Waluta
Język

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

(0)

SKUTECZNE ZABEZPIECZENIE ROWERU

Mówiąc o zabezpeczeniu roweru przed kradzieżą mamy zazwyczaj na mysli klasyczne elementy zabezpieczające jak Linki, łańcuchy, U-locki oraz coraz bardizej popularne zapięcia typu bordo, czyli zapięcia skonstuowane z łamanych stalowych elementów połaczonych ze sobą.

Linki zabezpieczające

Jest to najbardziej popularna rorma zabezpieczenia, a ilośc linek którymi zabezpieczone są rowery jest tak duża ze względu na ich niską cene i wagę. Należy jednak pamiętać, że są to najsłabsze zapięcia i nawet słabo wyuczony słodziejaszej spokojnie sobie z nim poradzi. Dlatego właśnie szczerze odradzamy naszym klientom zakup zabezpieczeń tego typu.

Łańcchy do roweru

W zależności od średnicy łańcucha oraz jakości wykonania zamka, łańcuchy oferują całe spektrum zabezpieczen, od tych słabych, po profesjonalne, hartowane łancuchy, z zespawanymi łaczeniami łańcucha. Takie dobrej klasy łańcuchy moga stanowić nie lada wyzwanie dla złodziei, oraz dawać realną ochronę przed kradzieżą.

U-locki

U-locki podobnie jak łancuchy, sa różnej jakości. W zależności od grunbości pręta, sposobu w jaki jest hardowany, oraz technologii użytych do produkcji zamka, moga one być szybko pokonane przez złodziei, np przy uzyciu ciekłego azotu i młotka.

Wysokiej jakości U-locki stanowią jednak wysokiej klasy zabezpieczenie przed kradzieżą. Pokonanie ich byłoby bardzo czaso i energochłonne oraz nieradko byłoby po prostu głośne, co dodatkowo zmniejszyłoby szanse złodzieja na skuteczną kradzież.

Zapięcia typu Bordo

Podobnie jak łańcuchy i U-locki moga być bardzo różnej jakości.

Główna zaleta Bordo w stosunku do U-locków, to fakt że są relatywnie mniejsze, a co za tym idzie łatwiej je schować.

Zdjęcie

Nazwa

Detal br.

Hurt br.

Stan

Zniżka ilościowa

Zakupy