Waluta
Język

Kurtki i kamizelki rowerowe

(0)

Niestety nie mamy w ofercie produktów spełniających twoje oczekiwania.

brak
Zobacz wszystkie rowery

Zdjęcie

Nazwa

Detal br.

Hurt br.

Stan

Zniżka ilościowa

Zakupy

Kurtki i kamizelki rowerowe

Jazda na rowerze zarówno podczas różnego typu zawodów, jak również rekreacyjna, wymaga odpowiedniego przygotowania. Sportowa odzież wierzchnia, jak kurtki i kamizelki rowerowe</b powinna pełnić szereg funkcji. Dzięki odpowiedniemu dostosowaniu ubrań do specyfiki sportów rowerowych, ich uprawianie staje się jeszcze bardziej przyjemne, bez względu na pogodę panującą na trasie. Kamizelka na rower czy kurtka rowerowa jest elementem wyposażenia każdego dobrego rowerzysty.

Kurtki rowerowe do jazdy w każdą pogodę

Kurtki na rower dostępne na rynku to zaawansowane technologicznie produkty ułatwiające uprawianie sportu w każdych warunkach. Kurtki rowerowe przeciwdeszczowe powinny przede wszystkim posiadać oddychającą, paroprzepuszczalną i wodoodporną membranę oraz mieć aerodynamiczną budowę niepowodującą dodatkowych oporów powietrza. Kurtka rowerowa przeciwdeszczowa nie powinna mieć rozmiaru uniwersalnego, musi być dostosowana do budowy ciała użytkownika. Dobrej jakości kurtki rowerowe mogą być dodatkowo impregnowane, a także powinny posiadać odpowiednią ilość kieszeni czy schowków oraz posiadać elementy odblaskowe. Kurtka na rower może być również wiatroodporna i posiadać dodatkowe zabezpieczenia przed zimnem na dłuższe trasy. Wbudowane kominy, dodatkowe elementy funkcjonalne pomagają w trasie w nawet najcięższych warunkach. W okresie cieplejszym kamizelki rowerowe mogą pomóc w lepszej organizacji tras rowerowych, zapewniając dodatkowe ocieplenie podczas jazdy. Dobra kamizelka na rower zbudowana jest podobnie do kurtki rowerowej, z tą różnicą, że nie posiada rękawów. Pozbawiona jest zwykle także dodatkowych funkcji chroniących przed deszczem.

Kurtka rowerowa - najlepsza ochrona przed wiatrem i deszczem

Dobra kamizelka rowerowa będzie przydatna w trasach, kiedy pogoda dopisuje. Jednak kiedy jazda na rowerze planowana jest w wietrzne i deszczowe dni, niezbędna okaże się kurtka przeciwdeszczowa na rower. Pogoda nie musi ograniczać rowerzystów, jeżeli są do niej odpowiednio przygotowani. Funkcjonalna odzież sportowa, do jakiej z pewnością należy kurtka na rower, oprócz tradycyjnej roli odgrywa szereg innych funkcji. Może być to odzież z przeznaczeniem typowo sportowym albo też turystycznym. Lekka wytrzymała konstrukcja i wygodne, kryte zapięcie nie powinny krępować ruchów. Kurtka rowerowa może być również wyposażona w kaptur, musi on jednak dobrze się trzymać głowy. Częściej stosowane są wypinane kominy osłaniające szyję, które są częścią kurtki na rower, a głowę chroni kask z ewentualnie założonym pokrowcem deszczowym.