Waluta

Okulary kolarskie

(10)

Jeśli kochasz jazdę na rowerze, wiesz, jak ważne są dobre okulary rowerowe. Nasze okulary kolarskie to nie tylko stylowy dodatek, ale przede wszystkim gwarancja doskonałej widoczności i ochrony przed promieniami UV oraz wiatrem. Dzięki różnym soczewkom dostosujesz je do różnych warunków pogodowych. Odkryj świat z naszymi okularami rowerowymi i zyskaj przewagę nad konkurencją.

Zdjęcie

Nazwa

Detal br.

Hurt br.

Stan

Zniżka ilościowa

Zakupy

Okulary rowerowe

Sportowe okulary przeciwsłoneczne to kolejny bardzo istotny dodatek dla każdego rowerzysty. Okulary chronią oczy przed brudem, wszelkimi zanieczyszczeniami i owadami, które mogą dostać się do gałek ocznych w czasie jazdy rowerem. Okulary rowerowe chronią również przed uszkodzeniami mechanicznymi, do których może dojść podczas jazdy w trudnym terenie. Bardzo istotne jest także zabezpieczenie oczu przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, w szczególności promieniowaniem UV. Rola tego niewielkiego dodatku jest w kolarstwie nieoceniona, ponieważ brak odpowiedniej jakości okularów przeciwsłonecznych może skutecznie zniechęcić nas do jazdy. Dobre okulary przeciwsłoneczne stanowią niezbędne wyposażenie każdego kolarza i znacząco wpływają na komfort jazdy, dlatego warto dobrze się zastanowić jakie okulary wybrać.

Okulary przeciwsłoneczne rowerowe - jakie wybrać?

Niezależnie od tego czy jesteśmy profesjonalnymi kolarzami, amatorami górskich przygód, czy rowerzystami dojeżdżającymi na jednośladzie do pracy w mieście, warto pamiętać, że odpowiednio dobrane sportowe okulary przeciwsłoneczne poprawiają widoczność w różnych warunkach atmosferycznych. Odpowiednie okulary przeciwsłoneczne powinny charakteryzować się kilkoma ważnymi cechami i niezwykle wysoką jakością wykonania, aby mogły sprostać wszystkim wyzwaniom. Para specjalnie zaprojektowanych okularów rowerowych i ich dobre dopasowanie może sprawić, że jazda rowerem będzie jeszcze przyjemniejsza, a odpowiedni model okularów sportowych będziesz mógł wykorzystywać także na co dzień.

Przepuszczalność światła soczewek okularów przeciwsłonecznych

Ważną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę podczas wyboru okularów przeciwsłonecznych, jest przepuszczalność światła w soczewkach. Współczynnik ten podawany jest w wartości procentowej - im jest ona mniejsza, tym mniej światła słonecznego przedostaje się do naszych oczu. W słoneczne dni powinniśmy zapewnić sobie ochronę oczu na poziomie 18%, przy lekkim słońcu sprawdzą się soczewki okularowe o przepuszczalności 43%. W mgliste i pochmurne dni odpowiednie będą okulary rowerowe przepuszczające 80% promieni słonecznych, natomiast podczas deszczowej pogody i w nocy przydadzą się okulary ze 100% przepuszczalnością. Nie znaczy to, że na każdą pogodę musimy zaopatrzyć się w inną parę okularów przeciwsłonecznych - w sprzedaży dostępne są oprawki okularów, z dodatkowymi wymiennymi szkłami z różnymi stopniami przepuszczalności. Istotne jest także, aby szkła posiadały odpowiedni rozmiar i zapewniały szerokie pole widzenia.

Okulary polaryzacyjne

Okulary z polaryzacją chronią oczy przed światłem naturalnym i sprawdzają się zwłaszcza przy bardzo dużym nasłonecznieniu. Soczewki okularów z polaryzacją minimalizują ryzyko oślepienia przy nieoczekiwanych rozbłyskach, idealnie wyostrzają kontury i zapewniają lepszy kontrast kolorów. Dzięki lepszemu nasyceniu barw przyjemność z jazdy i widoczność jest na niezwykle wysokim poziomie. Świetnie sprawdzają się podczas jazdy szosowej, gdy rowerzysta musi szybko reagować na każdy otaczający go szczegół. Okulary polaryzacyjne są idealne również dla osób wrażliwych na światło. Filtr w soczewce okularów polaryzacyjnych niweluje przykre uczucie łzawienia i pieczenia, które może wystąpić po długiej jeździe w słoneczne dni. Dodatkowo, lustrzana powłoka zwiększa ochronę przed szkodliwym promieniowaniem podczerwonym, a w sprzedaży dostępne są soczewki lustrzane kolorowe.

Okulary fotochromowe na rower

W okularach rowerowych z soczewkami fotochromowymi kolor szkła dostosowuje się do intensywności promieniowania słonecznego. Zasada jest prosta - im więcej promieniowania UV, tym ciemniejsza robi się soczewka i przepuszcza znacznie mniej światła. Można zatem powiedzieć, że takie okulary przeciwsłoneczne automatycznie dostosowują się do warunków panujących na drodze. Okulary rowerowe fotochromowe sprawdzą się doskonale do stosowania w nasłonecznione dni na otwartej przestrzeni, ale jednocześnie dostosują się do lekkiego mroku panującego w lesie. Idealnie sprawdzą się także do jazdy wieczorem i zapewnią komfort widzenia przy świetle księżyca. To uniwersalne rozwiązanie do stosowania w każdych warunkach atmosferycznych.

Okulary na rower szosowy i na MTB

W przypadku okularów przeciwsłonecznych warto także kierować się dostosowaniem ich do warunków, w jakich będziemy z nich korzystać. W przypadku rowerzystów MTB częściej wybierane będą modele okularów sportowych z pełną ramką, które charakteryzować się będą mocniejszą konstrukcją. Ma to duże znaczenie podczas jazdy po terenach górzystych, w lesie i na szutrze, gdzie wielokrotnie rowerzysta narażony jest na uderzenia gałęzi lub kamieni. Rowerzyści górscy często decydują się także na wybór modeli okularów przeciwsłonecznych z półpełną ramką. Rowerzyści szosowi stawiają raczej na modele bezramkowe, które gwarantują najlepsze pole widzenia i posiadają doskonałe właściwości aerodynamiczne. W przypadku kolarzy szosowych warte uwagi są okulary fotochromowe. Ważna jest również powłoka antyrefleksyjna, często w bogatej kolorystyce.

Okulary rowerowe damskie i męskie - wysokiej jakości okulary rowerowe

W sprzedaży dostępnych jest wiele modeli i rodzajów okularów rowerowych wykonanych z niezwykle wysoką starannością i wszelkimi właściwościami ochronnymi. Wybór okularów przeciwsłonecznych jest nieograniczony wyobraźnią. Zarówno panie, jak i panowie nie będą mieli problemów z odnalezieniem odpowiedniego fasonu i kształtu okularów rowerowych, który będzie funkcjonalny i po prostu ładny. Dostępne są także ciekawe rozwiązania do jazdy na rowerze dla osób noszących okulary korekcyjne.

Materiał wykonania

Soczewki okularów przeciwsłonecznych na rower nie powinny być wykonywane ze szkła, ze względu na ich niższą odporność oraz możliwość rozbicia się podczas jazdy. Może to grozić groźnymi konsekwencjami dla naszego zdrowia. Doskonałym rozwiązaniem są soczewki wykonane z poliwęglanu, bardziej wytrzymałego na stłuczenia i zarysowania. Szkła okularowe mogą mieć różny kolor - czarny, brązowy, szary, zielony, żółty, pomarańczowy lub biały. Okulary sportowe przeciwsłoneczne często wyposażane są także w sznurek, dzięki któremu możemy nosić okulary na szyi podczas przerw w czasie jazdy, nie przejmując się, że mogą się gdzieś zgubić.

Okulary sportowe wykonane są zazwyczaj z poliwęglanu, wysokiej jakości tworzyw sztucznych lub gumy. Dzięki temu są one dużo lżejsze niż te tradycyjne oprawki okularów przeciwsłonecznych wykonane z metalu. Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszy nylon homopoliamidowy charakteryzujący się niezwykle wysoką podatnością na wyginanie i odkształcanie. Ważne jest również idealne dopasowanie okularów przeciwsłonecznych do kształtu twarzy i głowy. Kiedy oprawki okularów powodują ucisk lub są zbyt luźne, wówczas nie spełnią swoich zadań. Muszą one po prostu bardzo dobrze przylegać, zapewniając użytkownikowi większą wygodę. Dużym ułatwieniem jest stosowanie elastycznych końcówek okularów rowerowych czyli zauszników, ważne jest także to, czy posiadają regulowany nosek. Cechy te zagwarantują wygodę, swobodę dopasowania i komfort użytkowania.

Powłoki stosowane w okularach przeciwsłonecznych

Przy produkcji soczewek okularowych stosuje się wiele technologii, mających różne właściwości i wpływające na komfort jazdy. Mamy do wyboru okulary ze szkłami przezroczystymi, z filtrami przeciwko szkodliwemu promieniowaniu UV, soczewki fotochromowe i soczewki polaryzacyjne. O cenie profesjonalnych okularów przeciwsłonecznych zazwyczaj decyduje właśnie rodzaj zastosowanych w nich soczewek. Powłoka antyrefleksyjna zabezpiecza oczy rowerzysty przed promieniowaniem światła sztucznego, ale przepuszcza przez soczewkę więcej światła niż odbija, poprawiając kontrast widzenia. Dodatkowymi powłokami okularów kolarskich, na które warto jest mieć baczenie, jest powłoka hydrofobowa (zapobiegająca parowaniu okularów) oraz powłoka oleofobowa (dzięki niej na soczewce nie osadza się tłuszcz i brud).

Rowerowe okulary przeciwsłoneczne

Idealne dopasowanie okularów przeciwsłonecznych niebywale wpływa na bezpieczeństwo i komfort jazdy. W naszej ofercie znajdziesz okulary rowerowe najwyższej jakości marek Giant i Liv - są to zarówno okulary rowerowe damskie, jak również okulary przeciwsłoneczne męskie. U nas znajdziesz okulary przeciwsłoneczne rowerowe dopasowane do rodzaju aktywności, którą uprawiasz oraz do własnych wymagań. Na naszych półkach dostępne są okulary rowerowe oferujące wysoką ochronę przeciwsłoneczną, z lustrzaną powłoką i z właściwościami antyrefleksowymi, do jazdy wieczorem, rowerowe okulary przeciwsłoneczne wykonane z gumy lub poliwęglanu. Wszystkie z nich gwarantują niezwykle wysoką ochronę przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, promieniami słonecznymi lub czynnikami zewnętrznymi takimi jak kurz czy brud. Podpowiemy Ci, jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać i jak idealnie dopasować je do kształtu twarzy. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór okularów gwarantujące ochronę przed promieniami słonecznymi na najwyższym poziomie.