Waluta

Kierownice rowerowe

(17)

Nasze kierownice rowerowe i lemondki to kluczowe elementy, które wpływają na stabilność i kontrolę nad rowerem. Oferujemy różnorodne kierownice, w tym modele do rowerów górskich i szosowych, oraz lemondki, które poprawią ergonomię Twojej jazdy. Dzięki precyzyjnemu wykonaniu i solidnym materiałom, nasze produkty zapewnią Ci pewny chwyt i precyzyjne prowadzenie roweru. Wybierz jakość i profesjonalizm, by zwiększyć swoje osiągi na każdej trasie.

  Już od 509,00 zł
  W magazynie
  Już od 179,00 zł
  W magazynie
  Już od 1 599,00 zł
  W magazynie
  • -9%
  Już od 99,00 zł
  W magazynie
  Już od 119,00 zł
  W magazynie
  Już od 159,00 zł
  W magazynie
  Już od 149,00 zł
  W magazynie
  Już od 169,00 zł
  W magazynie
  Już od 1 599,00 zł
  W magazynie
  Już od 189,00 zł
  W magazynie
  Już od 1 679,00 zł
  W magazynie
  • -5%
  Już od 349,00 zł
  W magazynie
  Rozmiar / typ
  Już od 349,00 zł
  • -30%
  Cena promocyjna 629,30 zł Normalna cena 899,00 zł
  W magazynie
  Cena promocyjna 629,30 zł Normalna cena 899,00 zł
  • Popularny
  Już od 2 199,00 zł
  W magazynie
  • -27%
  Już od 499,00 zł Normalna cena 679,00 zł
  W magazynie
  Rozmiar kierownicy
  Już od 499,00 zł Normalna cena 679,00 zł

Zdjęcie

Nazwa

Detal br.

Hurt br.

Stan

Zniżka ilościowa

Zakupy

Kierownice rowerowe

Polecamy wysokiej jakości części zamienne, idealne dla każdego rodzaju jednośladu. Z nami skompletujesz najlepsze osprzętowanie, w tym także kierownice do rowerów. Proponujemy modele dostosowane do jazdy szosowej, kierownice rowerowe MTB, a także części odpowiednie do rowerów turystycznych. Komfort jazdy zależy m. in. o tego jak ukształtowana jest kierownica do roweru - różni się to dla rowerów miejskich oraz górskich. Zapoznaj się z naszym bogatym asortymentem i skompletuj wszystkie niezbędne elementy dla Twojego roweru.

Kierownica do roweru – z rogami lub bez

Bez trudu można zauważyć, że kształt kierownicy różni się dla poszczególnych modeli rowerów. Kierownica do roweru, a właściwie jej kształt, decyduje o tym jak mocno pochylony będzie kolarz w czasie jazdy. Liczy się zarówno stopień wygięcia kierownicy w górę oraz to, jak bardzo odchylona jest w kierunku rowerzysty. Najczęściej, kierownica do roweru szosowego jest prosta, lub jej wychylenie jest niewielkie, a także zakończona jest rogami. Kształt „baranka” pozwala mocno się pochylić i tym samym zminimalizować opór powietrza w czasie szybkiej jazdy. Kierownica rowerowa MTB zwykle jest prosta, lekko wygięta w kierunku rowerzysty, co zapewnia wygodniejszą postawę w czasie jazdy oraz większą kontrolę nad pojazdem.

Wytrzymała i lekka kierownica rowerowa

Dlaczego, mimo obciążającej plecy postawy, jaką wymusza, kierownica prosta jest tak popularna? Ze względu na swoją wagę. Prosta konstrukcja, pozbawiona dodatkowych wygięć i spawów, może pozostać bardzo lekka, nie obciąża roweru podczas szybkiej jazdy szosowej. Tym właśnie powinna odznaczać się kierownica kolarska. Można przyjąć, że im mniej wygięta kierownica rowerowa, tym mniej obciążająca. Jednak nie zawsze jest to najważniejsza cecha - rowery miejskie posiadają bardzo mocno wygiętą kierownicę, często określaną mianem “jaskółki”. Jest ona dużo cięższa, ale jednocześnie zapewnia bardzo wygodną pozycję w czasie niewymagającej jazdy w mieście.

Kierownice rowerowe gwarantujące komfortowy chwyt

Kierownice rowerowe dostosowane do bardziej wymagającej jazdy - turystycznej i górskiej, są specjalnie wyprofilowane, zapewniając optymalne rozłożenie sił. Zbyt wąska kierownica, może niekomfortowo obciążać klatkę piersiową. Odpowiednio szeroka kierownica do roweru górskiego zapewnia kontrolę w czasie nagłych manewrów. Zwłaszcza w czasie wielogodzinnych wypraw rowerowych, liczy się dobrze dopasowana kierownica rowerowa turystyczna - poza pewnym chwytem, pozwala także odciążyć plecy.