Waluta

Foteliki rowerowe dla dzieci

(0)

Bezpieczeństwo najmłodszych jest dla nas priorytetem. Dlatego oferujemy fotelik rowerowy najwyższej jakości, który zapewni komfort i bezpieczeństwo podczas wspólnych przejażdżek. Nasze foteliki na rower dla dziecka są łatwe w montażu i demontażu, a ich ergonomiczny design gwarantuje, że każda wycieczka będzie prawdziwą przyjemnością dla Twojego malucha.

Niestety nie mamy w ofercie produktów spełniających twoje oczekiwania.

brak
Zobacz wszystkie rowery

Zdjęcie

Nazwa

Detal br.

Hurt br.

Stan

Zniżka ilościowa

Zakupy

Foteliki rowerowe dla dzieci

Zabieranie dzieci na wycieczki rowerowe to bardzo ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu, poznawanie nowych miejsc i aktywny wypoczynek. Warto uczyć dzieciaki takich zdrowych nawyków, które w przyszłości mogą procentować zainteresowaniami rowerowymi. Zanim jednak zabierzemy ze sobą małego człowieka na wyprawę, warto wyposażyć swój rower w bezpieczny fotelik rowerowy, który będzie wygodny i funkcjonalny. Przewożenie dzieci na rowerach powinno być frajdą dla całej rodziny. Fotelik rowerowy dla dziecka, szczególnie ten mocowany z tyłu roweru to idealne rozwiązanie na rodzinne wycieczki rowerowe, które niesamowicie integrują rodzinę

Rodzaje fotelików rowerowych

Zakup fotelika rowerowego to poważne zadanie. Rodzaj fotelika zależny jest od tego, gdzie chcemy przewozić małego podróżnika i gdzie będzie nam najwygodniej to robić. Sklepy rowerowe oferują szeroki wybór fotelików i można je podzielić na następujące rodzaje:

  • fotelik rowerowy montowany z przodu
  • tylny fotelik rowerowy
  • fotelik rowerowy na kierownicy
  • rowerowy fotelik montowany na ramie podsiodłowej tłumi drgania.
  • tylny fotelik montowany na bagażniku

Montaż fotelika rowerowego powinien być łatwy i szybki dla rodzica, więc warto zwrócić uwagę na to rozwiązanie techniczne przy zakupie. I w tym przypadku istnieją różne możliwości, stąd najlepszym sposobem będzie wizyta w sklepie rowerowym, gdzie specjalista pomoże i przedstawi nam wszystkie właściwości fotelika rowerowego. Foteliki dziecięce różnią się kształtem i rozmiarem. Niekiedy może zdarzyć się sytuacja, że wybrany ze model nie będzie pasował do naszego roweru.

Jak wybrać fotelik rowerowy?

Ważnym aspektem przy wyborze fotelika jest waga dziecka. Z tego powodu należy poznać dane techniczne fotelika i dowiedzieć się, jaki przedział wagowy i wzrostowy przewiduje producent. Zazwyczaj foteliki dla dzieci posiadają zakres od 15 do 22 kg, jednak w niektórych modelach możliwe jest przewożenie dzieci, które dopiero nauczyły się siedzieć. Wówczas warto zainteresować się siedziskiem, w którym jest możliwość zmiany położenia fotelika, czyli nachylenie go. Pochylenie fotelika ma także znaczenie, jeśli mały podróżnik lubi sobie ucinać drzemki w trakcie wycieczki rowerowej. Istotne jest, dla wygody rodzica, aby możliwe było w nim łatwe mocowanie dziecka i łatwy montaż fotelika.

Nie bez znaczenia jest kształt siedziska, ponieważ powinno być one wyprofilowane w sposób ergonomiczny i posiadać wgłębienia. Ma to duże znaczenie dla zdrowia i kondycji kręgosłupa małych rowerzystów i dzieci starszych. Pamiętajmy, że dziecko siedzi w takim foteliku nierzadko wiele godzin i jego komfort wtrakcie jazdy jest bezcenny. Pamiętajmy że najwygodniejsze dla dziecka są foteliki montowane na rurę podsiodłową ponieważ dzięki sporemu ugięciu na prętach montażowych, defacto tłumi drgania. Miękka wyściółka tyłu oparcia pomoże zapewni pełnię komfortu dla naszego dziecka.

Dobry fotelik rowerowy powinien być wyposażony w pięciopunktowe, regulowane pasy bezpieczeństwa - chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, że jazda z dzieckiem bez tego elementu jest niemożliwa, ponieważ ważne jest utrzymanie dziecka w poprawnej pozycji nawet na bardzo nierównym terenie. Warto wybierać modele renomowanych marek, które dobrze wypadają w testach, gwarantując tym samym bezpieczeństwo oraz wygodę maluchowi i jego rodzicom. Foteliki rowerowe dla dzieci powinny przede wszystkim mieć atest, gwarantujący normy bezpieczeństwa EN 14344 lub TUV/GS. Tańsze modele posiadają trzypunktowe pasy bezpieczeństwa, ale jest to zdecydowanie gorsze rozwiązanie.

Dobrej jakości fotelik rowerowy jest dobrze zabudowany w części bocznej, dzięki czemu chroni dziecko w razie upadku. Bezwzględnym wymogiem są również elementy uniemożliwiające włożenie stopy dziecka między szprychy koła podczas jazdy. Innymi kwestiami, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie fotelika, bez różnicy czy jest to fotelik tylny czy fotelik mocowany z przodu, to to czy istnieje w nim możliwość przypięcia stóp do podnóżka oraz czy posiada odblaski. W wielu przypadkach fotelik rowerowy ma także klamry zabezpieczone magnetycznie, dzięki czemu dzieci nie będą mogły odpiąć pasów bezpieczeństwa.

Dziecięce foteliki rowerowe to obowiązkowe wyposażenie roweru każdego rodzica, który na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo dziecka. Przed rozpoczęciem przygody z przewożeniem dziecka warto poznać wszystkie właściwości fotelika rowerowego. Odpowiednie foteliki rowerowe, sprawdzonych producentów, zapewnią dzieciom najwyższy poziom bezpieczeństwa, co przełoży się na przyjemność podczas uprawiania tego ulubionego sportu.

Większość z modeli w naszej ofercie posiada zarówno wyprofilowane oparcie jak i regulowany podnóżek. Przy zakupie fotelika rowerowego, wybór fotelika powinien brać pod uwagę komfort jazdy, także warto aby dziecko posadzić w foteliku, tak aby sprawdzić jak się w nim czuje. Na rynku znajdziemy wiele produktów, nie każdy będzie nam odpowiadał.

Popularni producenci fotelików rowerowych

Foteliki rowerowe Hamax, dostępne w ofercie naszego sklepu, to produkty najwyższej klasy zapewniające bezpieczeństwo dziecka. Wyposażone są w specjalne, kolorowe wyściółki montowane na oparciu fotelika, które dodatkowo uatrakcyjnią wycieczki rowerowe. Aspekt ten ma szczególne znaczenie dla dzieci starszych. Rowerowe foteliki są dostępne w różnych rodzajach - przedni fotelik rowerowy, tylny fotelik czy fotelik montowany na ramie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą fotelików rowerowych dostępnych w naszym salonie. Wieloletnie doświadczenie pozwoli nam na dobór najlepszego rozwiązania do roweru, a proponowane przez nas foteliki rowerowe zapewnią bezpieczeństwo i komfort małym użytkownikom dróg i bezdroży.