Produkty 1 do 15 z 53

Rowery szosowe

Jazda szosowa staje się coraz popularniejsza wśród sportowców amatorów, ponieważ umożliwia wykorzystanie terenu, w jakim większość z nas żyje. Rower do jazdy po szosie, jak nazwa wskazuje, sprawdza się w czasie jazdy po równej, utwardzonej nawierzchni dróg. Rowery szosowe posiadają ramę w klasycznym kształcie trójkąta, koła tej samej wielkości oraz tradycyjny system napędowy.

Profesjonalny rower do jazdy po szosie

Tym, co w głównej mierze wyróżnia rowery kolarskie, jest możliwie jak najniższa waga pojazdu. W tym celu producenci najczęściej sięgają po lekkie i wytrzymałe materiały, takie jak aluminium oraz włókno węglowe. Oferujemy rowery szosowe Giant oraz modele innych uznanych na rynku producentów, takich jak Kross czy LIV - wyposażone w nowoczesne rozwiązania, pozwalające utrzymać lepszą kontrolę nad rowerem w czasie jazdy. Rowery szosowe Kross posiadają specjalny system amortyzujący, zamontowany pod siodełkiem, pomaga zniwelować odczuwanie wybojów i nierówności drogi.

Rower szosowy nie tylko dla profesjonalistów

Szosowy rower to coraz częściej wybierana opcja przez początkujących bikerów. Lekki rower kolarzówka pozwala osiągać bardzo duże prędkości przy zachowaniu bardzo dużej wydajności jazdy. Delikatna konstrukcja i cienkie opony pozwalają na szybką jazdę przy niewielkim oporze powietrza. Rower szosowy damski różni się nieco od męskiego modelu, kątem nachylenia górnej części ramy, jednak często nie ma znaczenia czy sięga się po rower szosowy męski czy przeznaczony dla pań - konstrukcja obu wariantów jest do siebie dość zbliżona. Pozostaje jedynie dobrać właściwą wysokość ramy.

Kolarstwo szosowe wymaga specjalistycznego sprzętu

Decydując się na zakup roweru szosowego, warto sięgać po sprzęt wysokiej jakości, jak np. model Kross szosowy. Sięgając po rower Kross szosowy, wybiera się rower lekki, wytrzymały i zwrotny. Dla jak najlepszej kontroli i bezpieczeństw, istotne są dobre hamulce - oferowane przez nas modele szczękowe, szosowe, V-brake lub coraz popularniejsze hamulce tarczowe.