Waluta
Język

Jaki rower szosowy wybrać i dlaczego?

(0)

ROWER SZOSOWY - NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PODCZAS ZAKUPU?

Jaki rower szosowy wybrać? Na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi. Inne wymagania wobec roweru szosowego będzie miał ten, kto dopiero zaczyna swoją przygodę z tego typu sprzętem a inne wyczynowiec, a więc ktoś taki, dla którego jazda na nim nie ma żadnych tajemnic. :

Przede wszystkim ważne jest, aby przy jego wyborze określić i właściwie ocenić trzy aspekty.Po pierwsze w jaki sposób planujemy rower użytkować, po drugie w jakiej formie fizycznej jesteśmy i jaką posiadamy technikę jazdy i wreszcie, wybierając rower szosowy musimy dopasować go do swojego wieku, wzrostu i wagi.

1. W jaki sposób będziemy używać rower

Gdy planujemy używać go wyłącznie w celach sportowych, powinniśmy zainteresować się rowerami czasowymi lub rowerami triathlonowymi..

Do najlepszych rowerów czasowych zaliczymy niewątpliwie serię Giant Trinity, albo rowery szosowe typu Aero. Do tego można dołożyć taki klasyk jak Giant Propel. Wszystkie te rowery są świetnym kompromisem między szybkością rowerów czasowych, a uniwersalnością klasycznych szosówek.

Gdy planujemy do sportu dołożyć jeszcze siły, wykorzystując rower w zróżnicowanym terenie warto zwrócić uwagę na wagę roweru.

Wybierzemy wtedy rowery typu all-rounder, czyli klasyczne, uniwersalne rowery szosowe. W tej kategorii Giant oferuje legendarną już serię rowerów  Giant TCRByła to pierwsza slopingowa wersja rowerów szosowych. Sloping ramy, a więc obniżenie górnej rury i jej spadek pod większym kątem, zapewnia wyższą sztywność całej ramy. Do tego dochodzi aspekt wizualny. Po prostu rower wygląda niesamowicie i jest zdecydowanie lżejszy.

W przypadku, gdy wybieramy szosę jako coś w rodzaju odskoczni, wybierzemy prawdopodobnie rower typu Endurance.

Rowery szosowe tego typu wyposażone są w wyższe główki ramy, dzięki czemu prowadzenie takiego roweru staje się dla jego użytkownika czysta przyjemnością. Praktycznie nie wymaga dużych umiejętności czy doświadczenia, tak ja byłoby to w przypadku korzystania z bardziej sportowych odmian rowerów szosowych.

2. W jakiej formie fizycznej jesteśmy i jaką posiadamy technikę jazdy

W tym wypadku obowiązuje główna zasada. Jeżeli mamy wątpliwości co do naszego doświadczenia w jeździe na rowerach szosowych i ewentualnego doboru rozmiaru roweru, powinniśmy się kierować zasadą: im większy tym lepiej. Jeżeli okaże się zbyt duży, można skrócić mostek. W przypadku gdy mamy większe doświadczenie i nasza jazda jest bardziej wyczynowa, na pewno kupimy mniejszy rower i ewentualnie wydłużymy mostek.

Podobną zasadę przyjmiemy przy dopasowaniu roweru szosowego do naszego wieku, stopnia zaawansowania w jeździe i ogólnej posiadanej przez nas sprawności fizycznej.

Im jesteśmy młodsi, mamy mniejszy brzuch, a nasze ciało jest mocno rozciągnięte, będziemy mogli obejrzeć się za bardziej sportowymi odmianami rowerów szosowych.

W momencie gdy nasz wiemy, że młode lata dawno minęły, na brzuchu mamy przysłowiową oponkę, dla własnej wygody powinniśmy zwrócić uwagę na rowery typu Endurance..

3. W jakim jesteśmy wieku, jaki mamy wzrost i wagę

Zazwyczaj producenci rowerów tworzą tabelę, według której łatwo można dopasować rozmiar roweru do konkretnego wzrostu. Oczywiście nie można kupować roweru „w ciemno”. Chyba najważniejszą czynnością przed jego zakupem jest „przymierzenie” go w sklepie. Wtedy możemy liczyć na fachową poradę. Doradca jest w stanie dopasować go do naszego wzrostu. W przypadku gdy nie jesteśmy pewni, lub nie możemy się zdecydować możemy liczyć na to, że zasugeruje on dokonanie zmian w rowerze. Może to być chociażby wymian mostka, pod względem jego długości lub wysokości.

SPRAWDZONĄ I SZCZEGÓLNIE POLECANĄ MARKĄ ROWERÓW SZOSOWYCH JEST GIANT.

Marka Giant jest jednym z pionierów branży rowerowej. To właśnie pod szyldem Giant powstały pierwsze ramy z włókna węglowego – Cadex, popularnie nazywane karbonowymi. Giant nie pozostaje w tyle także z produkcją ram aluminiowych. Przez jakiś czas aluminiowe ramy Giant’a były absolutnym liderem w branży rowerowej.

Giant jest największym producentem rowerów na świecie. Posiada własne fabryki, w których powstają rowery o najwyższej klasie. Dzięki szerokiemu wachlarzowi swojej działalności jest w stanie utrzymywać koszty na rozsądnym poziomie. W przypadku Giant’a rowery klasy premium mają najwyższy stosunek jakości do ceny w branży rowerowej.

NAJLEPSZE ROWERY SZOSOWE W NASZYM SKLEPIE MOŻNA PODZIELIĆ NA 4 KATEGORIE

Klasyczne rowery szosowe Giant TCR Advanced

Rowery szosowe Aero Giant Propel Advanced

Rowery typu Endurance, czyli flagowy Giant Defy Advanced disc

Rowery typu Gravel, czyli kultowy i fenomenalnie oceniany na całym świecie flagowy model Giant Revolt oraz Contend AR.

Zdjęcie

Nazwa

Detal br.

Hurt br.

Stan

Zniżka ilościowa

Zakupy