Waluta
Język

Rowery gravelowe i przełajowe

(5)
  • Już od 24 999,00 zł
   W magazynie
   Rozmiar
   XS
   S
   M
   Już od 24 999,00 zł
   • Już od 12 699,00 zł
    W magazynie
    Rozmiar
    XS
    S
    M
    L
    Już od 12 699,00 zł
    • -10%
    Już od 10 799,10 zł Normalna cena 11 999,00 zł
    W magazynie
    Rozmiar
    S
    M
    ML
    L
    XL
    Już od 10 799,10 zł Normalna cena 11 999,00 zł
    • Już od 9 999,00 zł
     W magazynie
     Rozmiar
     S
     M
     ML
     L
     Już od 9 999,00 zł
     • -10%
     Już od 6 299,10 zł Normalna cena 6 999,00 zł
     W magazynie
     Rozmiar
     S
     M
     ML
     L
     XL
     Już od 6 299,10 zł Normalna cena 6 999,00 zł

    Zdjęcie

    Nazwa

    Detal br.

    Hurt br.

    Stan

    Zniżka ilościowa

    Zakupy

    Rowery gravelowe i przełajowe

    Szutrówka, czyli gravel lub rower przełajowy, to specyficzny rodzaj jednośladu, przystosowanego do jazdy w bardzo zróżnicowanym terenie - nie tylko po utwardzonych drogach i ścieżkach rowerowych, ale także po leśnych szlakach, z którymi nie poradziłby sobie rower o delikatniejszej konstrukcji. Rowery przełajowe bazują na sprzęcie przeznaczonym do szybkich wyścigów na utwardzonej nawierzchni, jednak obecnie wiele modeli przystosowanych jest do poruszania się w różnorodnym terenie.

    Rower do zawodów przełajowych

    Poza przedłużonymi widełkami trójkąta przy tylnym kole, rower gravel posiada konstrukcję zbliżoną nieco do rowerów szosowych. Znaczącą jednak różnicą są koła - posiadają standardową wielkość 28 cali, jednak ich grubość to kwestia indywidualna. Większość modeli, zwłaszcza pochodzących z górnej półki, pozwala dobrać koła o szerokości nawet do 50 mm. Dzięki tym cechom rowery przełajowe przystosowane są do szybkiej jazdy bez ograniczeń, zwłaszcza w trudnym i nieznanym terenie. Konstrukcja ramy pozwala na lepsze amortyzowanie wstrząsów na wybojach i nierównościach terenu. Budowa sprawia, że rower przełajowy Kross pozostaje stabilny nawet z dodatkowym obciążeniem, w postaci doczepianych do ramy saszetek i sakw.

    Rower przełajowy na każde warunki pogodowe

    Ramy proponowanych przez nas modeli wykonane są z wytrzymałych i zarazem lekkich materiałów. Najczęściej spotykane jest aluminium oraz carbon, czyli włókno węglowe. W przypadku tego drugiego rower gravelowy zyskuje dodatkową formę amortyzacji, ponieważ włókno węglowe dodatkowo pochłania impet wywołany przez wstrząsy. Wykorzystane materiały odznaczają się także wysoką odpornością na warunki atmosferyczne, nie korodują pod wpływem wilgoci. Aby zapewnić użytkownikowi roweru bezpieczeństwo oraz jak najlepszą kontrolę nad pojazdem, oferowane modele posiadają wysokiej jakości osprzętowanie. Rower przełajowy Giant został wyposażony w komplet przerzutek SHIMANO oraz wysokiej jakości hamulce tarczowe, hydrauliczne.

    Rower gravelowy idealny na długie dystanse

    Konstrukcja charakteryzująca rower gravelowy, jest mniej obciążająca dla postawy. Nie trzeba pochylać się tak mocno, jak w przypadku roweru szosowego. Nie tylko sprzyja to utrzymywaniu kontroli nad rowerem, ale także wspomaga amortyzację oraz - przede wszystkim - sprawdza się na długich dystansach. Rowery przełajowe to najlepszy wybór na długie wyprawy w nieznaną trasę - dlatego też gravel z pewnością przypadnie do gustu osobom ciekawym świata i lubiącym wyzwania.