Waluta

Rowery MTB Giant XTC Advanced i SLR

(12)

Seria rowerów Giant XTC, w tym xtc advanced i SLR, to prawdziwa rewolucja w świecie rowerów górskich. Dzięki zaawansowanym technologiom i lekkiej konstrukcji, te rowery gwarantują doskonałe osiągi w trudnym terenie. Zaprojektowane z myślą o pasjonatach górskiej jazdy, oferują niezrównaną precyzję sterowania, trwałość i wydajność, dzięki czemu każdy zjazd czy stromy podjazd staje się prawdziwą przyjemnością.

  • -10%
  • Nowy
  Już od 18 449,10 zł Normalna cena 20 499,00 zł
  W magazynie
  Rozmiar roweru
  S
  M
  L
  XL
  Już od 18 449,10 zł Normalna cena 20 499,00 zł
  • -10%
  • Nowy
  Już od 12 059,10 zł Normalna cena 13 399,00 zł
  W magazynie
  Rozmiar roweru
  S
  M
  L
  XL
  Już od 12 059,10 zł Normalna cena 13 399,00 zł
  • -10%
  • Nowy
  Już od 10 349,10 zł Normalna cena 11 499,00 zł
  W magazynie
  Rozmiar roweru
  S
  M
  L
  XL
  Już od 10 349,10 zł Normalna cena 11 499,00 zł
  • -33%
  Już od 5 395,00 zł Normalna cena 8 099,00 zł
  W magazynie
  Rozmiar roweru
  S
  M
  L
  XL
  Już od 5 395,00 zł Normalna cena 8 099,00 zł
  • -34%
  Już od 16 471,00 zł Normalna cena 24 999,00 zł
  W magazynie
  Rozmiar roweru
  S
  M
  L
  XL
  Już od 16 471,00 zł Normalna cena 24 999,00 zł
  • -34%
  Już od 4 614,00 zł Normalna cena 6 999,00 zł
  W magazynie
  Rozmiar roweru
  S
  M
  L
  XL
  Już od 4 614,00 zł Normalna cena 6 999,00 zł
  • -34%
  Już od 4 614,00 zł Normalna cena 6 999,00 zł
  W magazynie
  Rozmiar roweru
  S
  M
  L
  XL
  Już od 4 614,00 zł Normalna cena 6 999,00 zł
  • -29%
  Już od 14 554,00 zł Normalna cena 20 499,00 zł
  W magazynie
  Rozmiar roweru
  S
  M
  L
  XL
  Już od 14 554,00 zł Normalna cena 20 499,00 zł
  • -31%
  Już od 9 229,00 zł Normalna cena 13 399,00 zł
  W magazynie
  Rozmiar roweru
  S
  M
  L
  XL
  Już od 9 229,00 zł Normalna cena 13 399,00 zł
  • -32%
  Już od 7 809,00 zł Normalna cena 11 499,00 zł
  W magazynie
  Rozmiar roweru
  S
  M
  L
  XL
  Już od 7 809,00 zł Normalna cena 11 499,00 zł
  • -21%
  Już od 7 499,00 zł Normalna cena 9 499,00 zł
  W magazynie
  Rozmiar roweru
  M
  L
  XL
  Już od 7 499,00 zł Normalna cena 9 499,00 zł
  • -43%
  Już od 4 999,00 zł Normalna cena 6 999,00 zł
  W magazynie
  Rozmiar roweru
  S
  M
  L
  XL
  Już od 4 999,00 zł Normalna cena 6 999,00 zł

Zdjęcie

Nazwa

Detal br.

Hurt br.

Stan

Zniżka ilościowa

Zakupy

Giant XTC to kolejna propozycja od producenta rowerów dla profesjonalistów i amatorów, która wyróżnia się niezwykłą łatwością przyśpieszenia. Ten rower górski nie zawiedzie Cię podczas pokonywania stromych zboczy, dużych wzniesień i wyścigowych tras asfaltowych. Zastosowano w nich szeroką paletę najnowszych technologii, dzięki czemu udało się stworzyć jednoślady, które zyskały uznanie wielu zawodników i amatorów kolarstwa.

Rower Górski XTC – Szybciej, Łatwiej i z Większą Kontrolą

Rower górski Giant XTC advanced posiadają ultralekką i bardzo wytrzymałą ramę wykonaną z włókna węglowego. Ramę taką wykonuje sie konkretnym układem włókna węglowego, tak aby otrzymać optymalny stosunek sztywności do wagi, jednocześnie zapewniając maksymalny komfort.

Lekka rama determinuje niską masę całego roweru

Ramy XTC wykonane są w kompozytu klasy Advanced. Jest to tworzywo lżejsze od aluminium. Wyróżnia się lepszymi właściwościami zmęczeniowymi niż metale, co wydłuża okres eksploatacji roweru. Jest to materiał odporny na korozję, pielęgnacja i konserwacja staje się zatem łatwiejsza.

Zastosowanie rury sterowej Overdrive i amortyzowanego widelca o skoku 100 mm przyczyniło się do zapewnienia doskonałej sterowności podczas podjazdów i szybkiej jazdy. Sztywność ramy poprawia dolna rura MegaDrive i suportowa mufa PowerCore. Ponadto XTC wyposażony jest w zintegrowany zacisk sztycy, a prowadzenie linek jest wewnętrzne, co warunkuje elegancki i estetyczny wygląd.

Ten rower górski to sprzęt będący odpowiedzią na oczekiwania współczesnego klienta, poszukującego lekkiego roweru, dzięki któremu będzie mógł z łatwością rozwijać duże prędkości i pokonywać wysokie wzniesienia przy minimalnym wysiłku. Prezentujemy te popularne modele w różnych wariantach i kolorystyce. Są one ponadto dostępne w kilku rozmiarach ramy, co pozwala na idealne dopasowanie jednośladu do wzrostu i stylu jazdy. W zależności od modelu rower posiada koła w rozmiarze 27,5 cala lub 29 cali. Na szczególną uwagę zasługuje XTC Advanced 29er 1, który można przekształcić w singlespeeda.

Dobór rozmiaru ramy

Bardzo ważny będzie również odpowiedni dobór rozmiaru ramy, im mniejsza tym rower zwinniejszy i ma mniejszy przekrok, ważny podczas jazdy w najtrudniejszym terenie. Do jazdy amatorskiej sugerujemy jednak większe rozmiary ram tak aby pozycja była nieco bardziej "wyciągnięta". Niezależnie od wybranego rozmiaru otrzymamy produkt gdzie optymalny jest stosunek sztywności do wagi.

Koła rowerów górskich XTC

W standardzie oferty tych rowerów górskich znajdziesz koła w standardzie Boost, z poszerzonymi kołnierzami piast, zaplecione na wysokiej jakości obręczach Giant, tak aby twój rower prowadził się przewidywalnie i a Ty nie tracił mocy podczas podjazdów. Obręcze Giant w modelach Advanced SL są wykonane z karbonu, co daje im dodatkowej dynamiki i obniża wagę finalną roweru. Wysoka sztywność kół jest kluczem do szybkiej i efektywnej jazdy w terenie. Szersze piasty dodatkowo zwiększają prześwit kół. Daje to możliwość zastosowania szerszych opon, co dodatkowo zwiększa uniwersalność tego modelu.

Mufa suportu i konstrukcja mechanizmu korbowego

Podobnie jak w innych topowych modelach również w XTC, modele z serii Advanced cechują sie zastosowaniem supersztywnej mufy suportu zwanej u tego producenta pod nazwą PowerCore. Rozwiązanie takie w połaczeniu z suportem Pressfit pozwala na zastosowanie sztywnego mechanizmu korbowego, tak aby rower przenosił maksimum mocy na tylne koło. Dzięki temu rowery XTC są cenione za swoją szybkość i łatwość wzpinania sie nawet pod najstromsze i najdłuższe wzniesienia.

Amortyzator w standardzie boost o skoku 100mm

W wiekszości modeli znajdziemy amortyzatory Giant Crest 34 RL, które stanowią powrót do sprawdzonych metod produkcji i nie uznają żadnych kompromisów. Zastosowanie goleni o średnicy 34mm, czyli wyższej niż rowery tej klasy, w połaczeniu z trwała i ultragładką powłoką goleni, dają efekt w postaci niesamowitej wrażliwości na najmniejsze nawet nierówności terenu.

Dodatkowym plusem szerszych goleni, jest też zwięszkona sztywność amortyzatora na skręcanie, co znacznie podnosi właściwości jezdne tych modeli. Prowadzą się bardzo przewidywalnie i precyzyjnie.

Sztywne osie kół - tzw Through Axle

Wszystkie modele XTC, niezależnie czy na ramach karbonowych czy aluminiowych wyposażone sa w standardzie w tzw. "sztywne ośki", które nadają tym wyścigowym maszynom dodatkowej sztywności bocznej, która przekłada się na szybkość oraz precyzję ich prowadzenia.

Dodatkowym atutem sztywnych osi jest łatwiejszy montaż kół, bo wyeliminowana jest możliwość krzywego wpięcia koła. To z kolei eliminuje kolejne ryzyko czyli wygięcia tarcz podczas wpinania koła.

Sztyca podsiodłowa o dużej średnicy

Zastosowany wspornik siodła o średnicy 34,9 daje nam 2 przewagi:

 • Zwiększona sztywność roweru
 • Możliwość zamontowania sztycy typu Dropper, których oferta do tego rozmiaru sztycy jest w zasadzie nieograniczona. Jeśli dobierzemy mały rozmiar ramy w połączeniu z opuszczaną sztycą żadne zjazdy nie będa nam groźne.

Omówienie napędu i komponentów

Większość modeli tego roweru górskiego posiada jednorzędowe napędy jak przystało na prawdziwe wyścigowe maszyny. Pozwala to na wyeliminowanie konieczności przerzucania biegów przednią przerzutką co bywa trudne podczas dużego naprężenia łańcucha w jeżdzie terenowej.

Jednorzędowe napędy będą bardzo łatwe w obsłudze również dla osób rekreacyjnie używających modeli XTC Dzieje się tak dlatego, że musimy pamiętać tylko o 1 manetce i nie musimy zawracać sobie głowy przekosem łańcucha.

Przerzutki tylne to w zależności od modelu komponenty Shimano lub Sram. Ich cechą wspólną są długie wózki pozwalające na zastosowanie kaset o dużej rozpiętości przełożeń, tak abyśmy mogli sprawnie poruszać się w każdym terenia.

Mechanizm korbowy to we wszystkich modelach Shimano Hollowtech II lub jego odpowiedniki z marek Praxix lub Sram. Zastosowanie korb ze sztywną osią, w połaczeniu z masywnym suportem PowerCore daje niesamowitą dynamikę jazdy i jest jedna z najmocniejszych stron tych modeli rowerów górskich.

Za hamowanie odpowiadają hydrauliczne hamulce Shimano i Sram. Są na tyle skuteczne, że wystarczy mała siła przyłozona do dźwignie hamulca, aby rower hamował z dobraną przez nas siłą. Większość modeli ma więc klamki hamulcowe na 1 palec, co pokazuje jak skuteczne modele zastosowano w tych rowerach. Hamulce wymagaja delikatnego dotarcia, także po kilku przejażdżkach będą hamowały lepiej niż w dacie zakupu.

Tak przemyślany dobór komponentów, w połączeniu z amortyzatorami Giant Crest i szeregiem innych rozwiązań, dają nam w efekcie produkt którego konkurencja może tylko pozazdrościć.

Sportowa geometria ram

Jak na modele do wyczynowego XC przystało, wszystkie rowery górskie tej serii maja sportową geometrie, którą możemy opisać w kilku punktach:

 • Długa górna rura, dająca nam stabilnośc roweru oraz nieco pochylona pozycję.
 • Slopingowana rama, tak aby zapewnić możliwie jak najwięcej przekroku, niezbędnego podczas jazdy w najcięższym terenie, gdzie musimy niejednokrotnie podeprzeć sie noga lub wręcz zeskoczyć z roweru.
 • Kąty ramy zapewniające maksymalne przeniesienie siły naszych mięśni na napęd, jednocześnie dające zwrotność niezbędną do jazdy w wymagającym terenie. Te rowery górskie, pomimo zastosowania kół 29" zaskakująco zwrotne, głównie dzięki ostremu kątowi główki ramy oraz zastosowaniu krótkich mostków.
 • Długa sztyca podsiodłowa, w połaczeniu z nisko osadzonymi górnymi rurkami tylnego widelca, dają nieco amortyzacji, tak upragnionej podczas jazdy po górskich szlakach.

XTC Advanced SL - jeszcze lżejszy i szybszy

Pod powyższą nazwą znajdziemy najwyższą linię tych rowerów górskich. Jest ona przeznaczona do najbardziej wymagających użytkowników, dla których każdy gram ma znaczenie. Rowery górskie z serii Giant XTC Advanced SL, stosowane sa z powodzeniem przez zawodników w Pucharach i Mistrzostwach Świata, w dyscyplinach XC, XCO oraz Marathon. Niezależnie czy jesteś zawodowcem, czy amatorem, którego stać na najlepszy sprzęt na rynku, te modele są wyśmienitym wyborem i każdy użytkownik doceni pracyzję i staranność ich wykonania.

Nowe malowania ram

Modele rowerów górskich XTC, podobnie jak cała gama produktów Giant'a wystepują w szerokiej gamie malowań. Wyższe modele maja zazwyczaj jedno malowanie, natomiast ich tańsze odpowiedniki wystepują w kilku wersjach kolorystycznych. Niezależnie jaką wersję kolorytyczną wybierzesz możesz być pewien, że lakier jest najwyższej klasy, a producent daje roczną gwarancję na powłokę lakierniczą na wypadek gdybyś swój nowy sprzęt przypadkowo zarysował lub obił.

Aluminiowe XTC SLR

W odpowiedzi na niesamowite zainteresowanie rowerami na ramach karbonowych, Giant wprowadził również do swojej oferty rowery oparte na ramach aluminiowych dla osób z nieco bardziej napiętym budżetem. Ramy XTC SLR sa potrójnie cieniowane, podobnie jak ich starsi bracia również wyposażone w sztywne sie kół, zarówno z przodu jak i tyłu.

Giant XTC SLR, to modele oparte na lekkiej ramie będące rewelacyjną ofertą dla osób, które chcą posmakować wyścigowego klimatu, bez uszczerbku swojego budżetu domowego. Modele te są bestsellerami, będąc nieznacznie droższe od popularnych serii rowerów górskich, takich jak np Talon, jednocześnie oferując rozwiązania z wyższych modeli. Rozwiązania te nie tylko powodują, że rowery te dają nam więcej frajdy, ale są też znacznie lżejsze, co bywa przydatne nawet podczas tak prozaicznych czynności jak pakowanie roweru na dach, czy wieszanie do na ścianie. 

Dożywotnia Gwarancja

Producent udziela dożywotniej gwarancji na wszystkie ramy tej serii, liczoną od daty zakupu. Więcej informacji znajdziesz na stronie producenta Giant Polska. 

Rower Górski Giant XTC Łódź

Większość modeli z serii Giant XTC znajdziesz fizycznie dostępne i będziesz mógł się przejechać w naszym Salonie w Łodzi.