Waluta

Baterie do liczników i lampek rowerowych

(4)

Zdjęcie

Nazwa

Detal br.

Hurt br.

Stan

Zniżka ilościowa

Zakupy

Baterie do urządzeń rowerowych

Wybór odpowiedniego i dopasowanego roweru jest dopiero początkiem przygody z indywidualizacją roweru. Każdy rowerzysta staje wówczas przed ważnym wyborem, w jaki sposób doposażyć swój rower, aby spełniał wszystkie jego wymagania. Jednym z pierwszych kroków powinna być decyzja o wyborze oświetlenia roweru i doposażeniu go w licznik. Urządzenia te to podstawowe wyposażenie rowerowe, które wymaga odpowiedniego i trwałego zasilania. Lampki doskonale uzupełnią też wygląd naszego roweru, przez co będzie on znacznie atrakcyjniejszy. Zestaw lampek rowerowych zapewni bezpieczeństwo nie tylko rowerzyście, ale również innym użytkownikom dróg. Licznik natomiast będzie nas informował o kilometrach przejechanych naszym rowerem.

Rodzaje lampek rowerowych

Sklepy rowerowe mogą pochwalić się pełnym asortymentem produktów oświetlenia rowerowego. Rowerzyści mają do wyboru różne produkty źródeł światła, a wśród tych podstawowych powinny znaleźć się przednia lampka rowerowa i tylna lampka rowerowa. Światła te zapewnią widoczność w każdych warunkach. W sprzedaży dostępne są także zestawy małych lampek rowerowych czy silikonowe lampki rowerowe, posiadające elastyczną obudowę wykonaną z trwałego materiału, dzięki czemu można je z łatwością umieścić na kierownicy lub na sztycy rowerowej). Lampki posiadają odpowiednie mocowania, aby móc bez trudu je zamontować.

Z perspektywy polskiego prawa ważny jest także wybór odpowiedniego koloru źródła światła, oby oświetlenie rowerowe spełniało wszystkie wymogi. Określono, że przednia lampka powinna emitować światło w kolorze białym lub żółtym, natomiast tylna lampka musi świecić światłem czerwonym. Do tych podstawowych lampek można dobierać także inne akcesoria - do takich należy między innymi lampka rowerowa mocowana na kasku rowerzysty.

 

Obecnie większość produktów oświetlenia rowerowego produkowana jest w technologii LED. Również w rowerowych lampkach zastosowano tę technologię. Lampki posiadają świecące diody, które są bardziej trwałe niż tradycyjne żarówki. Światła z mocnymi diodami LED bez wątpienia zapewnią widoczność na wysokim poziomie. Ważna jest przede wszystkim mocna przednia lampka rowerowa mocowana na kierownicy, która posiada obudowę wykonaną z trwałych materiałów.

 

Baterie do lampek rowerowych

 

Lampki zasilane są przede wszystkim przez baterie. Akumulatorowa lampka rowerowa, także dostępna w sprzedaży, ładowana jest przy użyciu kabla USB, jednak w tym przypadku nieco częściej należy kontrolować swój rower i to, czy lampki posiadają odpowiednie właściwości świetlne.

 

Światła rowerowe powinny zostać wyposażone w mocne i trwałe baterie, aby mogły służyć przez długi czas. Dlatego bardzo ważny jest wybór odpowiednio mocnych baterii do źródeł światła. W naszej ofercie posiadamy sprawdzone baterie AA, jak również baterie AAA. Posiadają one odpowiednią moc i pozwalają na użytkowanie oświetlenia rowerowego nawet przez kilka godzin bez przerwy. Wówczas możemy być pewni, że nasze lampki rowerowe zapewnią widoczność nawet w czasie długich, terenowych wypraw. Obudowa lampki rowerowej została zaprojektowana w ten sposób, aby była trwała i wytrzymała na drgania powstające podczas jazdy. Oferowane baterie są doskonale spasowane i odpowiednio przystosowane do zasilania urządzeń rowerowych. W asortymencie znaleźć można wytrzymałe baterie alkaliczne, które stabilnie trzymają się uchwytów lampek rowerowych zakładanych na kierownicę lub sztycę rowerową. Włączona lampka rowerowa jest bardzo energochłonna, dlatego baterie do lampek rowerowych sprzedawane są w blistrach zawierających kilka sztuk.

 

Baterie do licznika rowerowego

 

Dodatkowym, akcesoryjnym urządzeniem stosowanym przez cyklistów jest licznik rowerowy, którego zadaniem jest oczywiście wskazywanie prędkości z jaką porusza się rower oraz liczby przejechanych kilometrów. To urządzenie rowerowe do swojej pracy również potrzebuje odpowiednich baterii, aby w pełni spełniać swoje funkcje. Podobnie jak lampki rowerowe, oferowane przez nas baterie CR2032, CR2028 oraz inne zgodne są z wymaganiami liczników rowerowych, posiadają odpowiednią moc i pozwalają na dłuższy czas użytkowania bez dokupowania baterii.