Waluta

Plecaki rowerowe

(3)
  • -15%
  Cena promocyjna 217,52 zł Normalna cena 255,90 zł
  W magazynie
  Cena promocyjna 217,52 zł Normalna cena 255,90 zł
  • -15%
  • Popularny
  Cena promocyjna 314,42 zł Normalna cena 369,90 zł
  W magazynie
  Cena promocyjna 314,42 zł Normalna cena 369,90 zł
  • -15%
  Cena promocyjna 59,42 zł Normalna cena 69,90 zł
  W magazynie
  Cena promocyjna 59,42 zł Normalna cena 69,90 zł

Zdjęcie

Nazwa

Detal br.

Hurt br.

Stan

Zniżka ilościowa

Zakupy

Plecak rowerowy

Plecak na rower to idealne rozwiązanie do przewozu prowiantu, odzieży, dokumentów i wszystkich niezbędnych akcesoriów, które nie zmieszczą się w tylnej kieszeni koszulki czy bluzy. Plecaki rowerowe występują w różnych rodzajach - są modele na idealne na rowerowe wycieczki, dedykowane do dłuższych wypraw, plecaki sportowe dla kolarzy szosowych oraz plecaki miejskie dla osób wykorzystujących rower jako środek lokomocji do pracy.

Plecaki typowo rowerowe różnią się budową od zwykłych plecaków, posiadają wiele dodatkowych zalet. Są po prostu lepiej przystosowane do potrzeb rowerzystów. Odpowiednio dobrany plecak rowerowy będzie idealnie dopasowany do sylwetki rowerzysty, dzięki czemu zapewni aerodynamikę na wysokim poziomie.

Jaki plecak na rower wybrać?

Plecak powinien być przede wszystkim dobrze dopasowany, wygodny i lekki. Nie powinien oraniczać mobilności rowerzysty i przeszkadzać w pedałowaniu. Funkcjonalny plecak jest pojemny i wyposażony w przemyślany system kieszeni różnego rozmiaru. Małe kieszenie oraz schowki w wewnętrznej części plecaka dostosowane zostały do przewozu niewielkich akcesoriów lub podstawowych narzędzi. W wielu modelach plecaków rowerowych występuje specjalna przegroda na laptopa lub kieszeń do przechowywania mokrych ubrań. Ma to niebywałe znaczenie, kiedy nasze wycieczki rowerowe odbywają się w różnych warunkach atmosferycznych. Niektóre plecaki rowerowe posiadają także uchwyty na kask rowerowy lub specjalną rozkładaną kieszeń.

Wytrzymałe plecaki rowerowe cechuje wykonanie z wysokiej jakości materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne, są wodoodporne lub zostały wyposażone w osłonę przeciwdeszczową. Niezwykle istotne jest, aby system nośny i tył plecaka wykonane były z oddychających materiałów, które będą w stanie zapewnić prawidłową wentylację. W wielu modelach odpowiednio ukształtowane szelki plecaka zostały wyposażone w ochraniacze i panele wentylacyjne, które również zapewniają odpowiednią cyrkulację, zapobiegając ryzyku powstawania nieprzyjemnych otarć na ramionach. Przy większych modelach, ważne jest, aby plecak miał możliwość regulacji szelek oraz posiadał pas piersiowy i pas biodrowy. Te części plecaka zapewniają lepsze dopasowanie do kształtu ciała rowerzysty, zapobiegają przesuwaniu się oraz zapewniają wysoki komfort jazdy w czasie pokonywania kolejnych kilometrów.

W większości plecaków rowerowych producenci zadbali o zwiększenie poziomu bezpieczeństwa rowerzysty poprzez zastosowanie elementów odblaskowych. Ważne aby w plecacu rowerowym było miejsce na bukłak lub bidon rowerowy, oraz koniecznie elementy odblaskowe.

Plecak rowerowy damski i męski

Nowoczesne plecaki rowerowe występują w wielu modelach, kształtach i rozmiarach. Bogata kolorystyka i wzornictwo gwarantują, że zarówno panie, jak i panowie znajdą wysokiej jakości plecaki rowerowe idealne do codziennego użytkowania. Może to być miejski plecak rowerowy niebieski, turystyczny plecak rowerowy czerwony lub lekki plecak sportowy w kolorze czarnym. Podczas zakupów i wyboru warto również zaopatrzyć swoją pociechę w rowerowy plecak dziecięcy. Dzięki niemu również mały rowerzysta będzie mógł spakować najpotrzebniejsze rzeczy na wycieczkę rowerową.

Modele plecaków rowerowych

Nie zawsze mamy możliwość przewożenia rzeczy w bagażniku rowerowym lub nie chcemy korzystać z sakw i torby rowerowej. Przemyślane plecaki rowerowe będą zatem idealnym rozwiązaniem dla naszych potrzeb. Występują one w różnych rozmiarach.

Plecak miejski

Do wyboru mamy różne pojemności plecaków rowerowych, w zależności od ich przeznaczenia. Dostępne są małe plecaki o pojemności 5 litrów, a także większe plecaki miejskie - mają od 5 do 15 litrów pojemności. Będą one idealnym rozwiązaniem podczas dojazdów do pracy, ponieważ takie plecaki posiadają specjalną kieszeń na laptopa lub dokumenty. W takich plecakach miejskich bez problemu zmieszczą się również ubrania na zmianę i inne potrzebne akcesoria rowerowe niezbędne podczas codziennej jazdy na rowerze.

Specjalistyczne plecaki rowerowe

Wygodę użytkowania podczas wycieczek zapewni plecak o pojemności od 15 do 30 litrów. Większy plecak rowerowy pozwoli na spakowanie prowiantu, napojów, ubrań na różne warunki atmosferyczne czy zapasowych elementów takich jak pompka rowerowa, dętka, niezbędne narzędzia. Taki specjalnie zaprojektowany plecak rowerowy posiada wiele kieszeni i dużą ilość przegródek dedykowanych specjalnym akcesoriom, które mogą być przydatne w trakcie dłuższej jazdy rowerem.

Duża pojemność plecaka, przekraczające ponad 30 litrów, sprawdza się zwłaszcza podczas kilkudniowych wyjazdów. System nośny plecaka został przystosowany do przewozu większych ciężarów. Konstrukcja plecaków rowerowych o obszerniejszych rozmiarach pozwala na transport rzeczy na zmianę, na przykład na ujemne temperatury, i akcesoriów niezbędnych w czasie kilkudniowych wyjazdów i wycieczek rowerowych.

Plecak na rower szosowy

Plecaki rowerowe występują również w wersjach dedykowanych dla kolarzy szosowych. Plecak szosowy posiadać będzie bardziej aerodynamiczny kształt, tak niezbędny podczas szybkich zjazdów. To będzie odróżniać plecak sportowy od typowego plecaka rowerowego.

Plecak rowerowy z bukłakiem

Taki plecak posiada kieszeń na pojemnik z wodą lub innym napojem. Przez specjalny port w plecaku poprowadzona jest rurka z ustnikiem umiejscowiona na ramieniu rowerzysty. Dzięki temu w czasie jazdy kolarz ma stałą i bezproblemową możliwość nawadniania swojego organizmu, bez konieczności zatrzymywania się na postoje. Dzięki takim nowoczesnym systemom rowerzysta może w pełni korzystać z zalet swojego plecaka z bukłakiem.

Podręczne plecaki rowerowe

W plecakach rowerowych stosowanych jest wiele rozwiązań mających na celu usprawnienie jazdy na rowerze. Plecak ma za zadanie przede wszystkim ułatwianie transportu niezbędnych akcesoriów, jedzenia i napojów, laptopa i dokumentów. Zaawansowane plecaki rowerowe outdoorowe charakteryzować będzie większa pojemność i bardzo duża liczba kieszeni. Plecaki miejskie dostosowane będą do przewozu najpotrzebniejszych rzeczy w mieście. W sprzedaży dostępne są także uniwersalne plecaki, które mogą okazać się idealnym rozwiązaniem na wiele okazji. Wygodny plecak rowerowy przydaje się w wielu sytuacjach i sprawia, że podróże na rowerze będą jeszcze większą przyjemnością.

Przy wyborze plecaka rowerowego trzeba kierować się swoimi potrzebami i rodzajem zastosowania plecaka. Będziemy go używać na krótkie wycieczki, czy raczej dłuższe wyprawy? Większość plecaków rowerowych wyposażonych zostało w wiele funkcjonalności, które znacznie ułatwiają korzystanie z nich. W ofercie naszego sklepu znajdziecie szeroki wybór plecaków dopasowanych do Waszych potrzeb. Posiadamy plecaki damskie, męskie oraz dziecięce o różnych pojemnościach i w wielu wariantach kolorystycznych oraz inne akcesoria służące do przewozu akcesoriów - sakwy rowerowe, torby rowerowe i nerki rowerowe popularnych marek.