Waluta
Język

Oświetlenie rowerowe, lampki, latarki, na baterie lub USB

(41)
  W magazynie
  • Popularny
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  • Popularny
  W magazynie
  • Popularny
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie

Zdjęcie

Nazwa

Detal br.

Hurt br.

Stan

Zniżka ilościowa

Zakupy

Oświetlenie rowerowe

Oświetlenie rowerowe należy do podstawowego wyposażenia każdego roweru, zarówno ze względów praktycznych jak i prawnych. Według ustawodawcy prawidłowe oświetlenie rowerów to: lampka rowerowa przednia, barwy białej lub żółtej, oraz co najmniej jedno światło rowerowe czerwone i jedno światło odblaskowe z tyłu.

Podczas jazdy w dzień i w dobrych warunkach atmosferycznych lampki rowerowe nie są wymagane, jednak jazda bez oświetlenia po zmroku lub przy niskiej widoczności może skutkować zmniejszeniem naszego bezpieczeństwa a także nieprzyjemną w skutkach kontrolą drogową. Trzy brakujące światła rowerowe narażają nas na mandat w wysokości 150 zł. Zestaw lampek rowerowych firmy KROSS w naszym sklepie można nabyć już za 39.99 zł. To znaczna oszczędność względem mandatu - i korzyść dla naszego zdrowia.

Jak dobrać odpowiednie lampki rowerowe?

Wybierając odpowiednie światła do roweru powinniśmy zastanowić się w jakich warunkach zamierzamy z nich korzystać. Jeśli przemieszczamy się głównie po miejskich ścieżkach rowerowych dobrym wyborem będą niewielkie lampki do rowerów. W naszej ofercie znajdują się między innymi lampa przednia i tylna LUXO, zasilane na baterie AA, które zapewniają nawet 120h pracy w trybie błysku. Kolejną ciekawą propozycją do jazdy miejskiej jest zestaw oświetlenia rowerowego Lucetta, wyróżniający się niewielkim rozmiarem i montażem na magnes bezpośrednio do ramy roweru.

Jeśli zdarza się nam wybierać w pozamiejskie trasy, które mogą wymagać mocniejszego źródła światła, dobrym wyborem mogą okazać się światełka rowerowe Giant. Dzięki wbudowanemu akumulatorowi nie musimy martwić się o kupno baterii - zapewniają pracę do 25h na jednym ładowaniu, a zasilić możemy je z każdego urządzenia z portem USB - powerbank’a, laptopa, gniazdka.

Mocna lampa rowerowa - komfort w każdych warunkach

Entuzjaści jazdy poza miastem czy wycieczek w cięższym terenie z pewnością docenią komfort który zapewnia światło do roweru o wysokiej jasności. Takie modele najczęściej są również wodoodporne, co znacznie zwiększa ich trwałość. Polecana przez nas lampka do roweru spełniająca te kryteria to Giant Recon HL 1800, zapewniająca strumień światła o mocy aż 1800 lumenów. To wystarczająco, aby podczas dłuższych tras nie martwić się zbliżającym się zachodem słońca.

Światełka do roweru dla najmłodszych

Zakup pierwszego roweru to duże wydarzenie w życiu każdego młodego człowieka. Warto przy tym pamiętać, aby taki pojazd, nawet jeśli nie jest użytkowany po zmroku, spełniał wymogi bezpieczeństwa. Dzięki temu przyzwyczaimy nasze pociechy do pamiętania o odpowiednim wyposażeniu. W tej kategorii polecamy kolorowe lampki led rowerowe AMUSE.

Pamiętajmy - lampa rowerowa to gwarancja bezpieczeństwa na drodze.