Waluta

Oświetlenie rowerowe, lampki, latarki, na baterie lub USB

(47)

Nasz sklep oferuje szeroki wybór oświetlenia rowerowego, zapewniając bezpieczeństwo podczas nocnych przejażdżek. Lampki, światła rowerowe i światełka do roweru są nie tylko niezawodne, ale także energooszczędne, dzięki zastosowaniu technologii LED.
Nasze lampki rowerowe USB to doskonałe rozwiązanie dla aktywnych rowerzystów. Łatwe w ładowaniu i optymalnym zużyciu energii, pozwalają na dłuższe godziny jazdy bez obaw o wyładowaną baterię. Dzięki mocnym diodom LED, nasze światła rowerowe zapewniają widoczność na drodze nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.

  • Już od 29,90 zł
   W magazynie

  Zdjęcie

  Nazwa

  Detal br.

  Hurt br.

  Stan

  Zniżka ilościowa

  Zakupy

  Oświetlenie rowerowe

  Lampka rowerowa ma 2 podstawowe funkcje. Mamy być widoczni dla pozostałych uczestników ruchu drogowego oraz źródło światła musi być na tyle mocne abyśmy sami widzieli drogę.

  Oświetlenie rowerowe bezdyskusyjnie należy więc do podstawowego wyposażenia roweru, zarówno ze względów praktycznych jak i prawnych. Według ustawodawcy prawidłowe oświetlenie rowerów to: lampka rowerowa przednia, barwy białej lub żółtej, oraz co najmniej jedno światło rowerowe czerwone i jedno światło odblaskowe z tyłu.

  Podczas jazdy w dzień i w dobrych warunkach atmosferycznych lampki rowerowe nie są wymagane, jednak jazda bez oświetlenia po zmroku lub przy niskiej widoczności może skutkować zmniejszeniem naszego bezpieczeństwa a także nieprzyjemną w skutkach kontrolą drogową. Dobre żródło światła to niezbędne wyposażenie roweru. Trzy brakujące światła rowerowe narażają nas na mandat w wysokości 150 zł. Jest to więcej niż koszt średniej klasy oświetlenia, z którego będziemy korzystać przez wiele lat, dbając również o innych uczestników ruchu.

  Lampki do roweru to gwarancja bezpieczeństwa na drodze.

  Dobre oświetlenie rowerowe charakteryzuje się przede wszystkim skutecznością, powinno być dostosowane do warunków w jakich jest użytkowane. Jeśli poruszamy się w ruchu ulicznym, bądź w środku nocy musimy zaopatrzyć się w najlepsze przednie światła rowerowe. Wybierając lampkę rowerową, Moc oświetlenia powinna być wystarczająca abyśmy mogli swobodnie widzieć trasę, po której się poruszamy. Dlatego przednie oświetlenie rowerowe musi być najwyższej jakości. Najmocniejsze oświetlenie rowerowe potrafi generować żródło światła liczone w grubych setkach, a wręcz tysiącach lumenów. Oferta świateł rowerowych przednich jest ogromna. Przednie lampki rowerowe, możemy również używać jako latarka, po jej zdjęciu z kierownicy.

  Lampki rowerowe tylne nie są tak wymagające. Nawet przy średniej klasy tylnej lampce będziemy widoczni dla innych użytkowników ruchu drogowego. Oświetlenie tylne, spełnia więc rolę pasywną. Dobre oświetlenie rowerowe charakteryzuje się odpowiednim miksem mocy oświetlenia, sposoby ładowania, oraz zastosowania. Dobra lampka rowerowa posiada różne tryby świecenia. Diody led oferują oświetlenie światłem ciągłym o różnej mocy oraz tryby migające. Tryb świecenia jaki wybierzemy zależeć będzie od otoczenia w jakim je stosujemy.

  Źródła zasilania i sposób ładowania

  • Lampy rowerowe na USB. Oświetlenie rowerowe usb jest obecnie bardzo modne. Wielu użytkowników przyzwyczajonych do ładowania swoich telefonów, słuchawek czy głośników wybiera lampy rowerowe ładowane przez USB. Mogą oni ładować lampki rowerowe, używając tych samych ładowarek. Lampki rowerowe USB oferują również szybki podgląd stanu akumulatora.
  • Lampy rowerowa na baterie. Takiego wyboru dokonują zazwyczaj konserwatywni użytkownicy, który wolą rzadziej martwić się o stan baterii niż regularnie ładować lampki, jak ma to miejsce w przypadku oświetlenia rowerowego LED.
  • Lampy rowerowe na dynamo / prądnicę piasty koła. Światło tylne ma często funckję "podtrzymania" i nie wyłącza się podczasz zatrzymania roweru.

  Jak dobrać lampki do roweru?

  W ofercie producentów oświetlenia rowerowego znajdziesz różne warianty świateł rowerowych. Wybierając odpowiednie światła do roweru powinniśmy zastanowić się w jakich warunkach zamierzamy z nich korzystać. Moc oświetlenia led musi być odpowiednio dobrana sposobu i okoliczności w jakim będziemy go używać. Najważniejsze aby oświetlenie rowerowe zapewniało nam komfort poruszania i dobrą widoczność. Pobór prądu diody led jest niski, jednak powinieneś zadbać aby twoja lampka rowerowa miała naładowane akumulatory.

  Oświetlenie do roweru miejskiego

  Lampa rowerowa retro to częsty wybór do rowerów miejskich. Często używane zarówno w rowerach miejskich jak i trekkingowych są lampy rowerowe przednie na dynamo. Coraz częściej rolę dynama, przejmuje piasta z prądnicą, gdzie dzieki pracy koła generowany jest prąd zasilający lampę. Lampy rowerowe przednie na dynamo w piaście to bardzo wygodne, lecz również w miarę ciężkie rozwiązanie. Ciekawą opcja jest również lampa rowerowa z czujnikiem zmierzchu. 

  Lampy rowerowe do rowerów górskich i crossowych

  W tym wypadku, konieczne są mocne lampki rowerowe przednie. Moc oświetlenia jest tutaj kluczowa. Odpowiednie oświetlenie rowerowe dużej mocy da nam pełną kontrole w terenie, nawet w pełnych ciemnościach.

  W naszej ofercie znajdziesz lampki rowerowe czołowych producentów. Oświetlenie rowerowe led stanowi podstawę naszej oferty akcesoriów rowerowych. W naszym sklepie znajdziesz oświetlenie rowerowe dopasowane do potrzeb każdego rowerzysty. Warto zwrócić uwagę na sposób zasilania lampy, tak aby wybrać lampki rowerowe, które będą przyjazne w użytkowaniu.

  Lampy rowerowe do rowerów szosowych i gravel

  Producenci dbający o estetykę swoich rowerów, coraz częściej proponują lampy integrowane z innymi elementami roweru. Najczęściej lampa tylna mocowana jest bezpośrednio do siodła, dzięki dedykowanym uchwytom. Przykładem takiej wyśmienicie wyglądające, a zarazem oferującej znaczną moc oświetlenia jest model Lampka Giant Numen Plus UniClip TL, kompatybilny z wszystkimi siodłami w systemie Uniclip. Podobne rozwiązania mają również inni producenci, tacy jaki Fizik, czy Bontrager. Światło tylne jest niezwykle ważne z uwagi na fakt, że czyni nas widocznymi z tyłu.

  Mocna lampa rowerowa to komfort w każdych warunkach

  Bezpieczna jazda powinna być priorytetem, szczególnie jeżeli bierzemy udział w ruchu drogowym. Lampy rowerowe led są niż mocniejsze żarówki halogenowe, jakie były stosowane do niedawna. Moc oświetlenia wynosi od kilku, do kilku tysięcy lumenów. Entuzjaści jazdy poza miastem czy wycieczek w cięższym terenie z pewnością docenią komfort, który zapewnia światło do roweru wysokiej jasności. Takie modele najczęściej są również wodoodporne, co znacznie zwiększa ich trwałość i pozwala na korzystanie z nich w niesprzyjających warunkach. Polecana przez nas lampka do roweru spełniająca te kryteria to Giant Recon HL 1800, zapewniająca strumień światła o mocy aż 1800 lumenów. To wystarczająco, aby podczas dłuższych tras, nie martwić się zbliżającym się zachodem słońca.

  Światełka do roweru dla najmłodszych

  Zakup pierwszego roweru to duże wydarzenie w życiu każdego dziecka. Warto przy tym pamiętać, aby taki pojazd, nawet jeśli nie jest użytkowany po zmroku, spełniał wymogi bezpieczeństwa. Dzięki temu przyzwyczaimy nasze pociechy do pamiętania o odpowiednim wyposażeniu. Możemy zastosować lekkie zestawy lampek rowerowych, których szeroką ofertę znajdziesz w naszym sklepie. Moc światła nie musi być duża, zazwyczaj nie jeździmy z dziećmi w kompletnej ciemności. Zazwyczaj dzieci są tez pod opieką rodziców. Genialnym rozwiązaniem będące alternatywą dla klasycznego oświetlenia rowerowego są Kaski rowerowe z lampką tylną. Takie rozwiązanie jest nieco droższe od klasycznego kasku, ale jest niezwykle wygodne i z doświadczenia wiemy, że dzieci mają mnóstwo frajdy z jazdy z takim gadżetem.