Waluta
Język

Chwyty i owijki rowerowe

(13)

Chwyty i owijki rowerowe

Jazda rowerem to doskonała forma rekreacji i kontaktu z naturą. Aby jednak sprawiała ona przyjemność, ważna jest wygoda i bezpieczeństwo. Wpływ na to mogą mieć nawet z pozoru tak niepozorne elementy, jakimi są na przykład chwyty rowerowe lub owijki rowerowe. Są to elementy kierownicy, które mają bezpośredni kontakt z dłońmi rowerzysty i stanowią – oprócz pedałów i siodełka – jeden z trzech elementów podparcia użytkownika w czasie jazdy. Chwyty na kierownice do roweru nie mogą więc powodować dyskomfortu podczas jazdy i rodzić jakiegokolwiek niebezpieczeństwa utraty panowania na jednośladem.

Chwyty rowerowe - zadbaj o pewne trzymanie kierownicy

Chwyty rowerowe mają za zadanie tłumić drgania, na które narażone są dłonie rowerzysty. Szczególnie ważne jest to w czasie poruszania się w terenie. Rączki do roweru mają zwykle przekrój okrągły lub kształt wielokąta wpisanego w okrąg. Od pewnego czasu na rynku dostępne są również jeszcze bardziej ergonomiczne chwyty kierownicy - takie rączki rowerowe, poprzez wydłużenie ich tylnej części, prowadzą do tego, że oparta jest na nich jeszcze większa część dłoni. Chwyty rowerowe z rogami to kolejny sposób na zwiększenie wygody rowerzysty w czasie jazdy. Sprawiają one, że pozycja kierującego jednośladem jest bardziej wyprostowana i tym samym staje się bardziej komfortowa. Chwyty rowerowe z rogami mogą być wykonane z metalu lub pokryte bardziej miękkimi materiałami. Najlżejsze chwyty wykonane są z pianki lub gąbki, jednak tego typu rączki rowerowe podatne są na szybkie niszczenie. Chwyty kierownicy mogą być również wykonane z różnego rodzaju gumy, a także dodatkowo łączone z żelowymi wkładkami. Chwyty rowerowe Kross oraz chwyty rowerowe Giant należą do najpopularniejszych produktów w swojej kategorii. Wytłoczone logo marki dodatkowo poprawia uchwyt, ponieważ przeciwdziała ślizganiu się dłoni i łatwiej odprowadza się z nich wilgoć.

Owijka na kierownicę - niezbędny element roweru szosowego

Stosowane są głównie w rowerach szosowych owijki rowerowe spełniają podobną rolę co chwyty kierownicy. Również i one mają przede wszystkim za zadanie zapewnić pewny chwyt kierownicy, a odpowiednia ich grubość pozwala na tłumienie drgań, na które narażone są dłonie. Owijka na kierownicę może również spowodować zmianę wyglądu roweru, ponieważ obecnie produkowane są one w wielu wzorach i kolorach. Dobrze dobrane owijki rowerowe sprawiają, że jazda staje się dużo bardziej komfortowa i bezpieczna, a przy tym rower może zyskać nowy, odświeżony wygląd.

  • Popularny
  Już od 159,00 zł
  W magazynie
  Już od 84,00 zł
  W magazynie
  Brak w magazynie
  W magazynie
  Już od 74,00 zł
  W magazynie
  Już od 74,00 zł
  W magazynie
  Już od 52,00 zł
  W magazynie
  Już od 49,00 zł
  W magazynie
  Kolor
  Już od 49,00 zł
  W magazynie
  Już od 39,00 zł
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie

Zdjęcie

Nazwa

Detal br.

Hurt br.

Stan

Zniżka ilościowa

Zakupy