Waluta

Giant Revolt 2 jako alternatywa dla roweru Crossowego i Szkolenie Poligonowe

18+

Słoń w składzie porcelany, czy Giant Revolt 2 jako alternatywa dla roweru Crossowego i Szkolenie Poligonowe

Dzisiaj zastanowimy się, czy rowery z segmentu gravelowago, takie jak Giant Revolt 2, mogą posłużyć nam jako baza do stworzenia uniwersalnego roweru codziennego użytku. Czy ma to sens, czy to moda na kolejnego odgrzewanego kotleta?

Chcę się skupić tym razem na aspekcie typowo użytkowym z perspektywy przeciętnego Kowalskiego i zaproponować trochę inne rozwiązanie i alternatywę dla roweru crossowego, którą będzie uniwersalny rower aluminiowy Giant Revolt 2.

Rowery Giant sprawdzą się na wiele okazji

Oferowany Giant Revolt 2 to najtańszy model spośród gravelowej oferty Gianta, który według mnie mimo tego, że jest pełnoprawnym gravelem, daje nam pewne kompromisy i możliwość utorowania sobie własnej ścieżki rowerowej, którą będziemy chcieli podążać. Jest światełkiem w tunelu, na którego końcu mamy nadzieję, że nie zaskoczy nas syrena nadjeżdżającego pociągu.

Giant Revolt 2 to doskonały rower do codziennego użytku i na dalsze wyprawy

Giant Revolt 2

Popularne crossówki nie są w stanie zostać wyparte z rynku przez żadne inne rowery, ponieważ są najprostszym i najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem, jakie istnieje. Jednak nowa fala przynosi nam szutrowy zawrót głowy, który może być uzasadnioną alternatywą dla wielu użytkowników jednośladów. Na celownik nieprzypadkowo wziąłem rower Giant Revolt 2, ponieważ jest on idealną bazą do wkroczenia w nieznany nam świat, który da nam możliwość poznania nowych wrażeń z jazdy i sprawi, że coraz częściej będziemy decydowali się na wykorzystywanie roweru nie tylko do celów codziennego przemieszczania się.

Jak wygląda mocowanie hamulca flatmount?

Gravel jest naszym żołnierzem. Sytuacja wygląda tak, że dostajemy takiego rekruta, który wstępuje do naszej armii. Jest młody, prężny, gotowy na wyzwania. Ma wysokie morale i chęć doskonalenia się. Ale przychodzi z ulicy i musimy mu pomóc. Od nas tylko zależy czy zostanie on komandosem Navy Seals, czy też zwykłym szeregowym po służbie zasadniczej. W przypadku modelu Giant Revolt 2 szkolenie i adaptacje przeprowadzać będziemy na podstawie nie tylko naszych umiejętności i wyznaczonych zadań, do których ów rekrucik będzie wyznaczany, ale w głównej mierze od wyposażenia, jakie mu damy.

Jest to dobre porównanie, bo kupując takiego Gianta Revolta 2 dostajemy świetną bazę, a od nas będzie tylko zależało jak ją
przygotujemy i do jakich zadań będzie się nadawał.

Revolt to doskonały rekrut

Czy szukasz roweru doskonałego do jazdy wyczynowej?

W modelu Giant Revolt 2 mocowanie hamulca flatmount zapewnia dźwignia Shimano Sora. Takie mocowanie hamulców pozwala na lepsze dopasowanie na adapterze.

Jak wygląda przerzutka tylna? To Shimano Sora - long cage. A przerzutka przednia? Również Shimano Sora. Z kolei widelec kompozyt Advanced i karbonowa rura sterowa OverDrive stanowią idealne połączenie, dzięki któremu rower Gravel posłuży bezawaryjnie przez długi czas. Jak prezentują się obręcze? Giant S-X2 Disc - taki zestaw właśnie znalazł się w modelu Giant Revolt 2. Mechanizm korbowy FSA Vero Pro, 32/48 sprawia, że rower Giant Revolt 2 nie ma sobie równych.

Mocowanie hamulców flatmount, wspornik siodła, mechanizm korbowy i nie tylko

Pod bramą naszej jednostki stawia się zwarty i gotowy.

 • Ma ze sobą lekką, aluminiową ramę o wygodnej geometrii, która już na pierwszy rzut oka mówi nam, że lubi wyzwania i zniesie dużo. Wyposażona w system sztywnych osi daje perspektywy na późniejszy rozwój, a i widać, że od razu będzie zwarta i gotowa do ciężkich ćwiczeń bez kompromisów.
 • Kompozytowy widelec, łącznie z rurą sterową a także ze sztywną osią, gotowy na pochłanianie nierówności i dający ulgę ręką podczas przemierzania przeszkód na drodze rozwoju.
  Mocny gracz. Dużo zniesie i ciężko będzie go złamać.
 • Obuwie w jakim się stawił to koła Giant S-X2 w standardzie 700c z oponami Giant Crosscut AT 2 w systemie tubeless, od razu zalanych mlekiem, które w razie otarć zaleczy rany i pozwoli na dalszą wędrówkę.
 • Napęd za który odpowiada grupa Shimano Sora zmodyfikowana o korbę FSA o stopniowaniu 48-32, która nieco lepiej pozwoli nam przemieszczać się wykraczając poza teren zurbanizowany.
 • Hamulce to tarczowe mechaniczne tektro, które są niezawodne i w miarę skuteczne, nie straszne im zróżnicowane warunki terenowe i pogodowe. Na wyraźną komendę staną, ale musimy liczyć się z tym, że nie wykonują komend tak szybko i sprawnie jak hydrauliczne. Jednak na początek nam zupełnie wystarczą.
 • Klamkomanetki z grupy Shimano Sora, pozwalają nam sprawnie zmieniać przełożenia, są nieskomplikowane i w parze z mechanicznymi hamulcami tworzą zgrany duet. W razie gdyby poległy w nieznanych okolicznościach wymiana nie zrujnuje naszego budżetu (jak to może być w przypadku grup hydraulicznych).
 • Wygodne siodło bez kompromisów, Giant Aproach, to siodło wykorzystywane również m.in. w jednostkach specjalnych z grupy Giant Advanced Revolt 1, 2, 3, 0.
 • Wspornik siodła w standardzie d-fuse - aluminiowy. Ma on dodatkowo pochłaniać drgania. Jest to wyczuwalne wyraźniej w kompozytowej wersji z grupy Giant Advanced, można doposażyć, ale na początek nie ma sensu!
 • Kierownica z delikatną flarą - daje nam pewne prowadzenie w chwycie dolnym i poprzez rozgięcie pewniejsze prowadzenie w terenie. Rozgięcie jest delikatne, co sprawia, że nie wyglądamy i nie czujemy się dziwnie i spełnia swoje zadanie.

Szkolenie wstępne Giant Revolt 2

Nasz rekrut, wraz ze swoim oporządzeniem, jest w stanie wybrać nas na pierwsze ćwiczenia. Nieistotne czy będzie to marsz przez miejską dżunglę, czy przeprawa przez las - daje sobie świetnie radę. Spokojnie dojedzie z garnizonu na poligon i będzie w stanie realizować podstawowe zadania.

Szkolenie doskonalące Giant Revolt 2

Gdy tylko nasz rekrut dokończy szkolenie podstawowe i już będziemy znali jego mocne i słabe strony jesteśmy w stanie doposażyć Giant Revolt 2 w dodatkowe wyposażenie i rozwijać w kierunku tego, w jakim celu będziemy go wykorzystywali.

Jeżeli będą to miały być szybkie akcje w mieście ważne będzie, żeby miał szybkie i wygodne buty. Warto wtedy zainwestować w opony bez bieżnika lub opony typu semi slick. Pozwolą nam one zredukować opory toczenia i sprawią, że nasz wojownik będzie sprawniej i szybciej poruszał się po ulicy nie tracąc przy tym komfortu. Opony typu semi slick pozwolą także na przeprawy przez las i delikatny teren, gdzie rekrut będzie czuł się pewnie, nie uślizgując sie na liściach czy lekko wilgotnej ścieżce.

Warunki pogodowe - jeżeli wystąpią te mniej sprzyjające, jak deszcz czy nawet śnieg, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wyznaczać nowe zadania dla naszego podopiecznego. Możemy zapewnić sobie wtedy komfort suchości poprzez zamontowanie błotników. Rama wyposażona jest w otwory montażowe które nam w tym pomogą.

Dalsza wyprawa też nie jest problemem, możemy doposażyć się w bagażniki i torby bikepackingowe, które zamontujemy bez problemu. Mamy dodatkowe otwory montażowe w widelcu i na ramie, które nam tą sprawę ułatwią. Zabierzemy wtedy ze sobą niezbędne wyposażenie, które pozwoli nam przetrwać w każdych warunkach nawet przez kilka dni, a wygodne ich rozmieszczenie nie popsuje nam komfortu dalekiej wędrówki.

Dalsza wyprawa nie będzie dla Revolta problemem

Wyprawa rowerowa

Szkolenie zaawansowane Giant Revolt 2

Jeżeli stwierdzimy, że jednak czujemy się już silni i chcemy podążać w stronę rozwoju i wykonywać zadania specjalne, powoli możemy wymieniać nasz osprzęt Giant Revolt 2, który pozwoli nam na jazdę w cięższym terenie z większym komfortem i efektywnością. Musi być to jednak zabieg przemyślany, ponieważ czasem bywa kosztowny, ale odpłaca się niezawodnością i odpornością na każde warunki terenowe.

Przyjedź mamo na przysięgę!

Czyli nasz Giant Revolt 2 ukończył podstawowy kurs i jest gotowy do walki. Jak go wykorzystacie to już Wasza indywidualna sprawa (jako dowódców), ale sami widzicie, że możliwości są spore, a nasz zawodnik chętnie chce współpracować. Teraz kwestia tego, jaką dalszą drogę rozwoju wybierzemy dla naszego wojownika Giant Revolt, ale wiemy już, że nawet na samym początku jego kariery jest on w stanie sprostać wielu zadaniom i na pewno nas nie zawiedzie.

Dowódco! Teraz twoja kolej na rekrutację swojego żołnierza!

Czołgiem!