Waluta

Narzędzia rowerowe

(84)

Nasza oferta narzędzi rowerowych to pewność, że Twój rower będzie zawsze w doskonałej kondycji. Klucze do roweru, które znajdziesz w naszym sklepie, to nie tylko niezbędne narzędzia, ale także gwarancja profesjonalnej obsługi Twojego jednośladu.
Nasze klucze do roweru są precyzyjnie wykonane z wytrzymałych materiałów, co zapewnia niezawodność podczas każdej naprawy. Dostępne w różnych rozmiarach i rodzajach, umożliwiają regulacje i naprawy różnych elementów roweru, od kierownicy po pedały.

  • -17%
  Cena promocyjna 99,00 zł Normalna cena 119,00 zł
  W magazynie
  Cena promocyjna 99,00 zł Normalna cena 119,00 zł
  • -15%
  Cena promocyjna 64,52 zł Normalna cena 75,90 zł
  W magazynie
  Cena promocyjna 64,52 zł Normalna cena 75,90 zł
  • -15%
  Cena promocyjna 73,02 zł Normalna cena 85,90 zł
  W magazynie
  Cena promocyjna 73,02 zł Normalna cena 85,90 zł
  • -15%
  Cena promocyjna 73,02 zł Normalna cena 85,90 zł
  W magazynie
  Cena promocyjna 73,02 zł Normalna cena 85,90 zł
  • -15%
  Cena promocyjna 76,42 zł Normalna cena 89,90 zł
  W magazynie
  Cena promocyjna 76,42 zł Normalna cena 89,90 zł
  W magazynie

Zdjęcie

Nazwa

Detal br.

Hurt br.

Stan

Zniżka ilościowa

Zakupy

Konieczność dokonywania kontroli i regularnych przeglądów roweru jest niejako wpisana w posiadanie jednośladu. Większość usterek nie wymaga od razu wizyty w serwisie rowerowym. Samodzielne naprawy mogą być przyjemnością i kolejnym interesującym nas sposobem spędzania wolnego czasu. Pierwszy raz może być trudny, ale jeśli lubicie majsterkowanie, naprawa roweru jest prawdziwą frajdą. Żeby jednak tak się stało warto wyposażyć swój przydomowy warsztat w zestaw narzędzi rowerowych, które ułatwią nam drobne naprawy roweru, a przy droższych rowerach również o klucz dynamometryczny. Obecnie konstrukcje rowerów pozwalają na to, aby każdy mógł zadbać o swój rower i wykonywać w nim najprostsze naprawy, jednak warto do tego zaopatrzyć się w dobrej jakości komplet narzędzi. W przydomowym warsztacie warto mieć podstawowy zestaw kluczy, który pomoże rozpocząć przygodę z majsterkowaniem przy rowerze. Z czasem może to zaowocować koniecznością wyposażenia garażu w bardziej profesjonalne narzędzia.

Podstawowe narzędzia rowerowe

Aby zadbać o odpowiednią konserwację roweru we własnym zakresie warto dowiedzieć się, jakiego rodzaju narzędzia rowerowe będą nam niezbędne. Istotne jest, aby wypełnić skrzynkę narzędziową przydatnymi narzędziami. Niektórzy na pewno zdecydują się na zakup gotowych zestawów narzędzi, inni natomiast wybierać będą pojedyncze narzędzia rowerowe. Co zatem warto mieć w swojej skrzynce, aby zadbać o swój rower?

Godny polecenia podręczny zestaw narzędzi musi zawierać klucze rowerowe - są to przede wszystkim klucze imbusowe o średnicy od 1,5 do 10 milimetrów. Są one zazwyczaj sprzedawane w komplecie jako kompaktowy zestaw narzędzi. Klucze rowerowe służą do przeprowadzania regulacji niezbędnych regulacji i dokręcania poszczególnych części rowerowych. Klucz imbusowy, a właściwie cały komplet w różnych rozmiarach, to jedno z najprzydatniejszych narzędzi rowerowych, ale będziemy mogli go używać również w całym gospodarstwie domowym.

Do naprawy roweru warto mieć w domowym warsztacie lub skrzynce narzędziowej kombinerki i obcinacz do przewodów hydraulicznych, przyda się także zestaw śrubokrętów o różnych szerokościach, długościach i kształtach końcówek. Aby uzupełnić zestaw podstawowych kluczy warto do skrzynki dokupić też klucze francuskie i klucze do suportów. Warto zadbać o stan naszego napędu przydatny będzie do tego wskaźnik zużycia łańcucha, znany również jako "przymiar łańcucha".

Zaawansowane narzędzia rowerowe

Jeśli chcielibyśmy zająć się również poważniejszym serwisowaniem roweru na własną rękę, warto rozszerzyć podstawowy komplet kluczy t zestaw kluczy rowerowych o klucze płaskie, klucze oczkowe, nożyk z łamanym ostrzem. Warto też pod ręką mieć taśmę izolacyjną i materiały eksploatacyjne takie jak smary do łańcucha rowerowego, oleje i akcesoria do czyszczenia elementów roweru. Do dokręcania śrub z odpowiednią mocą i momentem przyda się klucz dynamometryczny. Do narzędzi typowo rowerowych można zaliczyć skuwacz łańcucha oraz miernik zużycia łańcucha. Przydatnymi narzędziami do naprawy kaset i korb będą klucze z wielowypustem. Warsztat rowerowy prawdziwego pasjonata powinien zostać wyposażony w różnego rodzaju wskaźniki, dzięki którym możliwe będzie precyzyjne centrowanie kół.

Klucz dynamometryczny

Ten rodzaj klucza nastawnego jest niezbędny jeśli posiadamy droższy rower i chcemy aby był w pełni bezpieczny i funkcjonalny. Szeroki wybór kluczy dynamometrycznych, pozwala na wybór rozwiązania które będzie idealnie dopasowane do naszych potrzeb. Klucz dynamometryczny może być zarówno w wersji serwisowej, dającej pełen zakres wymaganych momentów z jakimi dokręcamy akcesoria jak i w wersji uproszczonej. Ta druga opcja, jest tańsza i lżejsza. Minusem jest to, że będzie miała mniejszy zakres regulacji. Świetnym przykładem takiego rozwiązania może być Produkt marki Topeak Combo Torq Wrench.

Kluczy rowerowych najwyższej jakości oraz rowerowych narzędzi naprawczych warto szukać w profesjonalnych salonach sprzedaży, takich jak nasz sklep w Łodzi. Zestawy rowerowe dostępne w sprzedaży posiadają różne konfiguracje i wyposażenie. Te akcesoria rowerowe możemy dobrać tak, aby były one w jak największym stopniu dopasowane do naszych potrzeb, umiejętności i chęci.

Sprawdzone narzędzia rowerowe

Kompaktowy zestaw narzędzi warto przechowywać w jednym miejscu. Może to być stanowisko warsztatowe, skrzynka narzędziowa, lub wygodna walizka z wytłoczkami, gdzie wszystkie rowerowe narzędzia mają swoje miejsce. Taki zestaw kluczy oferuje Topeak. Warto też zakupić zestaw kluczy mini, które będziemy mogli ze sobą wziąć na dłuższą wycieczkę, w bagażu nie zajmą dużo miejsca, a w razie potrzeby mogą pomóc nam w razie awarii roweru. Taki rowerowy multitool to niezbędne wyposażenie każdego rowerzysty, te niewielkie narzędzia rowerowe sprawdzą się na każdej drodze i w każdej potrzebie. Firma Giant i ich małe zestawy narzędzi to właśnie takie podręczne klucze rowerowe w kompaktowej formie mieszczące się w plecaku.

Podręczne klucze rowerowe typu multitool

Popularne multitoole, to kompaktowe zestawy narzędzi przewidziane do transportu rowerem. Będą one miały zawsze komplet imbusów, a nierzadko będą narzędziem wyposażonym w skuwacz łańcucha. Naszym bestsellerem jest zestaw multool Multi Macro. Posiada on zarówno zestaw niezbędnych imbusów i wkrętaków, ale również skuwacz łańcucha.

Dobrej jakości zestaw narzędzi wymaga inwestycji. Najlepsze narzędzia rowerowe dają pewność, że są solidne i wytrzymają nam na dłuższy czas. Potentatem na rynku narzędzi serwisowych jest marka Park Tool. Odpowiednie narzędzia są dobrze dopasowane, mają wygodny i ergonomiczny kształt. Bogatą ofertę narzędzi, zarówno specjalne narzędzia rowerowe, jak również podstawowe zestawy rowerowe, znajdziesz w ofercie naszego sklepu. Zaawansowane narzędzia i odpowiednie komplety narzędzi takich firm jak Park Tool, Giant, Topeak posiadamy na miejscu w naszym salonie, więc przed zakupem można się z nimi zapoznać. Narzędzia rowerowe warto przed zakupem sprawdzić, czy będą komfortowo leżały w dłoni.