Waluta

Liczniki i nawigacje rowerowe

(24)

Znajdź właściwą trasę i kontroluj swój postęp dzięki licznikom rowerowym i nawigacjom GPS. Nasze urządzenia zapewniają dokładność i niezawodność, dzięki czemu zawsze dotrzesz tam, gdzie chcesz. Śledź prędkość, dystans, czas jazdy i wiele innych parametrów. Dzięki zaawansowanym funkcjom GPS do roweru będziesz wiedział, gdzie jesteś i jak daleko jeszcze do celu. Wybierz licznik rowerowy, który sprosta Twoim potrzebom i podbij swoje rowerowe doznania. Zyskaj kontrolę nad trasą i osiągaj swoje cele rowerowe.

  • -21%
  Cena promocyjna 599,00 zł Normalna cena 759,00 zł
  W magazynie
  • Już od 67,00 zł
   W magazynie
   Kolor
   Już od 67,00 zł
   • -14%
   Cena promocyjna 179,00 zł Normalna cena 209,00 zł
   W magazynie
   Cena promocyjna 179,00 zł Normalna cena 209,00 zł

  Zdjęcie

  Nazwa

  Detal br.

  Hurt br.

  Stan

  Zniżka ilościowa

  Zakupy

  Nawigacje i liczniki rowerowe są cool

  Nawigacje i liczniki rowerowe zyskują coraz większą popularność wśród użytkowników rowerów. Jeszcze niedawno posiadanie takich urządzeń było ekstrawagancją i spotykano je jedynie u osób zajmujących się kolarstwem w sposób zawodowy. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli nawigacji i liczników, które oferują różne dodatkowe funkcje. Mamy do wyboru zarówno przewodowe liczniki rowerowe z magnesem na kole, ale możemy się też zdecydować na zaawansowane komputery rowerowe z GPS, które mogą zbierać dla nas najróżniejsze dane. Nawigacja i licznik to doskonałe dopełnienie wyposażenia naszego roweru, które w znaczący sposób wpływają na jakość jazdy na rowerze.

  Jaki licznik rowerowy wybrać?

  Każdy rowerzysta może oczekiwać od licznika rowerowego zupełnie czegoś innego. Podstawowe funkcje każdego licznika pozwolą kontrolować między innymi czas jazdy i aktualną prędkość, dystans, nierzadko również prędkość średnią. Wszystkie liczniki rowerowe posiadają te funkcje, a te bardziej zaawansowane posiadają również możliwość podłączenia zewnętrznych czujników.

  Inne z kolei na ekranie licznika będą wyświetlać znacznie bardziej szczegółowe dane. Liczniki umieszcza na kierownicy roweru przy pomocy specjalnego uchwytu. W niektórych przypadkach są to liczniki rowerowe przewodowe, w związku z czym przy ich montażu należy wziąć pod uwagę właściwe umieszczenie kabla, aby nie przeszkadzał w czasie jazdy. Wybierając bezprzewodowy licznik rowerowy nie musimy martwić się tym problemem, ponieważ urządzenie to komunikuje się z czujnikami za pomocą Bluetooth, WiFi lub protokołu ANT+. Liczniki rowerowe bezprzewodowe są zdecydowanie lepszym wyborem.

  Wybierając urządzenie warto kierować się również funkcjonalnością licznika. Liczniki rowerowe z ekranem dotykowym lub dużymi przyciskami będzie znacznie wygodniejszy w codziennym użytkowaniu niż prosty licznik rowerowy, gdzie naciskanie guzików sprawia trudność. Dobrze zdecydować się na licznik z wyświetlaczem o wielkości 2,5-3 cale, aby informacje na ekranie licznika były czytelne. Dodatkowo ważną cechą jest podświetlenie wyświetlacza. Podczas zakupów warto sprawdzić także czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu oraz dowiedzieć się, czy licznik ma możliwość przesyłania danych do aplikacji zainstalowanych na naszym telefonie lub komputerze.

  Licznik rowerowy bezprzewodowy

  Ta popularna wersja licznika, charakteryzuje się brakiem przewodu łączącego nadajnik na widelcu z ekranem licznika. Licznik bezprzewodowy jest nie tylko łatwiejszy w montażu, ale również estetyczniej wygląda. Dlatego właśnie bezprzewodowe liczniki rowerowe sa tak chętnie wybierane przez użytkowników. Wysokiej jakości licznik rowerowy bezprzewodowy będzie trwalszy i łatwiejszy w obsłudze niż jego przewodowy odpowiednik. Nie mamy bowiem ryzyka urwania kabelka.

  Licznik rowerowy GPS i pomiar tętna

  Prawdziwy komfort i wygodę zapewniają liczniki bezprzewodowe. Zaawansowane modele zostały stworzone z myślą o kompatybilności z inteligentnymi urządzeniami mobilnymi oraz z czujnikami rowerowymi wykorzystującymi technologię ANT+. Licznik rowerowy bezprzewodowy łączy się z nimi za sprawą specjalnego protokołu ANT+ lub opcjonalnie bluetooth, co sprawia, że nie krępuje ruchów i pozwala na pełną mobilność, nawet w utrudnionych warunkach. Wysokiej jakości licznik rowerowy ANT+ pozwala na kontrolowanie intensywności treningu. Pulsometr na rower pozwala kontrolować pracę serca oraz tętno w czasie jazdy i w większości dobrych modeli liczników rowerowych, to na nich możemy odczytywać pomiary z pulsometru, zastępując w ten sposób zegarek sportowy. Sportowy licznik GPS to znacznie więcej niż zwykły licznik rowerowy. Stanowi on więc de facto również licznik spalonych kalorii. Niektórzy używają ich nawet do biegania czy narciarstwa biegowego ze względu na większe wyświetlacze niż modele na rękę

  Komputer rowerowy GPS warto mieć

  Jest to bardziej zaawansowane technologicznie urządzenie, oprócz zwykłe funkcje licznika wyposażone są w znacznie więcej opcji i funkcje nawigacji. Oprócz wskazywania podstawowych parametrów jazdy, takich jak aktualna prędkość, czas i dystans jazdy, prędkość średnia i maksymalna, przebieg dzienny i całkowity roweru oraz funkcji zegara, dysponuje także nawigacją GPS i możliwością podłączenia zewnętrznych czujników sparowanych z aplikacjami do pomiaru tętna czy mocy. Te ostatnie dwie funkcje będą miały znaczenie zwłaszcza dla wyczynowych kolarzy, którzy na bieżąco chcą kontrolować przebieg treningu i osiągane postępy. Istotna dla nich będzie też opcja wgrania zaplanowanych treningów i bieżąca kontrola ich realizacji. Każdy licznik GPS posiada również możliwość zrzucenia danych treningowych, włącznie z mapką pokonanego terenu. Urządzenie GPS ma więc mnóstwo zalet włącznie z możliwością wgrania map z planem wycieczki czy treningu.

  Dla rowerzystów stawiających na turystykę i dłuższe trasy bardziej niż pomiar pulsu będą interesowały wgrane do urządzenia mapy. Nawigacja GPS ma niejednokrotnie specjalne charakterystyki i opcje wyznaczanych w nim tras. Trzeba pamiętać, że używanie nawigacji powoduje spore zużycie baterii. Licznik GPS pozwoli na nieprzerwaną nawigację do kilkunastu godzin na jednym ładowaniu, ale jeśli planujemy kilkudniową wyprawę, czy dłuższe trasy endurance, warto wyposażyć się w dodatkowe źródło zasilania albo sprawdzić, czy istnieje możliwość podłączenia do komputera rowerowego na przykład powerbanka i ładowanie urządzenia w czasie jazdy.

  Jaką nawigację rowerową wybrać?

  Nawigacje GPS i inne urządzenia GPS są bardzo przydatne podczas wypraw rowerowych. Pozwalają nam one w łatwy sposób zaplanować podróż, poznawać nowe drogi albo bez problemu odnaleźć się ponownie na trasie, gdy zjedziemy z głównego szlaku. Wiele z nich ma funkcję odtwarzania zaplanowanych tras, zatem możemy je przygotować znacznie wcześniej. Nawigacje serii Edge marki Garmin, są niezwykle skuteczne w mierzeniu parametrów treningu rowerowego. Dlatego właśnie komputer rowerowy Garmin znajdziemy na niemal wszystkich sportowych szosówkach i góralach.

  Dobry GPS rowerowy powinien przede wszystkim mieć dokładne mapy. To podstawa przy poszukiwaniu odpowiedniej nawigacji rowerowej. Trzeba pamiętać, że nie każda nawigacja ma fabrycznie wgrane mapy! Ważne, aby zapytać o to sprzedawcę. Istotne będą też dodatkowe funkcje nawigacji - na przykład wybór opcji trasy. Czasami wolimy jeździć mniej uczęszczanymi drogami skupiając się na widokach, innym razem chcemy jak najszybciej dotrzeć do celu. Nasze urządzenie powinno mieć możliwość dodawania własnych preferencji trasy. Warto sprawdzić, czy urządzenie GPS przewiduje możliwość aktualizacji oprogramowania i wgrania map oraz tego, jak możemy tego dokonać. Niektóre nawigacje można "odświeżyć" za pomocą kabla, w innych odbywa się to poprzez łączność Bluetooth, Wifi lub ANT+

  Tak samo jak w przypadku licznika rowerowego, kupując dobrą nawigację GPS warto zwrócić uwagę na wyświetlacz. Taki o większym rozmiarze, około 3,5 cala, będzie odpowiednio czytelny. Ekran nawigacji powinien posiadać powłokę antyrefleksyjną oraz mieć możliwości adaptacyjne podczas dużego nasłonecznienia.

  Nawigacje rowerowe oferują różne dodatkowe funkcje. Wygodne jest, kiedy posiadają możliwość podłączenia zewnętrznych czujników i sparowania z aplikacjami telefonicznymi. Dodatkowe funkcje nawigacji jeszcze bardziej ułatwiają podróże i sprawiają, że jazda rowerem stanie się jeszcze większą przyjemnością

  Nawigacje i liczniki rowerowe renomowanych producentów

  Licznik rowerowy sprawdza się w każdym rowerze i warto zdecydować się na jego zakup równocześnie z wyborem dodatkowego oświetlenia, koszyka na bidon i dodatkowego bagażnika. Dzięki temu na bieżąco będziemy mogli kontrolować długość przejechanych przez nas kilometrów i czas, w jakim to zrobiliśmy.

  Dobrej jakości nawigacje rowerowe można kupić w rozsądnych cenach i jest to zakup, który będzie nam procentował przez lata. Każda nawigacja rowerowa posiada różne opcje i dodatkowe funkcje, dlatego warto przemyśleć ten zakup i zdecydować się na takie urządzenie, które sprosta naszym potrzebom.

  W naszym salonie znajdziecie urządzenia GPS marki Mio i Garmin oraz liczniki rowerowe znanych producentów takich jak Giant i Kross. Pomożemy w wyborze odpowiednich urządzeń i wytłumaczymy zasady ich działania.