Waluta
Język

Przyczepka rowerowa, jaką wybrać?

(0)

PRZYCZEPKA ROWEROWA, JAKĄ WYBRAĆ?

Chyba nie ma rowerzysty, który nie lubiłby dłuższych wycieczek na łono natury. Tych weekendowych, czy takich kilkudniowych. Taki rowerzysta doskonale wie, że dobrze byłoby móc zabrać ze sobą wszystko co w jego wyprawie będzie potrzebne. I właśnie w "zabraniu wszystkiego" pomoże odpowiednia przyczepka rowerowa.

Przyczepka rowerowa przyda się w mieście, do przewiezienia dużych zakupów. Można nią także przewieść swojego czworonoga. Ale przede wszystkim może się stać pretekstem do odbycia wspaniałej przejażdżki z najmłodszym członkiem rodziny.

PRZYCZEPKI ROWEROWE, RODZAJE

Dziecięce – wśród nich są modele dwu- i jedno kołowe. Przeznaczone dla rodzeństwa lub jednego dziecka. Wyróżnia się przyczepki rowerowe zabudowane lub otwarte.

Towarowe – tzw.cargo. Nie są zbyt duże. Często posiadają osłonę przciwdeszczową.

Bagażowe – tzw. „bagażówki". Te przyczepki rowerowe mają inną konstrukcję niż cargo. Składają się z mocnego stelaża, koła lub dwóch I torby na bagaź.

Dla czworonogów – przyczepki rowerowe niewielkich rozmiarów. Przyczepka rowerowa dla psa posiada zadaszenie z otwieranymi oknami. Przyczepka dla psa posiada często zaczepy na smycz oraz maty antypoślizgowe.

PRZYCZEPKI ROWEROWE DLA DZIECI

Najwięcej modeli przyczepek rowerowych jest przeznaczonych dla najmłodszych podróżników, np. croozer kids. Nie ma chyba nic przyjemniejszego jak wspólny rowerowy wypad za miasto z naszym dzieckiem. Dzięki przyczepkom rowerowym można to robić nawet wtedy, kiedy dziecko nie potrafi jeszcze na dobre chodzić.

CO BRAĆ POD UWAGĘ PRZY KUPNIE PRZYCZEPKI ROWEROWEJ DLA DZIECKA

Amortyzacja: Dzieci potrafią w trakcie wycieczki usnąć. Wtedy kwestia amortyzacji ma kluczowe znaczenie. Producenci przyczepek rowerowych oferują rozwiązania, od prostej nieregulowanej sprężyny, po złożone mechanizmy elastomerowo-piórowe. Gdy jeździmy po wyboistym terenie warto żeby była piórowa, regulowana. Jazda z amortyzatorami jest wygodniejsza dla dziecka.

Miejsce w przyczepce: W przypadku przyczepki rowerowej dla dziecka bardzo ważne jest by było w niej dużo miejsca na nogi. Tak by dziecko nie musiało ich podkurczać. Ważne jest też miejsce do przechowywania. Nie powinno ograniczać do małych kieszonek.

Pozycja siedzenia: Najlepiej, gdy kąt nachylenia oparcia jest regulowany. Wtedy można odchylić siedzisko do pozycji półleżącej i dziecko może w niej spać.

System składania: Przyczepka rowerowa dla dzieci musi się łatwo składać I po złożeniu zajmować niewiele miejsca.

Pasy i zagłówki: Wygodne I z odpowiednią wyściółką.

PRZYCZEPKI ROWEROWE DLA DZIECI, RODZAJE

Przyczepka rowerowa jednosobowa: Tego typu przyczepki rowerowe dla dzieci mieszczą się w każdym bagażniku.

Przyczepka rowerowa dwuosobowa: Przeznaczona dla dwójki dzieci.

Przyczepka rowerowa jednokołowa: tego typu przyczepki rowerowe dla dzieci są przydatne szczególnie wtedy, kiedy jeździmy dosyć dużo w górach, czy wąskimi leśnymi ścieżkami.

HOLE ROWEROWE

Ciekawą alternatywa dla przyczepek, są hole rowerowe, dzięki którym dziecko porusza się na właśnym rowerze, ale przymocowanym do roweru dorosłego pod którego jest opieką.

Zdjęcie

Nazwa

Detal br.

Hurt br.

Stan

Zniżka ilościowa

Zakupy