Waluta

Czapki kolarskie, opaski i kominiarki rowerowe

(8)

Nasze czapki kolarskie to nie tylko doskonała ochrona przed chłodem, ale także wyjątkowy design. Dzięki nim utrzymasz komfortową temperaturę podczas każdej trasy. W ofercie znajdziesz czapki na rower dostosowane do różnych warunków pogodowych, od ciepłych dni po chłodniejsze poranki. Wybieraj spośród naszych opasek i kominiarek, które skutecznie zabezpieczą przed wiatrem i zachowają swobodę ruchów. Z nami każdy detal jest dopracowany, abyś mógł skupić się tylko na pedałowaniu.

Zdjęcie

Nazwa

Detal br.

Hurt br.

Stan

Zniżka ilościowa

Zakupy

Czapka kolarska

Żadnemu rowerzyście nie trzeba wyjaśniać, jak ważny jest odpowiedni kask rowerowy, który chroni głowę nawet podczas najmniejszego upadku. Oprócz niego niezmiernie duże znaczenie ma odpowiednia garderoba rowerzysty - koszulki, spodenki, rękawiczki oraz czapki i kominiarki, ew husty. Są to obowiązkowe akcesoria, w które powinien wyposażyć się cyklista.

Cienka czapka kolarska z daszkiem, izoluje i chroni głowę przed różnymi warunkami pogodowymi. W ciepłe dni głowa rowerzysty wystawiona jest na duże nasłonecznienie i wysoką temperaturę. Z kolei zimą rowerzyści narażeni są na niskie temperatury i wysoką wilgotność powietrza. Dlatego warto jest wybrać różne nakrycia głowy, które posiadać będą odpowiednie właściwości termoregulacyjne. Dodatkowym atutem stosowania czapeczki kolarskiej jest większa higiena, bo łatwiej wyprać przepoconą czapkę niż pilnować higieny gąbek w kasku. Wygodna czapka kolarska pod kask w zasadzie nie ma wad, a same zalety.

 

Cienka czapka pod kask rowerowy

Podczas jazdy rowerowej w ciepłe i upalne dni świetnym rozwiązaniem będą lekkie czapki kolarskie. Wykonane są zazwyczaj z siatki lub cieniuteńkiej bawełny, a umieszczone w niej otwory wentylacyjne ochronią głowę rowerzysty przed przegrzaniem. Czapeczki kolarskie wyposażone są także w specjalną powłokę chroniąca przed promieniowaniem UV. Czapki kolarskie są niezbędne podczas jazdy w lato, również dlatego, że chroni nas przed wiatrem oraz zapobiega spływaniu potu po skroniach.

 

Letnia czapka na rower z daszkiem dodatkowo zagwarantuje ochronę przed słońcem, ale można ją stosować również przez cały rok - to rozwiązanie uniwersalne. Bez problemu zmieszczą się pod kask rowerowy, charakteryzują się dobrym dopasowaniem dzięki tylnym elastycznym taśmom. Cienka czapka kolarska to akcesorium, które znajdziemy w bogatej kolorystyce, dzięki czemu bez problemu można ją dopasować do reszty ubioru.

Zimowa czapka rowerowa

Dzięki zimowej czapce możemy zapobiec wychłodzeniu głowy. Pamiętajmy, że kask rowerowy posiada otwory wentylacyjne, przez które dostaje się powietrze. O ile latem ma to swoje zalety, o tyle zimą jest bardzo kłopotliwe. Rowerowa czapka zimowa skutecznie chroni głowę, ponieważ mocno przylega do skóry doskonale utrzymując ciepło.

 

Czapka rowerowa zimowa wykonana z wysoko gatunkowej tkaniny posłuży przez lata. Najlepiej sprawdzają się w tym przypadku elastan oraz poliamid. W chłodne dni ciepła czapka na rower musi jednocześnie zapewniać nam komfort termiczny, jak również odprowadzać wilgoć. Wykorzystane w niej specjalne włókna utrzymują ciepło, a jednocześnie zabezpieczają przed przegrzaniem. Dla wielbiciel naturalnych materiałów rozwiązaniem będzie klasyczna czapka na rower z wełny. Warto zwrócić uwagę, aby wełniane czapki rowerowe wykonane były z wełny merynosów - jest lekka, bardzo dobrze absorbuje wilgoć i wykazuje dużą elastyczność. Czapka zimowa, często w połączeniu z kominem lub kominiarką, stanowi idealne rozwiązanie chroniące nas przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Kominiarki rowerowe

Czapki i kominiarki chronią nie tylko głowę, ale również twarz rowerzysty, stanowi ochronę przed pyłem i kurzem. Ze względu na swój kształt oraz w zależności od zastosowanego materiału można ją stosować jako opaskę lub czapkę. Kominiarka powinna zapewniać komfort oddychania, odpowiednią cyrkulację powietrza i ochronę przed przegrzaniem.

Kominiarka lub komin rowerowy powinny zapewniać maksymalną swobodę ruchów i charakteryzować się dobrym dopasowaniem. Warto wybrać kominiarkę bezszwową, która nie będzie uwierała pod kaskiem. Trzeba pamiętać o doborze elastycznych materiałów. Kominiarka lub komin posiadają kolejne zalety w postaci dodatkowych warstw. Wodoodporna membrana chroni przed przedostawaniem się wilgoci, natomiast windstopper zapobiega przenikaniu wiatru.

W specjalistycznych sklepach dostępne są także inne rowerowe nakrycia głowy. Dobrym rozwiązaniem na chłodniejsze dni może być opaska rowerowa ochraniająca uszy, czoło i nos. Innym akcesorium są chusty Buff, wykonane z różnej grubości materiałów. Można je stosować jako czapkę, kominiarkę lub okrycie ust. Kolejną odmianą czapki kolarskiej może być tak zwany skull cap. Większość z tych tekstyliów do ochrony głowy i twarzy posiada silikonowe aplikacje, dzięki którym nie zsuwają się one podczas jazdy na rowerze.

 

Nakrycie głowy pod kask rowerowy

Nakrycia głowy dostępne są w wielu opcjach. Wśród nich można wyróżnić następujące:

 

czapka zimowa

lekka czapka rowerowa z daszkiem, czyli czapka kolarska

kominiarka rowerowa

komin rowerowy

skull cap

 

Podczas jazdy na rowerze ochrona głowy jest priorytetem, zatem nakrycie głowy powinno charakteryzować się dobrym dopasowaniem. Warto postawić na akcesoria, w których występuje dodatkowa membrana chroniąca przed wilgocią lub wiatrem. Wygodna czapka lub kominiarka powinna być wykonana z oddychających i elastycznych materiałów, aby zapewniała swobodę ruchów głowy rowerzysty.

 

Warto zainwestować w różne rozwiązania, dopasowane do różnych warunków. Czapki rowerowe dostępne w naszym salonie pochodzą z oferty najlepszych producentów. Niezależnie od tego czy jeździsz na rowerze profesjonalnie, czy bardziej amatorsko, znajdziemy dla Ciebie wygodne nakrycie głowy. Może to być lekka czapka letnia, kominiarka rowerowa zimowa lub na przejściowe dni opaska rowerowa. Pomożemy wybrać rozwiązanie, które skutecznie ochroni głowę przed różnymi warunkami atmosferycznymi.