Waluta
Język

Najlepszy rower dla dziecka

(0)

ROWER DZIECIĘCY - NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PODCZAS ZAKUPU?

Wybranie roweru dla dziecka, wbrew pozorom, nie jest łatwe. Dzieci, inaczej niż dorośli, mogą się bardzo różnić wzrostem, niezależnie od wieku. Posiadają różne umiejętności oraz możliwości fizyczne. Podczas zakupu musimy zachować także równowagę pomiędzy wyborem dziecka oraz faktyczną funkcjonalnością danego roweru oraz jego dopasowaniem.

Doradca w profesjonalnym sklepie rowerowym pomoże dobrać model odpowiedni do wieku, stopnia zaawansowania dziecka oraz zasobności portfela rodziców czy dziadków, ale nie zapominajmy że ostatecznie to dziecko będzie na nim jeździć i to jemu ma się podobać. Chcemy tego czy nie, jeśli rower spełni marzenia dziecka, będzie ono go znacznie częściej i chętniej używało, co wydaje się celem samym w sobie.

Nie upierajmy się więc, że wiemy lepiej który kolor jest ładniejszy i pozwólmy naszym pociechom delektować się wymarzonym designem.

NAJLEPSZE ROWERY DZIECIĘCE, SPRAWDZONE MARKI

Kross, LeGrand, Liv, Giant

JAK DOBRAĆ ROWER DLA DZIECKA?

Podstawowym czynnikiem, na podstawie którego wybieramy rower dziecięcy jest jego wzrost i możliwości fizyczne. Rowery dziecięce występują w wielu wariantach rozmiarowych. Zazwyczaj określa się je rozmiarem kół.

Mamy tu do wyboru rowery dziecięce wyposażone w koła o rozmiarach: 12", 16", 20", 24". Rowery posiadają zazwyczaj jeden rozmiar ramy dopasowany do danej wielkości kół.

Kupując rower dla dziecka przede wszystkim nie wolno decydować się na zakup roweru na wyrost. Źle dobrana rama czy niesprawne przerzutki czy hamulce mogą doprowadzić do poważnego wypadku. Musimy pamiętać, że najgorszą rzeczą jaka może się zdarzyć, jest to że dziecko zrazi nam się do roweru podczas pierwszych prób.

Jazda rowerem powinna kojarzyć się z przyjemnością, tak aby chętnie wsiadało na swój wymarzony jednoślad..

W przypadku decyzji czy kupić większy czy mniejszy rower, należy pamiętać, że ważnym kryterium jest stopień zaawansowania dziecka. Jeśli potrafiło już nieźle jeździć na rowerku o rozmiar mniejszym, to swobodnie możemy wybrać rower o większych rozmiarach.

Jeśli jednak dziecko dopiero zaczyna swoją przygodę, musi czuć się na rowerze komfortowo. Dlatego powinno być blisko ziemi, tak by istniała mała szansa na „wywrotkę”.

Zdjęcie

Nazwa

Detal br.

Hurt br.

Stan

Zniżka ilościowa

Zakupy