Waluta

Rowery dziecięce 12"-16"

(0)

Dla najmłodszych rowerzystów proponujemy rowerki 12-16 cali, doskonałe dla dzieci w wieku 2-6 lat. Nasze rowerki dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych i wzorach, zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Z solidnymi materiałami i stabilnymi kołami, nasze rowerki 12-16 cali to idealny wybór dla najmłodszych, aby rozpocząć swoją przygodę z jazdą na rowerze.

Niestety nie mamy w ofercie produktów spełniających twoje oczekiwania.

brak
Zobacz wszystkie rowery

Zdjęcie

Nazwa

Detal br.

Hurt br.

Stan

Zniżka ilościowa

Zakupy

Rower dziecięcy 12"

Kiedy młody rowerzysta wyrośnie z rowerka biegowego przychodzi czas na zakup większego roweru dziecięcego. Dla małych dzieci pierwszy rower z prawdziwego zdarzenia to ogromne przeżycie. Mniejsze rowery dziecięce mają umożliwić dzieciom naukę jazdy. Warto podjąć decyzję o zakupie lekkiego roweru dopasowanego do wzrostu dziecka, bezpiecznego i umożliwiającego komfortową jazdę. Często takie rowerki dziecięce wyposażone są w boczne kółka.

Wybór roweru dziecięcego 16"

Dla dzieci pomiędzy 2. a 6. rokiem życia dedykowane są 12. i 16- calowe rowery. Dziecięce rowery z rozmiarem kół 12 cali idealne są dla mniejszych dzieci, natomiast te z kołami 16 cali ma odpowiednią budowę, by sprostać wymaganiom przedszkolaka. Rozmiar koła oraz rozmiar ramy to dwa podstawowe wymiary, które należy w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę przy wyborze jednośladu dla dzieci.

Wybór odpowiedniego rozmiaru zależy od wzrostu dziecka. Podczas zakupu zwróć uwagę również na to, czy rozmiar ramy jest dopasowany, aby mały rowerzysta mógł swobodnie z niego zsiadać. Dodatkowe boczne kółka mogą w każdej chwili uchronić dziecko przed upadkiem, kiedy umiejętności dziecka w jeździe na rowerze są udoskonalane. Z czasem można je zdemontować, dzięki czemu mały kolarz będzie miał do dyspozycji dwukołowy pojazd. Funkcjonalność jest bardzo ważna w czasie nauki jazdy rowerem.

Rowery 12. i 16-calowe mają dostosowane do potrzeb dzieci ramy. Rama w rowerach dla dziewczynek ma obniżona górną rurę, natomiast w przypadku modeli rowerów chłopięcych jest ona poprowadzona wyżej. Te różnice w geometrii rowerów zapewniają dzieciom bezpieczeństwo. Tak zbudowany rower ma za zadanie zachęcić dziecko do jazdy na rowerze. Rama lekkich rowerów dziecięcych wykonana jest zazwyczaj z aluminium. Taki materiał ramy rowerów w znaczący sposób obniża wagę i ułatwia jazdę małym dzieciom na jednośladzie. Aby bezpiecznie rozpocząć rowerową przygodę bardzo istotne są hamulce. W rowerach 12-calowych stosuje się głównie hamulce nożne, natomiast większe wyposażone są także w hamulce ręczne V brake. Droższe modele z rozmiarem koła 16-calowego niekiedy wyposażone są w amortyzowany widelec.

Akcesoria do rowerów dla dzieci

Każdy małe dziecko chce mieć rower, który jest spełnieniem ich najskrytszych marzeń. Dlatego każda firma zajmująca się produkowaniem rowerów dziecięcych stara się sprostać wymaganiom najmłodszych klientów. Nie zapominając o funkcjonalności i bezpieczeństwie młodych rowerzystów na pierwszym miejscu powinniśmy wyposażyć dzieci w dopasowane kaski rowerowe. W ofercie sklepów rowerowych dostępnych jest wiele akcesoriów dodatkowych, które wpływają na indywidualizację. Dostępne są kosze na kierownicę, bagażniki na najpotrzebniejszy ekwipunek i zabawki, kosze na bidony i stopki rowerowe. Dzieci mogą także wybierać ozdoby, takie jak koraliki na szprychy, wstążki albo chorągiewki. W końcu rower ma zachęcić maluchy do nauki jazdy, a także musi się wyróżniać na placu zabaw!

Najlepsze rowery dziecięce

W naszej ofercie znajdziesz dowolny rozmiar roweru wyposażony w koła 12 cali bądź rowery z większymi 16-calowymi kołami. U nas znajdziesz zarówno rowery chłopięce, jak i dziewczęce. Pomożemy Ci w doborze odpowiedniego rozmiaru roweru i rozmiaru ramy, który będzie dopasowany do wzrostu dziecka i jego potrzeb. Oferta rowerów dziecięcych jest bardzo bogata i posiada ciekawą kolorystykę. Stosowane współcześnie zabezpieczenia w rowerach - na przykład hamulce V brake - sprawią, że będziesz spokojny podczas wypraw rowerowych z Twoim dzieckiem.