsze podpórki rowerowe wykonane są z trwałych i wytrzymałych materiałów, takich jak stal i aluminium. W sprzedaży dostępne są też podpórki rowerowe z tworzyw sztucznych. W większości stopki rowerowe zakończone są specjalną gumą chroniącą przed porysowaniem ramy, zapewniając jednocześnie odpowiedni kontakt roweru z podłożem. Stopki rowerowe wykonane z aluminium znajdują zwolenników zwłaszcza wśród rowerzystów, którzy chcą doposażyć rower w lekką podpórkę rowerową.

W sprzedaży dostępne są zarówno stopki uniwersalne, jak również regulowane nóżki rowerowe. W przypadku tych drugich możemy dostosować ich wysokość do rozmiaru kół, w które wyposażony jest nasz rower. Uniwersalna podpórka rowerowa będzie pasować do większości modeli rowerów a tylny trójkąt jest najlepszym miejscem montażu.

Podpórka rowerowa - miejsce montażu

  • Stopka rowerowa tylna regulowana jest najczęściej spotykanym typem montowanym z tyłu roweru. Jest ona mocowana na tylnym trójkącie ramy. Nóżka rowerowa tylna przykręcana jest zazwyczaj w dedykowanych do tego otworach w ramie. Taka wersja tylna regulowana, zazwyczaj pozwala na zastosowanie jej rowerach o różnej wielkości kół. Rower jest jednak pochyla się na jedną stronę. Zależnie od rozmiaru kół, możemy regulować długość takiej nóżki rowerowej.
  • Stopka rowerowa środkowa. Nóżka rowerowa środkowa montowana centralnie znana jako podpórka centralna, przykręcana jest do otworu znajdującego się na początku tylnego trójkąta ramy. Montaż centralny jest wyjątkowo łatwy. Jest ona najczęściej stosowanym typem do rowerów dziecięcych
  • Podwójna podpórka rowerowa inaczej znana jako stopka centralna podwójna, montowana jest w tym samym miejscu i swoim kształtem przypomina tą znaną ze skuterów. Podpórka rowerowa centralna pozwala na postawienie roweru w pozycji pionowej

Rodzaje stopek rowerowych

Jak już wspominaliśmy, wybór odpowiedniej stopki rowerowej zależy od rodzaju roweru i naszych wymagań. Nóżka rowerowa środkowa będzie najodpowiedniejsza do rowerów trekkingowych i elektrycznych. Ze względu na wagę tych rowerów najmniej odpowiednia będzie do nich nóżka rowerowa regulowana. Podpórka rowerowa podwójna sprawdzi się najlepiej w rowerach do jazdy miejskiej, gdyż zazwyczaj te jednoślady jako akcesoria dodatkowe posiadają bagażniki lub kosze. W związku z tym inaczej rozkładają się przewożone na nich ciężary. Centralna podwójna stopka będzie w tym wypadku wygodniejsza przy wyjmowaniu zakupów.

Rodziców na pewno zainteresuje stopka do rowerka biegowego lub podpórka tylnego trójkąta roweru dziecięcego. Te akcesoria rowerowe również dostępne są w sprzedaży, zatem już od najmłodszych lat można uczyć dzieci troski i dbania o swój sprzęt.

Jak wybrać stopkę rowerową?

Jest kilka najważniejszych czynników, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej podpórki do roweru. Pierwsza sprawa to miejsce i sposób montażu. Kolejna kwestia to materiał wykonania podpórki rowerowej. Najlepiej wybrać stopkę wykonaną z lekkiego materiału, czyli z aluminium. Ważne jest też, aby posiadała gumowe zakończenie stabilizujące rower podczas postoju. Istotna jest też długość stopki i możliwość jej regulacji, a także stopnia odchyłu. Warto zdecydować się na zakup nóżki rowerowej znanego i sprawdzonego producenta, ponieważ gwarantuję on wysoką jakość swoich produktów.

Stopki rowerowe Giant i Kross

W ofercie naszego sklepu dostępne są różne stopki rowerowe znanych i sprawdzonych marek. W wielu przypadkach stopka rowerowa Giant i podpórka rowerowa Kross mają fabryczną możliwość regulacji wysokości. Wykonane są z wytrzymałych materiałów. Inwestując w profesjonalną podpórkę rowerową mamy pewność, że chronimy rower przed uszkodzeniami. Stabilne unieruchomienie roweru i podtrzymanie go w poprawnej pozycji, w przypadku gdy nie mamy możliwości skorzystania ze stojaka rowerowego, to bardzo duże udogodnienie. W naszym sklepie znajdziecie najlepsze podpórki rowerowe, renomowanych producentów. Pomożemy Wam w odpowiednim wyborze stopki rowerowej, najlepiej dopasowanej do Waszego jednośladu.